بازسازی ساختمان

امروزه بازسازی منازل و ساختمان‌های قدیمی مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. افرادی که قادر به نوسازی منازل نیستند، به سراغ بازسازی منزل قدیمی می‌روند. با استفاده از بازسازی، سازه از حالت قدیمی و فرسوده خارج شده و از شکل و ظاهری نو برخوردار می‌شود. در بازسازی منزل فعالیت‌های زیادی انجام می‌شود که همگی در راستای افزایش عمر بنا و حفظ و ماندگاری آن هستند. در حال حاضر خانه‌های قدیمی و فرسوده بیشتر از سایر خانه‌ها به بازسازی منزل نیاز دارند. خانه‌هایی که بیش از 15 سال عمر دارند، معمولا جزو خانه‌های قدیمی محسوب می‌شوند و نیاز به بازسازی در آنها به خوبی حس می‌شود. برای بازسازی خانه نیاز است تا مراحلی طی شود و به نکات مهم پیرامون آن توجه زیادی شود.

در صورتی که قصد بازسازی منزل دارید، باید به سراغ یک شرکت معتبر در این زمینه بروید. در حال حاضر شرکت‌های زیادی در زمینه بازسازی منزل و بازسازی ساختمان فعالیت دارند. این شرکت‌ها با ارائه مشاوره بازسازی منزل به مشتریان کمک زیادی می‌کنند. برای همین اگر نسبت به بازسازی منزل اطلاعاتی ندارید و قصد دارید از هزینه بازسازی منزل آگاه شوید، می‌توانید با یک شرکت معتبر بازسازی ساختمان در این رابطه صحبت نمایید. شرکت کالکر از شرکت‌های فعال در این زمینه بوده و به مشتریان طرح و برنامه‌های دقیق پیرامون بازسازی منزل را به خوبی ارائه می‌نماید. بنابراین با تماس با مشاوران کالکر می‌توانید از مراحل بازسازی منزل و هزینه بازسازی منزل به خوبی اطلاع پیدا کنید.

بازسازی ساختمان بیشتر شامل ساختمان‌های قدیمی با عمر بیش از 10 سال می‌شود. از آنجایی که بناها و ساختمان‌های قدیمی استحکام و مقاومت ساختمان‌های جدید را ندارند، باید مورد توجه ویژه‌ای برای بازسازی قرار بگیرند. با بازسازی ساختمان قدیمی، بنا استحکام زیادی پیدا کرده و ظاهر جدیدتری پیدا خواهد کرد.

بازسازی ساختمان قدیمی بنا به اهداف متفاوتی انجام می‌شود. اما مهمترین هدف از بازسازی ساختمان قدیمی افزایش استحکام بنا و مرمت بخش‌های آسیب‌دیده است. افرادی که دوست دارند در خانه‌های قدیمی زندگی کنند و علاقه‌ای به سکونت در محله‌های جدید ندارند، می‌توانند نسبت به بازسازی و مرمت منزل قدیمی خود اقدام کنند.

مراحل بازسازی منزل شامل تمام مواردی می‌شود که جهت یک بازسازی عالی به آن نیاز است. این مراحل عبارتند از:

مشخص شدن نوع بازسازی

 

در مرحله اول باید تصمیم بگیرید چه میزان به بازسازی منزل نیاز دارید. برخی افراد تنها نیاز به بازسازی سقف منزل و کف خانه دارند و قصدشان از بازسازی صرفا یک تغییر دکوراسیون بزرگ است. اما برخی افراد قصد دارند در کنار تغییر دکوراسیون، به تعمیرات عمیقتر خانه مانند تعویض لوله‌ها بپردازند و حتی برخی از بخش‌های خانه را عوض کنند. برای همین پیش از شروع به بازسازی خانه، از نوع بازسازی خود اطلاع داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم برای نتیجه بهتر، کلیه خدماتی که در بازسازی منزلتان نیاز دارد را لیست نمایید.

انتخاب شرکت خدمات بازسازی منزل و پیمانکار

 

انتخاب یک شرکت بازسازی منزل معتبر کار ساده‌ای نیست. چرا که در حال حاضر شرکت‌های زیادی در این زمینه در حال فعالیت هستند و تعدادشان روز به روز در حال افزایش است. برای همین بهتر است برای پیدا کردن یک پیمانکار خوب، به سراغ رزومه و سطح کاری آنها بروید. علاوه بر این می‌توانید با توجه به میزان رضایت افراد، از اعتبار شرکت بازسازی منزل اطلاع پیدا کنید.

