نکات مهم پیرامون بازسازی آشپزخانه

نکات مهم پیرامون بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه یکی از بخش‌های مهم خانه است که معمولا خانم خانه، ساعات زیادی از روز خود را در آنجا سپری می‌کند. از این رو محیط آشپزخانه و مواد به کار رفته در آن، بهتر است از کیفیت خوبی برخوردار باشند تا محیطی دلپذیر را برای افراد خانه فراهم نمایند. این مسئله باعث شده تا آشپزخانه در بازسازی داخلی ساختمان، مورد توجه زیادی قرار بگیرد. افرادی که قصد دارند آشپزخانه خود را بازسازی کنند، بهتر است به نکات مهم در این رابطه توجه داشته باشند تا بازسازی آشپزخانه به بهترین شکل ممکن انجام شود.

چرا بازسازی آشپزخانه مهم است؟

آشپزخانه قلب یک خانه ایرانی است. زمانی که آشپزخانه مورد بازسازی و نوسازی قرار می‌گیرد، مواد و متریال جدید جایگزین مواد قدیمی می‌شوند. همین امر سبب می‌شود تا آشپزخانه از حس و حال قدیمی خارج شده و فضای نو و جدیدی پیدا کند. از آنجایی که آشپزخانه در زیبایی کل خانه تاثیر زیادی دارد، باید به بازسازی آن توجه زیادی شود. بازسازی اصولی آشپزخانه باعث شده تا ارزش خانه افزایش پیدا کند و مورد توجه افراد زیادی قرار بگیرد. همچنین در صورتی که نکات بازسازی در آشپزخانه به خوبی رعایت شود، منجر به ذخیره و صرفه‌جویی در مصرف انرژی خواهد شد.

دلایل بازسازی آشپزخانه

 

دلایل بازسازی آشپزخانه

 

از مهمترین دلایل بازسازی آشپزخانه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

• زیباسازی فضای آشپزخانه

زمانی که چند سال از عمر ساختمان بگذرد، دکوراسیون و مواد به کار رفته در آن قدیمی به نظر خواهند رسید. از طرفی با ظهور مواد و سازه‌های جدید، طراحی و معماری داخلی با تغییرات زیادی همراه خواهد بود. بر همین اساس افراد همواره به دنبال این هستند که خانه خود را با استفاده از متریال جدید، نو کرده و حال و هوای جدیدی در آن ایجاد نمایند. در بازسازی آشپزخانه نیز میتوان با استفاده از سازه‌های جدیدی چون سقف کشسان، فضای آن را زیباتر و به روزتر کرد.

• افزایش ارزش خانه

از آنجایی که آشپزخانه بخش مهمی از خانه را تشکیل می‌دهد، با بازسازی آن ارزش خانه بیشتر خواهد شد. برای همین بسیاری از افراد پیش از فروش خانه، اقدام به بازسازی بخش‌های مهمی چون آشپزخانه می‌کنند تا بتوانند بنای خود را با قیمت بالاتری به فروش برسانند.

همچنین بخوانید
پوستر دیواری و دیوارپوش کشسان چیست و چه تفاوتی با هم دارند؟

• فرسودگی آشپزخانه

با گذشت زمان بخش‌هایی از آشپزخانه مانند دیوار، کف پوش‌ها، پنجره‌ها، کابینت‌ها، شیرآلات و … دچار فرسودگی و آسیب می‌شوند. در این شرایط بهتر است با بازسازی آشپزخانه، تمام این مشکلات را برطرف کرد.

• صرفه‌جویی در مصرف انرژی

در صورتی که بازسازی آشپزخانه طبق استاندارد و اصول صحیحی انجام شود، میتوان در مصرف انرژی صرفه‌جویی زیادی کرد. برای مثال با به کارگیری سقف کشسان و نورپردازی‌های مناسب در آن، میتوان قدم بزرگی در کاهش مصرف برق و انرژی برداشت.

