can-roof-house-made-of-wallpaper

آیا سقف خانه را می توان کاغذ دیواری کرد؟

کاغذ دیواری یکی از روش‌های روکش کردن دیوار است که باعث تغییر در دکوراسیون و سبک محیط می‌شود. این کاغذها در طرح و مدل‌های مختلفی موجود هستند و توسط چسب مخصوص به دیوار وصل می‌شوند. افرادی که به دنبال تغییری زیبا و چشمگیر در محیط کار یا منزلشان هستند، می‌توانند با استفاده از کاغذ دیواری این کار را انجام دهند. شاید برای بسیاری از افرادی این سوال پیش بیاید که سقف خانه را می توان کاغذ دیواری کرد؟ در اینجا قصد داریم تا در رابطه با این موضوع صحبت کرده و ببینیم آیا میتوان از کاغذ دیواری برای تغییر ظاهری سقف خانه نیز استفاده کرد یا خیر.

تغییر در دکوراسیون با کاغذ دیواری

همانطور که گفتیم کاغذ دیواری یک نوع روکش است که جهت پوشاندن سطح دیوارها به کار می‌رود. این کاغذها از طرح‌ها و مدل‌های متنوعی برخوردار هستند و می‌توان متناسب با محیط بهترین طرح و رنگ آن را انتخاب کرد. از کاغذ دیواری می‌توان برای تمام بخش‌های خانه یا محیط کار مانند سالن پذیرایی، اتاق خواب، اتاق کار، سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه و.. استفاده کرد. کاغذ دیواری در 4 نوع مسطح، کلیشه‌ای، چاپ دورانی و سیلک اسکرین موجود می‌باشد. این کاغذها به صورت رولی یا متری به فروش می‌رساند و بر اساس مقدار مورد نیاز می‌توان آنها را خریداری کرد. کاغذ خریداری شده را باید با چسب مخصوص این کار به سطح مورد نظر چسباند. بهترین کار برای نصب کاغذ دیواری این است که کار را به افراد حرفه‌ای در این زمینه سپرد. البته اگر خودتان بتوانید کار را طوری انجام دهید که هیچ هوایی زیر آن باقی نماند، می‌توانید کار نصب را خودتان انجام دهید. در غیر این صورت حتما از افراد متخصص کمک بگیرید. در صورتی که زیر کاغذ هوا باقی بماند، نصب کاغذ به خوبی انجام نشده و ظاهر زیبایی پیدا نخواهد کرد.

همچنین بخوانید
نکات بازسازی خانه اجاره ای

استفاده از کاغذ دیواری برای سقف

اگر تمام محیط خانه یا محل کار را با کاغذ دیواری متناسب با محیط پوشانده باشید و بخواهید برای سقف خالی محیط نیز روکشی در نظر بگیرید، می‌توانید از کاغذ دیواری استفاده کنید. از آنجایی که سقف بخش وسیعی از خانه را به خود اختصاص می‌دهد، می‌توان آن را همچون یک بعد مانند دیوار در نظر گرفته و بر روی آن تزئیناتی را به کار برد. استفاده از کاغذ دیواری برای سقف آن را از سفیدی یکنواخت درآورده و دیگر حس کسل کنندگی به محیط نمی‌دهد. نصب کاغذ دیواری برای سقف، ویژگی‌ها و مزایایی دارد که باعث شده بسیاری از افراد به استفاده از آن روی بیاورند. البته این کار معایبی هم دارد که در مقابل مزایای آن قابل چشم پوشی می‌باشد.

مزایای نصب کاغذ دیواری برای سقف

can-roof-house-made-of-wallpaper

 

  • اجرای هرگونه دکور برای سقف، از نظر زمانی و هزینه بالا است. کاغذ دیواری یکی از راه‌هایی است که می‌توان خیلی سریع آن را بر روی سقف اجرا کرده و باعث دکوراتیو شدن آن شد. بر اساس طرح‌ اجرا شده بر روی دیوار، می‌توانید از یک طرح که دارای هارمونی خوبی با محیط باشد، استفاده کنید.
  • بسیاری از شرکت‌ها کاغذ دیواری مخصوص به سقف را به طور اختصاصی تولید می‌کنند که از آنها تنها می‌توان برای سقف استفاده کرد. طرح‌های این کاغذها بسیار متنوع بوده و می‌توان آنها را با طرح‌های آسمان شب و آسمان مجازی اجرا کرد. استفاده از این طرح‌ها باعث مدرن شدن محیط و ایجاد حس خوب و دل انگیز در افراد می‌شود.
  • کاغذ دیواری سقفی را می‌توانید به صورت ترکیبی استفاده کنید و چندین طرح مختلف را با هم ادغام کنید. حتی می‌توان کاغذ دیواری را با سقف‌های کاذب ترکیب کرده و از آن درون بخش‌هایی از سقف کاذب استفاده کرد. این کار باعث جلوه‌ی بیشتر در محیط شده و حس خوبی در فضا ایجاد می‌کند.
  • در صورتی که بخواهید فضا را شیک‌تر کنید، می‌توانید کاغذ دیواری سقف را در امتداد یک دیوار ادامه دهید. بیشتر از این روش برای تک دیوار پشت تخت خواب در اتاق خواب و یا در پشت دیوار تلویزیون استفاده می‌شود.
همچنین بخوانید
سقف کشسان از نظر شکل ظاهری

