بازسازی منزل در تهران در کمترین زمان ممکن

بازسازی منزل در تهران در کمترین زمان ممکن

امروزه شاهد ساخت و سازهای زیادی در شهر تهران هستیم. بسیاری از افرادی که در خانه‌های قدیمی زندگی می‌کنند، به صورت مشارکتی و یا انفرادی اقدام به تخریب منزل و ساخت مجدد آن می‌کنند. اما در این بین افرادی هستند که همچنان تمایل دارند در خانه‌های قدیمی خود سکونت داشته باشند. سکونت در خانه‌های قدیمی، بسیار لذتبخش و خاطره‌انگیز است. با این حال باید به عمر خانه و مصالح آن توجه داشته و در صورت نیاز اقدام به بازسازی آن کرد. در این مطلب قرار است به بازسازی منزل در شهر تهران بپردازیم و با شرایط بازسازی و نکات بازسازی منزل آشنا شویم.

چرا باید اقدام به بازسازی منزل کرد؟

بازسازی یا مرمت، به مجموعه کارهایی گفته می‌شود که در جهت زیباسازی و افزایش استحکام بنا به کار برده می‌شوند. افرادی که در خانه‌های قدیمی یا بیش از 15 سال ساخت ساکن هستند، می‌توانند برای بازسازی منزل و خانه خود اقدام کنند. با این کار به حفظ و ماندگاری بنا کمک زیادی می‌شود و افراد می‌توانند با خیالی آسوده در آن زندگی کنند. برخی از خانه‌های قدیمی خصوصا خانه‌های کلنگی تهران، از نظر ایمنی در سطح پایینی قرار دارند و بسیار فرسوده هستند. فرسودگی خانه‌ها و از بین رفتن مصالح، باعث شده تا مشکلاتی برای ساکنین ایجاد شود. پس اگر شما هم در یک منزل قدیمی ساکن هستید، بهتر است برای بازسازی خانه خود اقدام نمایید.

برای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم؟

 

برای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم؟

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از افراد مطرح است این است که بازسازی خانه باید از کجا شروع شود و در قدم اول چه کاری باید انجام شود؟ معمولا افرادی که به فکر بازسازی خانه می‌افتند، دغدغه شروع کار بازسازی را دارند. ما در اینجا راهنمای بازسازی منزل را برایتان ارائه کرده‌ایم تا بتوانید با امور پیش از بازسازی به خوبی آشنا شوید.

 • تجزیه و تحلیل و مشخص کردن هدف از بازسازی

قبل از شروع بازسازی، بهتر است به موارد زیادی فکر کنید و هدف خود را از بازسازی منزل مشخص کنید. هدف بازسازی منزل، در اجرای آن نقش زیادی دارد. پس پیش از بازسازی به مواردی چون تغییراتی که دوست دارید در خانه اعمال شود و اینکه هدفتان از بازسازی چه چیزی است، به خوبی فکر کنید. همچنین به این فکر کنید که آیا هزینه بازسازی برایتان اهمیت دارد و یا اینکه حاضر هستید برای رسیدن به خانه مورد نظر خود هر هزینه‌ای را پرداخت نمایید. در صورتی که جزو افرادی هستید که هزینه بازسازی منزل برایشان اهمیت دارد، بودجه خود را نیز مشخص نمایید.

 • طراحی و ایده‌پردازی منزل پیش از بازسازی

یکی از کارهایی که معمولا شرکت‌های بازسازی منزل پیش از بازسازی به آن توجه دارند، طراحی منزل طبق سلیقه کارفرما (صاحب خانه) است. زمانی که راجع به خانه ایده‌پردازی و طراحی درستی انجام شود، بازسازی خانه طبق اصول پیش رفته و مشکلی در حین کار به وجود نمی‌آید. برای همین پیش از اقدام به بازسازی منزل، در رابطه با چیزی که قصد انجام آن را دارید با تیم بازسازی منزل صحبت کرده و نظر آنها را نیز جویا شوید. مشورت با تیم پیمانکار و مشاوران طراحی منزل، باعث می‌شود تا شما بتوانید بهترین نتیجه را از بازسازی خانه دریافت نمایید. هر چقدر نقشه و طرح شما دقیق‌تر و جزئی‌تر باشد، در پایان کار با خانه رویایی خود مواجه شده و از دوباره‌کاری و مشکلات دیگر جلوگیری می‌شود.