تعیین بودجه برای بازسازی خانه

 

در این زمان نیاز است تا بودجه و هزینه‌ای که قرار است برای بازسازی منزل بپردازید را مشخص کنید. برای برآورد هزینه بازسازی منزل قدیمی، می‌توانید از شرکت پیمانکاری مشاوره بازسازی منزل دریافت نمایید. البته توجه داشته باشید هزینه برآورد شده دقیق نبوده و ممکن است کمتر یا بیشتر از میزان برآورد شده شود. در تعیین هزینه بازسازی منزل فاکتورهای زیادی دخیل می‌باشد. فاکتورهایی چون دستمزد کارگران، هزینه مصالح، مدت زمان پروژه بازسازی منزل و… از جمله پارامترهای مهم در این زمینه هستند. با این حال اگر قصد دارید به بازسازی منزل با کمترین هزینه بپردازید، بهتر است مصالح را با قیمت پایینتر انتخاب کنید تا بتوانید بودجه خود را مدیریت نمایید. توجه داشته باشید در قرارداد حتما کیفیت مصالح مصرفی قید شود تا بعدا با پیمانکار دچار مشکل نشوید.

ارائه طرح و ایده‌های مورد نظر

 

پس از گذر از تمام مراحل بالا، باید هر آنچه که در بازسازی منزل مدنظر است را روی کاغذ پیاده‌سازی کنید. بهتر است در این مرحله ساکنین منزل به همراه پیمانکار یک جلسه تشکیل دهند و از نظرات یکدیگر برای بازسازی خانه استفاده نمایند. از آنجایی که شرکت‌های بازسازی منازل تجربه زیادی در این زمینه دارند، ایده‌ها و طرح‌های مناسبی را طبق بودجه تعیین شده و نوع ساختمان ارائه خواهند داد. در این مرحله برای بازسازی تمام بخش‌های خانه نظرات و انتظارات خود را بیان نمایید و قسمت‌هایی که به بازسازی بیشتر نیاز دارند را مشخص کنید. یادتان باشد از بازسازی سرویس بهداشتی منزل، بازسازی سقف منزل و بازسازی کف خانه غافل نشوید.

کسب مجوز در صورت نیاز

 

برخی از بازسازی‌ها نیاز به کسب مجوز دارند. در صورتی که نیاز به این کار باشد، باید مجوزهای لازم از اماکن متربط کسب شود. دریافت مجوزات لازم از مراحل طراحی و بازسازی منزل بوده و باید به آن توجه زیادی شود. برای مثال جابجایی راه پله، تخریب دیوار و تیغه‌های داخلی ساختمان، جابجایی دیوار پارکینگ، تغییر کاربری بخشی از خانه و … از جمله اقداماتی است که نیاز به کسب مجوز دارد.

داشتن یک برنامه ریزی مدون

 

برنامه ریزی در بازسازی منزل سبب عملکرد بهتری خواهد شد. برای همین باید عملیات‌های لازم در بازسازی منزل را بر اساس یک برنامه ریزی دقیق تدوین کرد. با وجود برنامه ریزی می‌توانید از مدت زمان کل فرایند بازسازی خانه اطلاع پیدا کنید و بر کار پیمانکار نیز نظارت بیشتری داشته باشید. برنامه ریزی، باید با حضور پیمانکار و فرد صاحبخانه تدوین شود.

شروع عملیات بازسازی منزل

 

پس از انجام کلیه مراحل بالا، کار بازسازی منزل شروع خواهد شد. این مرحله می‌تواند از تخریب و پاکسازی فضا شروع شود و به تدریج طبق برنامه تعیین شده، ادامه پیدا کند.

بررسی استانداردهای لازم

 

در پایان هر مرحله از بازسازی، بهتر است استاندارد و کیفیت‌های لازم را بررسی نمایید. با این کار می‌توانید از پیاده سازی خواسته‌هایتان مطمئن شوید.

