ابزارآلات سقف کشسان

پیاده‌سازی و نصب سقف کشسانی توسط نیروهای متخصص در این امر صورت می‌گیرد. این افراد سقف کشسان را با استفاده از ابزار و لوازم خاصی اجرا می‌کنند. بخش بزرگی از کیفیت و سرعت نصب سقف، وابسته به متریالی است که از آنها برای نصب سقف کشسان استفاده می‌شود. از این رو لازم است تا کلیه لوازم برای این کار مهیا بوده و شخص نصاب بتواند کار را با کیفیت بالایی اجرا کند. در ادامه مطلب قصد داریم تا در رابطه با ابزارآلات سقف کشسان اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

1. هیتر مخصوص سقف کشسان

 

heater stretch ceiling

یکی از مهمترین لوازم برای سقف کشسانی، هیتر است. همانطور که می‌دانید برای اینکه سقف کشسان در مکان خود به حالت کشسانی برسد، باید با استفاده از وسیله‌ای حرارت ببیند. این وسیله همان هیتر است و شخص نصاب با توجه به تجربیات خود، آن را در فاصله مشخصی از سقف قرار گرفته و به آن حرارت می‌دهد. با این کار سقف گرمای لازم را دریافت کرده و در جای خود ثابت و کشسانی خواهد شد.

2. کپسول گاز

gas capsule stretch ceiling

کپسول گاز برای اجرای سقف کشسانی مورد نیاز بوده و باید با توجه به کوچک یا بزرگ بودن کار، از اندازه مناسب آن استفاده کرد. برای مثال برای اجرای یک سقف کشسانی در اتاق خواب، می‌توان از یک کپسول کوچک برای این کار استفاده کرد. رگلاتور کپسول گاز باید فشار قوی باشد تا بتواند هیتر را روشن کند.

3. کاردک مخصوص

 

انواع-کاردک-سقف-کشسان

کاردک نیز جزو مهمترین ابزارآلات لازم برای سقف کشسانی به حساب می‌آید. از کاردک برای جا زدن سقف استفاده شده و برای نصب آن بسیار حیاتی می‌باشد. معمولا کاردک‌ها از دسته چوبی با سر فلزی ساخته می‌شوند. از حیث اینکه هیتر باعث گرم شدن کاردک می‌شود، معمولا دسته آن از چوب ساخته می‌شود. از کاردک برای جا انداختن گوشه‌های سقف و یا بخش‌های که دسترسی به آن دشوار است، استفاده می‌شود. کاردک سقف کشسانی در سه نوع دسته کوتاه، دسته بلند و گوشه زن (مناسب برای جا زدن گوشه‌های کمتر از 90 درجه) موجود است.

 

4. قلاب باز کن سقف

hook stretch ceiling

همانطور که می‌دانید سقف کشسان قابلیت باز شدن و نصب مجدد دارد. برای باز کردن سقف کشسانی باید از کاردک مخصوص باز کردن و قلاب باز کن استفاده شود. این کار باید با دقت عمل بالا صورت گرفته تا آسیبی به سقف نرسد.

5. پروفیل بر یا قیچی ورق بر

 

sheet scissors stretch ceiling

سقف کشسان از سه جز اصلی تشکیل شده که یکی از آنها پروفیل است. پروفیل‌ها از جنس آلومینیوم هستند و برای برش آنها باید از دستگاه پروفیل بر استفاده کرد. برای این کار باید نقاط موردنظر را بر روی پروفیل مشخص کرده و با استفاده از دستگاه آنها را برش داد. برای پروفیل‌هایی که از جنس PVC هستند، به دلیل استحکام کمتر می‌توان از قیچی ورق بر نیز استفاده کرد.