هزینه بازسازی آشپزخانه چقدر است؟

افرادی که به فکر بازسازی آشپزخانه هستند، معمولا به دنبال این هستند که بازسازی را با هزینه معقول و مناسبی انجام دهند. برای تخمین و برآورد هزینه بازسازی آشپزخانه، باید به موارد مخلفی توجه داشت. برای مثال هزینه بازسازی آشپزخانه کوچک با بازسازی آشپزخانه بزرگ متفاوت است. همچنین در بازسازی آشپزخانه قدیمی، ممکن است به بازسازی و نوسازی بیشتری نیاز باشد. در کنار این موارد، قیمت مصالح در هزینه بازسازی تاثیر زیادی دارد. هر چقدر از مواد جدیدتر و مرغوب‌تری جهت بازسازی استفاده شود، هزینه نهایی بازسازی آشپزخانه بیشتر خواهد شد. برای همین افراد می‌توانند بر اساس بودجه‌ای که دارند، مصالح و متریال مورد استفاده را انتخاب نمایند. به طور کلی برآورد هزینه بازسازی آشپزخانه، بر اساس فاکتورهای زیر قابل تعیین است:
– اندازه و متراژ فضای آشپزخانه. هر چقدر فضای آشپزخانه بزرگتر باشد، مواد بیشتری برای بازسازی آن نیاز بوده که همین امر سبب افزایش قیمت بازسازی آشپزخانه خواهد شد.
– کیفیت مواد و مصالح. مواد و مصالحی که برای بازسازی نیاز است، در کیفیت‌های مختلفی در بازار موجود می‌باشد. هر چقدر این مواد از کیفیت و مرغوبیت بیشتری برخوردار باشند، هزینه بازسازی آشپزخانه بیشتر می‌شود.
– اجزایی که نیاز به بازسازی دارند. در بازسازی آشپزخانه معمولا تعویض کابینت، کف پوش، شیرآلات، تاسیسات و لوله‌کشی‌ها انجام می‌شود. با این حال ممکن است برخی افراد علاقه‌ای به تعویض کابینت یا اجزای دیگر آشپزخانه را نداشته باشند. برای همین بر اساس اینکه چه چیزهایی از آشپزخانه نیاز به بازسازی و تعویض دارند، قیمت بازسازی متفاوت خواهد بود.

بازسازی آشپزخانه قدیمی با کمترین هزینه

 

بازسازی آشپزخانه قدیمی با کمترین هزینه

 

در صورتی که به دنبال این هستید که بازسازی آشپزخانه را با کمترین هزینه انجام دهید، دو راه پیش رو دارید. راه اول این است که از مصالح گران چشم‌پوشی کنید و به سراغ مصالح ارزان قیمت بروید. راه دوم هم این است که تنها برای موارد مورد نیاز هزینه نمایید. برای مثال اگر میتوان کابینت‌ها را تعمیر کرد، از عوض کردن آنها خودداری کنید تا بازسازی آشپزخانه با قیمت پایین‌تری انجام شود. با توجه به این موارد میتوانید بازسازی آشپزخانه قدیمی را با کمترین قیمت انجام دهید.

همچنین بخوانید
سقف کشسان آکوستیک

مراحل بازسازی آشپزخانه

برای اینکه آشپزخانه خود را بازسازی کنید، بهتر است این کار را به یک تیم متخصص بسپارید. شرکت کالکر یکی از شرکت‌هایی است که در کنار تولید انواع سقف کاذب و کشسان، به کار بازسازی داخلی ساختمان نیز می‌پردازد. شما می‌توانید با کارشناسان کالکر تماس بگیرید تا از مشاوره‌های لازم در این زمینه بهره‌مند شوید. پس از توافق اولیه، کارشناسان شرکت به محل مورد نظر شما مراجعه می‌کنند تا شرایط محیط را بررسی کرده و نقشه‌های لازم را تهیه نمایند. در این مرحله بهتر است بودجه خود را مشخص کرده و به تیم بازسازی اعلام نمایید. مجریان شرکت بر اساس بودجه شما، بهترین متریال و سازه‌ها را پیشنهاد خواهند کرد. پس از آن کار بازسازی آشپزخانه شروع شده و بخش‌های مورد نیاز مورد بازسازی قرار خواهند گرفت.

بازسازی آشپزخانه چقدر زمان می‌برد؟

 

بازسازی آشپزخانه چقدر زمان می‌برد؟

 

مدت زمان بازسازی آشپزخانه بستگی به اندازه آن و همچنین تیم اجرا کننده دارد. آشپزخانه‌های بزرگ به زمان بیشتری برای بازسازی نیاز دارند. همچنین اموری که قرار است در بازسازی آشپزخانه انجام شود، در زمان کار تاثیر دارد. ممکن است فردی تنها قصد تعویض کف پوش و دیوارهای آشپزخانه را داشته باشد. برای همین زمان بازسازی در این پروژه کوتاه‌تر خواهد بود. اما به طور کلی میتوان گفت مدت زمان بازسازی آشپزخانه بین 1 الی 3 هفته خواهد بود. این زمان معمولا برای تعویض تاسیسات، کف‌سازی، نصب کابینت جدید و امور دیگر مناسب است.