تائید نهایی و اتمام بازسازی منزل: آخرین مرحله از بازسازی و طراحی منزل، به تائید نهایی اختصاص دارد. شما به عنوان کارفرما حق دارید از استانداردهای موجود در بازسازی اطمینان خاطر پیدا کنید و کار را تائید نهایی کنید.

بازسازی و نوسازی دو مقوله کاملا جدا از هم هستند و با هم تفاوت دارند. هدف از بازسازی دوام بخشیدن به یک بنای قدیمی و زیباسازی آن است. در صورتی که نوسازی به معنای نو کردن بوده و در آن ساختارهای جدید و نو، جای ساختارهای قدیمی و کهنه را خواهد گرفت. در واقع در نوسازی تمام بنای قدیمی به صورت کامل مورد ساخت قرار می‌گیرد.

نوسازی زمانی انجام می‌شود که شما به ساختار کلی خانه علاقه دارید، اما دوست دارید بخش‌هایی از آن را نو و جدید کنید. بیشترین اموری که در نوسازی ساختمان انجام می‌شود، عبارتند از:

حذف فضاهای پرت خانه و استفاده بهینه از آنها

تغییر در پوشش دیوارها و سقف‌های ساختمان

تغییر طراحی داخلی ساختمان و استفاده از یک دکوراسیون جدید

استفاده از مواد نو و جدید مانند شیرآلات جدید، دستگیره‌های جدید و …

از آنجایی که بازسازی شامل امور بیشتری می‌شود، هزینه آن نسبت به نوسازی بالاتر خواهد بود. دلیل آن هم این است که در بازسازی ساختمان تغییرات گسترده‌ای انجام می‌شود که برخی از آنها نیاز به دریافت مجوز دارند.

امروزه شرکت‌های زیادی در شهرهای مختلف به ارائه خدمات بازسازی و نوسازی می‌پردازند. در شهر تهران نیز تعداد این شرکت‌ها بسیار زیاد بوده و در هر بخشی از شهر می‌توان با چند مورد از این شرکت‌ها مواجه شد. شرکت کالکر یکی از شرکت‌های بازسازی و نوسازی ساختمان در تهران به حساب می‌آید. این شرکت علاوه بر تولید سقف‌های کشسان و سه بعدی، در زمینه بازسازی ساختمان نیز رزومه بسیار قوی دارد.

بازسازی ساختمان به معنای رفع مشکل خرابی‌های ساختمان، زیباسازی و تغییر دکوراسیون بناهای قدیمی است. در بازسازی ساختمان قسمت‌های اصلی مانند دیوار، سقف، کف و … مورد مرمت و بازسازی قرار می‌گیرند. با این کار علاوه بر زیباسازی، عمر و مقاومت بنا افزایش پیدا می‌کند.

نوسازی شامل تمام فعالیت‌هایی می‌شود که در جهت نو شدن یک بنا انجام می‌شود. با استفاده از اقدامات نوسازی، ساختار نو جای بنای قدیمی را می‌گیرد و بنا از جلوه و ظاهر زیبا و جدیدی برخوردار می‌شود. معمولا هزینه نوسازی ساختمان، بیشتر از هزینه بازسازی آن است. چرا که در نوسازی کلیه بخش‌های بنا مورد تعویض و نو شدن قرار می‌گیرند.

بازسازی مترادف و هم خانواده کلمات مرمت و تعمیر است. برای همین زمانی که صحبت از بازسازی می‌شود، منظور این است که اشخاصی جهت مرمت یک بنا اقدام به فعالیت می‌نمایند. البته باید اشاره داشت که بازسازی تنها برای بنا به کار می‌رود؛ در صورتی که مرمت معنای عام داشته و شامل هر چیزی که نیاز به تعمیر داشته باشد خواهد شد.

در بازسازی ساختمان از صفر تا صد، موارد زیادی به صورت کلی و جزئی انجام می‌شود. در این بازسازی تمام بخش‌های مورد نیاز بنا مانند کف، نما، کاشی کاری، سرامیک، سقف، دیوار، تعویض لوله و … مورد مرمت و بازسازی قرار می‌گیرند. به دلیل حساسیت موضوع، برای بازسازی ساختمان از صفر تا صد بهتر است به سراغ یک شرکت معتبر و با سابقه در این زمینه بروید و کار خود را به یک تیم حرفه‌ای بسپارید.