6. اره آهن بر

hacksaw stretch ceiling

از اره آهن بر نیز میتوان برای بریدن پروفیل سقف استفاده کرد. تفاوتی که این وسیله با دستگاه پروفیل بر دارد این است که سرعت اجرای کار بسیار کاهش پیدا کرده و زمان بیشتری برای بریدن پروفیل نیاز خواهد بود. همچنین برای پروژه‌هایی که از منحنی‌های قوسی شکل برخوردار هستند، اره آهن بر کارایی زیادی نخواهد داشت.

7. پیچ بند و دریل

driil stretch ceiling

از مهمترین مراحل نصب سقف کشسانی، پیچ کردن پروفیل به دیوار گچی یا فلزی است. برای این کار نیاز به یک دریل ساده با مته‌های مختلف است تا بتوان پروفیل و سقف را با استفاده از آن سوراخ کرد. بهتر است شخص نصاب، از 3 نوع دریل برخوردار باشد تا در موقعیت‌های مختلف از آنها استفاده کند: دریل معمولی با کلید گازی، دریل شارژی و دریل کج زن.

8. چسب فویل و چسب ترمیم

foil adhesive stretch ceiling

از چسب ترمیم برای ترمیم کردن بخش‌هایی از کار که از هارپون جدا شده یا نیاز به ترمیم دارد، استفاده می‌شود. از چسب فویل نیز برای پوشیدن حد فاصل دو پروفیل استفاده شده تا بعد از نصب به سقف آسیب نرسد.

9. گیره نصب

 

installation clamp stretch ceiling

اگر تعداد افراد نصاب مناسب باشد، نیازی به گیره نصب نخواهد بود. گیره نصب برای زمانی نیاز است که تعداد افراد کم بوده و کسی نیست تا گوشه‌های سقف را بگیرد. با این ابزار می‌توان گوشه‌های کار را به طور موقت بالا برده و کار را انجام داد.
همانطور که ملاحظه کردید برای نصب سقف کشسانی نیاز به یک سری لوازم خاص است. افرادی که در این حیطه مشغول به فعالیت هستند، بهتر است تمامی لوازم نامبرده را در کیفیت مناسبی تهیه کنند. شرکت کالکر کلیه ابزارآلات موردنیاز برای نصب سقف کشسانی همچون هیتر و کاردک را در کیفیت بالا به فروش می‌رساند.

قیمت هیتر سقف کشسان

همانطور که اشاره شد هیتر یکی از ابزارهای مهم و ضروری برای نصب سقف کشسان است. هیترها انواع زیادی دارند و در مدل‌ها و برندهای گوناگونی به فروش می‌رسند. افرادی که قصد خرید هیتر سقف کشسان دارند، می‌توانند یکی از مدل‌های موجود در بازار را بر اساس ظرفیت گرمایی موردنیاز خود خریداری کنند. قیمت هیتر سقف کشسان بر اساس مواردی چون میزان گرمادهی، برند و مدل متفاوت خواهد بود.

فروش ابزار سقف کشسان

برای پیاده‌سازی و اجرای سقف کشسان نیاز به تهیه ابزارالات خاصی است. ابزارهای مورد نیاز برای نصب سقف کشسان شامل مواردی چون هیتر، کپسول گاز، کاردک مخصوص، قلاب بازکن سقف، اره آهن‌بر، دستگاه پروفیل‌بر، پیچ‌بند و دریل‌، چسب فویل، چسب ترمیم و گیره نصب می‌باشد. افرادی که به دنبال خرید این محصولات با قیمت مناسب هستند، می‌توانند آنها را با کیفیت مطلوب از فروشگاه کالکر خریداری نمایند.

 

2 نظر

 • علی
  18 اردیبهشت 1401

  سلام شما ابزارآلات سقف کشسان رو هم به فروش میرسونید؟ قیمت کل ابزار ها چقدر هست؟

  • admin
   18 اردیبهشت 1401

   سلام بله
   برای اطلاع از قیمت ها از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

WeCreativez WhatsApp Support
برای دریافت مشاوره و محاسبه قیمت برای نصب سقف کشسان با ما در ارتباط باشید
دریافت مشاوره