 • مشخص کردن شیوه و سبک زندگی

یکی دیگر از مواردی که بهتر است پیش از بازسازی منزل در تهران به آن توجه داشته باشید، شیوه و سبک زندگی اعضای خانواده است. منظور از شیوه زندگی این است که به عنوان مثال اگر جزو خانواده‌های پرجمعیت هستید و رفت و آمد زیادی در خانه‌تان صورت می‌گیرد، بهتر است در بازسازی به بزرگ شدن فضای سالن پذیرایی توجه زیادی داشته باشید. همچنین اگر قصد دارید یک منطقه نشیمن با چیدمان خاصی داشته باشید، بهتر است آن را در نظر داشته و به تیم طراح اعلام نمایید. مثال دیگر این که اگر در حال حاضر زوج هستید و قصد دارید در آینده اتاقی اختصاصی برای کودکتان داشته باشید، حتما این کار را در نظر داشته باشید تا در آینده مجددا مجبور به آماده کردن فضا برای اتاق کودک نشوید. بنابراین فرهنگ و سبک زندگی شما در بازسازی منزل نیز نقش دارد و بهتر است به آن توجه زیادی شود.

همچنین بخوانید
سقف کرومیت چیست؟

برآورد قیمت بازسازی منزل به چه صورت انجام می‌شود؟

 

برآورد قیمت بازسازی منزل به چه صورت انجام می‌شود؟

بدون شک بسیاری از افراد به دنبال بازسازی خانه با هزینه کم هستند. از آنجایی که قیمت مصالح و مواد همواره در حال افزایش است، تعیین بودجه و هزینه بازسازی منزل کمی دشوار است. با این حال میتوان با در نظر گرفتن قیمت حدودی متریال، از هزینه حدودی بازسازی منزل آگاه شد. برای این کار لازم است در ابتدا یک لیست جامع از بخش‌هایی که قرار است مورد مرمت و بازسازی قرار بگیرند، تهیه شود. پس از آن میتوان با مشخص کردن مواد دلخواه خود، هزینه متریال و مقدار مورد نیاز آنها را نیز مشخص کرد. با تعیین بخش‌های مورد نیاز در بازسازی و مقدار و نوع مصالح مورد استفاده، میتوان تا حدی به هزینه بازسازی منزل پی برد. به طور کلی میتوان گفت هزینه بازسازی منزل در تهران شامل موارد زیر می‌شود:

 • هزینه خرید متریال و مصالح مورد نیاز
 • هزینه حمل و نقل زباله‌های حاصل از تخریب
 • هزینه تعمیرات بخش‌های مورد نیاز
 • هزینه تغییرات دکوراسیون منزل
 • هزینه و دستمزد مجریان، طراحان، کارگران و پیمانکاران حاضر در پروژه بازسازی