بهترین زمان نصب کاغذ دیواری سقف

هر زمانی که قصد داشته باشید در محیط خود تنوع ایجاد کنید، می‌توانید از کاغذ سقفی استفاده کنید. برای این کار هیچ محدودیت زمانی و مکانی وجود نداشته و می‌توان به راحتی برای تمام بخش‌های خانه از آن استفاده کرد. برای فضاهایی چون اتاق خواب، سالن غذاخوری و سالن نشیمن می‌توانید از کاغذ دیواری سقفی استفاده کنید. اگر در طرح و رنگ اجرایی دچار تردید بودید، می‌توانید این کار را به طراحان داخلی بسپارید تا با استفاده از هارمونی چیدمان بهترین رنگ و طرح برایتان انتخاب شود.

طرح‌های مناسب برای کاغذ دیواری سقفی

 

can-roof-house-made-of-wallpaper

 

طرح‌هایی که برای کاغذ دیواری سقفی استفاده می‌شوند، در مقایسه با کاغذ روی دیوار در نظر گرفته می‌شوند. برای مثال اگر کاغذ روی دیوار دارای طرح پیچیده و شلوغ باشد، بهتر است از کاغذ دیواری ساده برای سقف استفاده شود. استفاده از طرح‌های هندسی و نه چندان پیچیده با اندکی تضاد رنگی، برای سقف بهترین گزینه خواهد بود. طرح‌های به کار گرفته شده باید به گونه‌ای باشند که از هر طرف که مشاهده می‌شوند، برای بیننده قابل درک باشند. در صورتی که از الگوهای کوچک برای سقف استفاده شود، از راه دور به وضوح قابل مشاهده نخواهند بود. برای همین بهتر است از طرح‌های با مقیاس بزرگ برای سقف استفاده کرد. استفاده از طرح‌های گل و آسمان با رنگ‌های خنثی و غیر زننده برای سقف اتاق غذاخوری گزینه مناسبی می‌باشد. از کاغذ دیواری دارای تصاویر فضایی و کهکشانی می‌توانید برای اتاق نشیمن استفاده کنید. طرح‌های متالیک با چاپ مراکشی نیز گزینه مناسبی برای دیزاین راهروهای ورودی هستند. در اتاق خواب کودکان یا نوجوانان می‌توانید طرح‌هایی از شخصیت‌های محبوب کارتونی یا سینمایی استفاده کنید و فضای مطلوبشان را ایجاد کنید. کاغذ دیواری طرح چوب نیز یکی از طرح‌های همه پسند است که گزینه مناسبی برای تمام فضاها می‌باشد. تصاویر سنتی، تصاویر سیاه و سفید برجسته و تصاویر پروانه‌ای از دیگر طرح‌هایی هستند که می‌توانید برای کاغذ دیواری سقفی استفاده کنید.

همچنین بخوانید
بازسازی ویلا قدیمی به چه صورت است؟

نکات مورد توجه برای نصب کاغذ دیواری سقفی

  • از نصاب متخصص کمک بگیرید

بهترین کار برای نصب کاغذ دیواری بر روی دیوار یا سقف، کمک گرفتن از یک نصاب حرفه‌ای و متخصص است. زمانی که از اشخاص مورد تایید در این کار کمک بگیرید، دیگر احتمال خطا صفر بوده و کار به بهترین نحو ممکن انجام خواهد شد. افرادی که در این زمینه فعالیت دارند، کلیه لوازم و تمهیدات لازم را دارا هستند و با استفاده از آنها کاغذ دیواری را نصب می‌کنند. در صورتی که نصب کاغذ دیواری با استفاده از افراد غیر متخصص و ناشی انجام شود، کار به احتمال خیلی زیاد دچار نقص شده و دیگر قابل جبران نخواهد بود. این اشتباهات قابل رفع نیستند و تا زمانی که کاغذ دیواری موجود باشد، وجود خواهند داشت. علاوه بر این، افراد حرفه‌ای کار را در سریعترین زمان ممکن انجام می‌دهند و باعث صرفه‌جویی در وقت شما می‌شود.

  • توجه به سطح سقف

برای نصب کاغذ دیواری بر روی سقف، باید حتما به سطح کار توجه کرد. کاغذ دیواری باید بر روی یک سطح صاف و بدون برجستگی نصب شود. اجرای کاغذ دیواری بر روی سطح صاف، علاوه بر آسان بودن باعث کیفیت بیشتر در اجرای کار خواهد شد.

  • توجه به شرایط محیط

برای اجرای کاغذ دیواری بر روی سقف، باید به فضای محیط توجه داشته باشید. اگر دنبال ایجاد یک فضای روشن‌تر و مطبوع هستید، باید طرح و رنگ کاغذ را از طیف‌های روشن انتخاب کنید.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

WeCreativez WhatsApp Support
برای دریافت مشاوره و محاسبه قیمت برای نصب سقف کشسان با ما در ارتباط باشید
دریافت مشاوره