 • انتخاب نوع بازسازی و مشخص شدن هدف بازسازی
 • انتخاب یک پیمانکار خوب و معتبر و عقد قرارداد با آن
 • تعیین بودجه برای بازسازی و مشخص کردن اولویت‌ها
 • ارائه طرح و ایده موردنظر برای بازسازی داخلی ساختمان
 • گرفتن مجوزهای لازم برای بازسازی
 • تدوین برنامه بر اساس اولویت‌ها
 • شروع عملیات تخریب و کار بازسازی
 • بررسی کیفیت و استانداردها
 • تائید نهایی بازسازی داخلی توسط کارفرما

در صورتی که نمای ساختمانتان دچار فرسودگی شده است، بهتر است برای بازسازی نمای بیرونی ساختمان نیز اقدام کنید. نمای بیرونی ساختمان اولین قسمت ساختمان بوده که به چشم هر بیننده‌ای می‌آید. برای همین اگر نمای بنا بسیار فرسوده و قدیمی باشد، ساختمان از جلوه ظاهری خوبی برخوردار نخواهد بود.

زیباسازی نمای ساختمان نه تنها برای اشخاص و رهگذران قابل توجه است، بلکه باعث جلوه بهتر در سیمای شهر و منطقه خواهد شد. در ابتدای امر ممکن است هزینه بازسازی نمای بیرونی ساختمان کمی بالا به نظر بیاید؛ اما با توجه به نقشی که ظاهر ساختمان در ارزش ملک دارد، میتوان گفت این هزینه کاملا به صرفه خواهد بود. استفاده از متریال و نوع مصالح کاربردی در هزینه بازسازی نمای بیرونی ساختمان تاثیرگذار هستند.

بازسازی ساختمان به معنای رفع مشکل خرابی‌های ساختمان، زیباسازی و تغییر دکوراسیون بناهای قدیمی است. در بازسازی ساختمان قسمت‌های اصلی مانند دیوار، سقف، کف و … مورد مرمت و بازسازی قرار می‌گیرند. با این کار علاوه بر زیباسازی، عمر و مقاومت بنا افزایش پیدا می‌کند.

بازسازی و تعمیرات ساختمان از کارهای بسیار پرچالش و حائز اهمیت است. برای همین باید آن را به افرادی که در این زمینه از تبحر کافی برخوردارند، سپرد. در بازسازی و تعمیرات ساختمان کلیه بخش‌هایی که نیاز به تعمیر و مرمت داشته باشند، مورد بازسازی قرار می‌گیرند.

روند بازسازی ساختمان شامل چندین مرحله مهم است. اما به طور کلی می‌توان گفت بازسازی ساختمان شامل مراحل اصلی چون پیدا کردن شرکت ساختمان سازی و متخصص در این حوزه، اخذ مجوزهای لازم و تخریب یا بازسازی بخش‌های مورد نظر خواهد بود.

هزینه بازسازی ساختمان

هزینه بازسازی ساختمان به عوامل زیادی بستگی دارد. مواردی چون سن بنا، هدف بازسازی، مساحت کل، نوع مصالح، تیم پیمانکار و … از جمله عوامل تاثیرگذار در قیمت بازسازی ساختمان هستند. برای اینکه بتوانید هزینه بازسازی را به خوبی برآورد کنید، بهتر است در ابتدا هدف خود از بازسازی ساختمان را مشخص کنید. آیا قصد دارید بازسازی را جهت افزایش ارزش ملک و قیمت فروش آن انجام دهید و یا قصد دارید پس از بازسازی در آن سکونت پیدا کنید؟ پس از آن این موضوع را مشخص کنید که بازسازی را در جهت آرامش و امنیت بیشتر انجام می‌دهید و یا قصد لوکس کردن و امروزی کردن آن را دارید. با توجه به این موضوعات، می‌توانید به سراغ خدمات و مواد مناسب بروید و از مصالح مناسب بودجه و شرایط خود استفاده نمایید. در کنار این موارد حتما از یک تیم پیمانکار مجرب کمک بگیرید و این کار را به افراد غیرحرفه‌ای واگذار نکنید. پیمانکاران متخصص به دلیل تجربه زیاد در این زمینه، در زمان و همچنین هزینه‌های شما صرفه‌جویی زیادی خواهند کرد.