نکات بازسازی منزل در تهران که باید مورد توجه قرار بگیرند

 • برآورد هزینه بازسازی: یکی از موارد مهم در بازسازی، هزینه انجام آن است. افرادی که به فکر بازسازی هستند، باید در ابتدای کار هزینه خود را مشخص کنند. تعیین بودجه بازسازی باعث می‌شود تا این هزینه بین تمام بخش‌های مورد نظر تقسیم شود و کار بازسازی به بهترین شکل خود انجام شود. همچنین بر اساس بودجه، نوع مصالح و متریال مشخص شده و طبق آنها عمل بازسازی شروع می‌شود. پس از تعیین بودجه برای بازسازی و مرمت خانه غافل نشوید و حتما آن را با شرکت بازسازی منزل در میان بگذارید.
 • تعیین مصالح با کیفیت: مصالح و موادی که در بازسازی منزل به کار برده می‌شوند، طبق سلیقه کارفرما و بودجه او تعیین می‌گردند. این مصالح باید از کیفیت مناسبی برخوردار باشند و در عین زیبایی، استحکام و مقاومت کافی داشته باشند. استفاده از متریال بی‌کیفیت و ارزان، نه تنها جلوه خاصی به فضا نمی‌دهد، بلکه خیلی زود عمر مفیدشان به اتمام رسیده و دچار تخریب و آسیب می‌گردند.
 • عدم بازسازی طبق مدهای روز: بهتر است در بازسازی تنها به فکر پیروی از مد و تکنیک‌های بروز نباشید؛ چرا که هرروزه مواد و متریال جدیدی در بازار وارد می‌شود و جای متریال قبلی را می‌گیرد. در بازسازی توجه خود را معطوب به زیباسازی و مرمت بخش‌های مورد نیاز کنید و به فکر راحتی و آسایش ساکنین خانه باشید.
 • مشورت با افراد با تجربه و کاربلد: بسیاری از افراد خودشان بدون هیچ دانشی اقدام به بازسازی منزل می‌کنند. بازسازی منزل، خصوصا بازسازی خانه‌های قدیمی در تهران، باید طبق نظر افراد با تجربه و کاربلد انجام شود؛ چرا که ممکن است هنگام بازسازی برای زیرسازی خانه مشکلاتی ایجاد شود و برای خانه و ساکنین آن خطراتی ایجاد شود. پس اگر به فکر بازسازی هستید، این کار را با کمک یک تیم کاربلد و حرفه‌ای انجام دهید و از انجام بازسازی به طور خودسرانه خودداری کنید.
همچنین بخوانید
آب گرفتگی پشت سقف کشسان

چگونه میتوان بازسازی منزل قدیمی در تهران را با هزینه کمتری انجام داد؟

 

چگونه میتوان بازسازی منزل قدیمی در تهران را با هزینه کمتری انجام داد؟

در صورتی که در یک خانه قدیمی در شهر تهران سکونت دارید و قصد بازسازی آن را دارید، باید در ابتدا یک برنامه‌ریزی دقیق برای آن داشته باشید. برنامه‌ریزی برای بازسازی خانه‌های کلنگی و قدیمی تهران، امر بسیار مهمی است؛ چرا که اگر برنامه‌ریزی درستی در این زمینه انجام نشود، موجب می‌شود اتفاقات و پیشامدهایی در حین کار رخ دهد که موجب خسارات مالی برای افراد شود. همچنین با داشتن یک برنامه مناسب، میتوان بودجه را برای تمام بخش‌های مورد نیاز اختصاص داده و از پرداخت هزینه برای بخش‌های غیر ضروری خودداری کرد. پس اگر به دنبال بازسازی با هزینه کم هستید، بازسازی را با برنامه‌ریزی اصولی پیش ببرید و این کار را تنها برای بخش‌های دارای اولویت انجام دهید.

دو روش بازسازی ساختمان با هزینه‌های یکسان

 • بازسازی ساختمان سبکی: در این روش تکه‌های جدید جایگزین تکه‌های قدیمی می‌شوند و کمترین تغییر نسبت به طرح اولیه صورت می‌گیرد.
 • بازسازی ساختمان حفاظتی: در این روش حفاظت از ساختمان در اولویت است و اموری در آن انجام می‌شود که باعث افزایش استحکام و حفاظت از ساختمان می‌شوند.

جمع بندی

بازسازی منزل در تهران، بیشتر برای خانه‌های کلنگی و قدیمی انجام می‌شود. با این حال اگر در ساختمان بیش از 10 سال ساخت سکونت دارید، می‌توانید برای بازسازی آن نیز اقدام نمایید. بازسازی ساختمان در سن پایین، باعث می‌شود تا از فرسودگی بیش از حد مصالح جلوگیری شود و هزینه بازسازی ساختمان کاهش پیدا کند. برای بازسازی منزل خود در تهران می‌توانید به سراغ شرکتهای بازسازی منزل معتبر بروید. شرکت کالکر یکی از شرکت‌های فعال در این زمینه بوده که کار بازسازی منازل را در شهر تهران و سایر شهرهای اطراف در کمترین زمان ممکن انجام می‌دهد. شما می‌توانید با مشاهده نمونه کارهای بازسازی منزل کالکر، به کیفیت کارها پی ببرید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

همچنین بخوانید
سقف کهکشانی و انواع آن

 

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

WeCreativez WhatsApp Support
برای دریافت مشاوره و محاسبه قیمت برای نصب سقف کشسان با ما در ارتباط باشید
دریافت مشاوره