مرمت و بازسازی ساختمان

مرمت و بازسازی ساختمان دو واژه مشابه به هم هستند که هر دو برای یک هدف به کار می‌روند. البته بیشتر افرادی که در زمینه ساخت و ساز مشغول هستند، از مرمت برای بناهای تاریخی و از بازسازی برای منازل و محیط‌های اداری استفاده می‌کنند. با این حال برای مرمت و بازسازی ساختمان باید به نکات زیادی توجه کرده و از روش مناسبی برای انجام آن استفاد کرد. از روش‌های مهم بازسازی ساختمان میتوان به بازسازی حفاظتی ساختمان، بازسازی سبکی ساختمان و بازسازی تکمیلی ساختمان اشاره کرد. هر کدام از این روش‌های بازسازی از ویژگی‌های خاصی برخوردار هستند و در شرایط به خصوصی انجام می‌شوند. برای مثال بازسازی سبکی یا آناستیلوز، روشی است که در آن از قسمت‌های جایگزین برای قسمت‌های فرسوده استفاده می‌شود. این روش شامل تغییرات زیادی نبوده و تنها از بخش‌های مشابه با بخش‌های قدیمی استفاده می‌شود. در کنار این روش‌ها، روش‌های جدیدتر و امروزی‌تری نیز به وجود آمده است که از میان آنها میتوان به روش متال استود و وود استود و تیلت آپ اشاره کرد.

صفر تا صد بازسازی ساختمان

در صورتی که قصد بازسازی کلی ساختمان را داشته باشید، باید صفر تا صد انجام آن را بدانید. صفر تا صد بازسازی ساختمان، شامل موارد مهمی می‌شود. این موارد شامل انتخاب نوع بازسازی، انتخاب یک تیم پیمانکار قوی، تعیین بودجه مورد نظر برای بازسازی، طراحی سه بعدی و ایده‌پردازی اولیه، گرفتن مجوزهای لازم بازسازی، برنامه‌ریزی برای انجام بازسازی، تخریب بخش‌های مورد نیاز، شروع عملیات‌های بازسازی، بررسی کیفیت و استانداردهای تعریف شده در قرارداد و تایید نهایی می‌شود. تمامی این مراحل باید پله پله انجام شوند تا در نهایت کار بازسازی به بهترین شکل ممکن به اتمام برسد. زمانی که کار بازسازی ساختمان تمام ‌شود، شخص کارفرما (مالک خانه) باید تمام مواردی که در قرارداد بازسازی ذکر شده بود را بررسی نماید و از انجام کلیه موارد اطمینان حاصل کند. بازسازی بخش‌های مورد نظر و همچنین استفاده از مصالح انتخاب شده، باید مورد قبول کارفرما واقع شود.

بازسازی و مقاوم سازی ساختمان

بازسازی و مقاوم سازی ساختمان شامل تمام فعالیت‌هایی است که سبب افزایش استحکام و مقاوم سازی ساختمان می‌شود. در طی بازسازی، ساختمان‌های فرسوده و قدیمی از استحکام بیشتری برخوردار می‌شوند و ظاهر جدید و زیباتی پیدا می‌کنند.

برای مقاوم سازی ساختمان‌های قدیمی باید از روشی استفاده کرد که کمترین تخریب را در بنا ایجاد کند و خسارتی به بنای ساختمان وارد نکند. در این روش سختی سازه افزایش پیدا کرده و سازه از نظر دینامیکی و استاتیکی تقویت و مقاوم می‌شود. از مهمترین بخش‌هایی که در مقاوم سازی ساختمان باید مورد توجه قرار بگیرد، مقاوم سازی پی ساختمان قدیمی و فرسوده است.

بازسازی و زیباسازی ساختمان

در بازسازی علاوه بر اینکه ساختمان از مقاومت و استحکام بیشتری برخوردار می‌شود، ظاهر و جلوه آن نیز دچار تغییر خواهد شد. پس اگر ساختمانتان از ظاهر قدیمی و فرسوده برخوردار است، بهتر است برای بازسازی و زیباسازی ساختمان اقدام کنید.

ضرورت بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان‌های قدیمی، به یکی از ضرورت‌های امروزی تبدیل شده است. دلیل آن هم این است که بناهای قدیمی هم سبب آسیب به چهره شهر می‌شوند و هم می‌توانند برای ساکنان خطر آفرین باشند. از این رو نیاز است تا ساختمان‌های قدیمی مورد بازسازی قرار بگیرند و به بهترین شکل ممکن مرمت شوند.

بازسازی ساختمان کلنگی

بازسازی ساختمان کلنگی موجب می‌شود تا افراد بتوانند در همان محله قدیمی خود بمانند. همچنین با این کار فرد هزینه کمتری نسبت به ساخت یک ساختمان پرداخت خواهد کرد.

بازسازی خانه کلنگی معمولا به دلایلی چون افزایش راحتی و رفاه ساکنین خانه، تعمیر یک نقص ایمنی یا ساختاری ساختمان، افزایش ارزش خانه کلنگی و فروش آن با قیمت بالاتر، افزایش بازدهی و مدرن‌سازی نما یا سبک معماری انجام می‌شود.

مزایای بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان مزایای زیادی دارد. از جمله مزایای بازسازی ساختمان می‌توان به ایجاد فضای جدید و نو برای زندگی، افزایش استحکام بنا، افزایش عمر بنا و بهره‌وری انرژی اشاره کرد.

در کنار این موارد، بازسازی ساختمان مزایای دیگری نیز دارد. برای مثال با بازسازی ساختمان، امنیت خانه برای ساکنین بیشتر شده و ساختمان هنگام وقوع زلزله با تخریب کمتری همراه خواهد بود. همچنین با استفاده از بازسازی، قیمت و ارزش خانه بالاتر محاسبه می‌شود.

نرخ بازسازی ساختمان

هزینه و نرخ بازسازی ساختمان بر اساس فاکتورهای مختلفی سنجیده می‌شود. افرادی که قصد بازسازی ساختمان خود را دارند می‌توانند بر اساس بودجه و نقدینگی خود اقدام به بازسازی نمایند. در محاسبه نرخ بازسازی ساختمان موارد زیادی چون دستمزد پیمانکار و کارگران، هزینه مصالح، هزینه تخریب و … تاثیرگذار است.

بازسازی ساختمان اداری

بازسازی ساختمان شامل کلیه ساختمان‌ها نظیر ساختمان مسکونی، اداری، درمانی و غیره می‌شود. بازسازی ساختمان اداری همچون بازسازی منازل، یک پروژه فنی به حساب آمده و نیاز به یک تیم حرفه‌ای و دقیق دارد.

برای بازسازی ساختمان اداری باید مجوزات لازم را از شهرداری دریافت نمایید. پس از دریافت مجوزها، می‌توانید پروسه بازسازی ساختمان اداری را شروع کنید و تغییرات مورد نظر خود را در محیط کاری اعمال کنید. پیشنهاد ما این است هنگام بازسازی ساختمان اداری، از رنگ‌ سازمانی خود بیشترین استفاده در فضا را داشته باشید.

بازسازی مراکز درمانی

از آنجایی که مراکز درمانی با سلامت افراد سروکار دارد، باید به طور ویژه‌ای مورد بازسازی قرار بگیرد. در بازسازی مراکز درمانی باید از مواد مرغوب و درجه یک استفاده شود و به استحکام ساختمان اهمیت زیادی داده شود. یکی از موادی که امروزه در بازسازی مراکز درمانی مورد استفاده زیادی قرار می‌گیرد، سقف کشسان است. سقف کشسان خاصیت ضد باکتری داشته و برای استفاده در محیط‌هایی چون کلینیک و درمانگاه بسیار ایده آل است.

نکات مهم بازسازی منزل

برای شروع به بازسازی منزل به نکات زیر توجه زیادی داشته باشید. با توجه به این نکات، می‌توانید بازسازی منزل را به بهترین نحو ممکن انجام دهید و از خروجی کار رضایت بیشتری داشته باشید.

برای بازسازی سقف منزل و کف خانه به رنگ دلخواهتان توجه زیادی داشته باشید. رنگ و طرحی که قرار است در بازسازی منزل استفاده شود، کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. برای همین پیش از شروع به بازسازی، حتمان رنگ دلخواه را با پیمانکار در میان بگذارید.

 • برای بازسازی سرویس بهداشتی و حمام، به متریال و مصالح مورد استفاده توجه زیادی داشته باشید. از آنجایی که این بخش‌های جزو محیط‌های مرطوب محسوب می‌شوند، بهتر است به پوشش سقف و کف آنها توجه زیادی شود. استفاده از سقف کشسان برای سرویس بهداشتی و حمام گزینه بسیار عالی است؛ چرا که سقف کشسان خاصیت ضد آب دارد و دچار ترک خوردگی و مشکلات سقف‌های کناف و گچی نمی‌شود.
 • برای بازسازی کف منزل می‌توانید از پارکت، سرامیک یا سنگ استفاده کنید. انتخاب از میان این موارد نیز به سلیقه فرد و بودجه بازسازی منزل بستگی خواهد داشت.
 • در بازسازی منزل از بازسازی آشپزخانه غافل نشوید. از آنجایی که خانم‌ها ساعات زیادی را در این مکان سپری می‌کنند، بهتر است به بازسازی و شیک کردن آن توجه زیادی شود. در بازسازی آشپزخانه منزل می‌توانید به تعویض کابینت، ایجاد جزیره، تخریب دیوار و نصب سقف کشسان بپردازید.
 • در صورتی که قصد بازسازی نمای ساختمان را داشتید، حتما از تجهیزات ایمنی استفاده کنید. با این کار از عابرین پیاده که در حال گذر از کنار ساختمان هستند، محافظت خواهد شد.
 • هنگام شروع به بازسازی منزل، از قطع بودن شیر گاز، آب و برق اطمینان حاصل کنید. این کار موجب افزایش ایمنی در هنگام بازسازی منزل خواهد شد.
 • اگر قصد تخریب دیوارهای باربر را داشتید، از افراد کاملا متخصص کمک بگیرید. تخریب این دیوارها کار حساسی بوده و باید با دقت زیادی انجام شود.
 • بهتر است در بازسازی منزل، تعویض درب و پنجره را با توجه به نوع دکوراسیون در نظر داشته باشید. پنجره‌ها بهتر است از نوع دو جداره باشند تا از ورود صداهای اضافی به درون محیط جلوگیری کنند.

همانطور که گفتیم برای بازسازی منزل قدیمی بهتر است حتما از یک تیم حرفه‌ای کمک بگیرید. با انتخاب یک تیم حرفه‌ای پروسه بازسازی منزل کوتاهتر شده و به نتیجه دلخواه خود نزدیکتر خواهید شد.

دستمزد پیمانکاری بازسازی ساختمان

برای اینکه بازسازی ساختمان را به شکل اصولی و در بهترین حالت خود انجام دهید، باید از یک شرکت پیمانکاری معتبر کمک بگیرید. در حال حاضر شرکت‌های زیادی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند که شرکت کالکر یکی از آنها است. معمولا دستمزد پیمانکاری بازسازی ساختمان بر اساس عوامل متفاوتی محاسبه می‌گردد. مهمترین عواملی که بر روی میزان دستمزد و قیمت پیمانکاری بازسازی ساختمان تاثیر دارند، عبارت است از حجم پروژه، نوع قرارداد و درخواست‌های کارفرما از پیمانکار. نوع قرارداد در این پروژه‌ها می‌تواند از نوع قرارداد پیمانکاری با مصالح، قرارداد پیمانکاری بدون مصالح و قرارداد پیمان مدیریت (درصدی) باشد. هر یک از این قراردادها شرایط خاصی دارند که در هزینه دستمزد پیمانکاری بازسازی تاثیرگذار هستند.

قیمت بازسازی ساختمان

قیمت بازسازی ساختمان به عوامل مختلفی بستگی دارد. در صورتی که منزل یا محیط کارتان تنها به چند تغییر و مرمت کوچک احتیاج داشته باشد، هزینه بازسازی آن بسیار کم خواهد بود. اما در صورتی که بخواهید یک خانه قدیمی را به طور کامل بازسازی نمایید، باید هزینه بیشتری جهت این کار پرداخت نمایید. برای همین بهتر است تغییراتی که مدنظرتان است را در یک لیست گردآوری کنید و بر اساس آن از یک شرکت پیمانکاری قیمت بازسازی ساختمان را استعلام نمایید. با تمام این اوصاف هزینه بازسازی نسبت به ساخت مجدد بنا، بسیار کمتر بوده و بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند به جای ساخت و ساز به بازسازی و نوسازی بنا روی آورند.

شرکت بازسازی ساختمان

از آنجایی که امروزه شرکت‌های بازسازی ساختمان زیادی در حال فعالیت هستند، انتخاب از میان آنها کمی دشوار است. در انتخاب شرکت بازسازی ساختمان بهتر است به رزومه و پروژه‌های قبلی شرکت نگاهی داشته باشید تا بتوانید از سطح کاری و کیفیت آن مطلع شوید. نیروهای پیمانکار شرکت بازسازی، باید مهارت و تجربه کافی در زمینه بازسازی ساختمان را داشته باشند و با انواع سبک‌های معماری آشنا باشند. همچنین شرکت بازسازی ساختمان باید از فناوری‌های روز دنیا در بازسازی مطلع باشد و بتواند آنها را بر اساس شرایط بنا به کار گیرد. شرکت کالکر با بهره‌گیری از فناوری‌های روز دنیا و نیروهای متخصص، کار بازسازی ساختمان را به صورت صفر تا صد انجام داده و از بهترین متریال برای بازسازی ساختمان استفاده می‌نماید.

هزینه بازسازی نمای ساختمان

در صورتی که از ساختمان قدیمی برخوردار هستید، بهتر است در کنار بازسازی داخلی به بازسازی نمای آن نیز توجه داشته باشید. نمای ساختمان علاوه بر زیبایی خود ساختمان، در زیبایی شهر و منطقه نیز تاثیر زیادی دارد. افرادی که قصد بازسازی نمای ساختمانشان را دارند، می‌توانند یکی از سبک‌های مناسب نمای ساختمان را بر اساس بودجه مورد نظر خود انتخاب نمایند. هزینه بازسازی نمای ساختمان بر اساس فاکتورهای مختلفی محاسبه می‌شود. طراحی نمای ساختمان، تعویض درب و پنجره‌ها، نورپردازی نمای ساختمان، نوع مصالح به کار رفته و متراژ نمای ساختمان از جمله موارد مهمی هستند که در قیمت بازسازی نمای ساختمان تاثیر دارند. در صورتی که بودجه‌تان برای این کار محدود است، می‌توانید به جای استفاده از مصالح گران قیمت، از مصالح ارزان‌تری استفاده کنید و کار بازسازی نمای ساختمان را انجام دهید.

10 نظر

 • سلطانی
  21 خرداد 1401

  سلام شما تو شهرستان هم بازسازی ساختمان انجام می دید؟

  • admin
   29 خرداد 1401

   سلام بله شما در هر شهری که سکونت داشته باشد امکان پذیر اسن. برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 • رحمانی
  6 تیر 1401

  در حال حاضر بازسازی یه خونه 80 متری تو تهران چقدره؟

  • admin
   24 مرداد 1401

   برای دریافت قیمت بازسازی منزل نیاز به بررسی های بیشتر می باشد لطفا با مشاورین ما در تماس باشید

 • نرگس اذر پیکان
  23 مرداد 1401

  اگر خونه نم داشته باشی به جز رفع نم راه دیگه ام داره که نخوایم بنایی کنیم؟

  • admin
   24 مرداد 1401

   با سلام
   می توان از سنگ نما برای پوشاندن نم استفاده کرد ولی بهترین راه پیدا کردن منشاء نم می باشد. در این صورت هزینه ها نیز بسیار کمتر می شود و کاملا مقرون به صرفه است.

 • خورشید نژاد
  30 مرداد 1401

  سلام چه کارهایی رو تو بازسازی خونه انجام می دید؟

 • یوسفی
  12 شهریور 1401

  بازسازی خانه و ویلا در شمال به دلیل بارش و رطوبت زیاد به چه صورته؟

 • افشین
  22 آذر 1401

  سلام آیا میشه بازسازی منزل 70 متری را در یک هفته انجام داد؟

  • admin
   22 آذر 1401

   سلام بسته به اینکه چه بخش هایی از منزل نیاز به بازسازی دارد متفاوت است

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

WeCreativez WhatsApp Support
برای دریافت مشاوره و محاسبه قیمت برای نصب سقف کشسان با ما در ارتباط باشید
دریافت مشاوره