چند نکته مهم راجع به طراحی و بازسازی آشپزخانه

1. پیش از شروع کار بازسازی، طرح مورد نظر خود را انتخاب نمایید. بازسازی آشپزخانه به شکل جزیره، بازسازی آشپزخانه به شکل U، بازسازی آشپزخانه به شکل Gو بازسازی آشپزخانه دیواری خطی از جمله پلان‌هایی هستند که می‌توانید انتخاب نمایید.
2. از آنجایی که سقف در زیبایی محیط تاثیر زیادی دارد، از بازسازی سقف آشپزخانه غافل نشوید. با نصب سقف کاذب کشسان می‌توانید محیط آشپزخانه را زیباتر کنید و جلوه به خصوصی به آن ببخشید. سقف‌های کشسانی چون ترنسپرنت و انواع سقف کشسان چاپی از بهترین سقف‌های کشسان برای آشپزخانه هستند.
3. در بازسازی آشپزخانه سعی کنید کابینت‌ها را از سقف شروع کنید تا فضای بیشتری برای جا دادن لوازم خود داشته باشید.
4. به نورپردازی سقف آشپزخانه توجه زیادی داشته باشید و سعی کنید از لامپ‌های کم مصرف برای این کار استفاده نمایید. لامپ‌های پر نور و پر مصرف علاوه بر مصرف برق زیاد، گرمای زیادی تولید می‌کنند که این امر سبب گرم‌تر شدن فضای آشپزخانه خواهد شد. علاوه بر نورپردازی سقف، ‌می‌توانید به نورپردازی داخل کابینت یا کانتر نیز بپردازید تا زیبایی کارتان دو چندان شود
5. در صورتی که به بازسازی آشپزخانه کوچک می‌پردازید، از رنگ‌های روشن استفاده کنید تا فضا دلبازتر و بزرگتر به نظر برسد. همچنین می‌توانید با برداشتن اپن یا بخشی از دیوار، از طرح جزیره برای آشپزخانه استفاده کنید تا فضایتان دو چندان شود.
6. در بازسازی آشپزخانه کارایی را هم مدنظر قرار دهید و تنها به فکر زیبایی کار نباشید. چرا که با به کارگیری سازه‌های اشتباه، آرامش و راحتی کار در آشپزخانه را از دست خواهید داد.
7. به کیفیت مواد و مصالح توجه داشته باشید و حتی الامکان از مصالحی چون شیشه، چوب و سرامیک استفاده کنید.
8. از تعویض یا تعمیر کابینت‌های آشپزخانه غافل نشوید و ترجیحا از کابینت‌های ام دی اف استفاده نمایید. در صورتی که در هزینه بازسازی آشپزخانه محدودیت دارید، می‌توانید کابینت‌ها را با برچسب‌های مخصوص پوشش دهید.
9. از آنجایی که بازسازی آشپزخانه باید به طور اصولی انجام شود، این کار را به یک تیم حرفه‌ای بسپارید. با این کار هم از مشاوره‌های لازم برخوردار خواهید شد و هم در وقت و هزینه‌تان صرفه‌جویی زیادی خواهد شد.

همچنین بخوانید
سقف کشسان در محیطهای بیرونی ساختمان

جمع بندی

بازسازی آشپزخانه یکی از کارهایی است که در جهت زیباتر شدن و تغییر دکوراسیون انجام می‌شود. علاوه بر این با بازسازی، مصالح جدید جایگزین مصالح قدیمی و فرسوده شده و ایمنی فضای آشپزخانه بیشتر خواهد شد. برای همین اگر به فکر یک تغییر و تحول اساسی در آشپزخانه خود هستید، بهتر است به سراغ بازسازی آشپزخانه بروید. بازسازی آشپزخانه شامل مواردی چون تعویض یا تعمیر کابینت‌ها، تعویض کف پوش، تعویض دیوارپوش یا رنگ‌آمیزی آن، تعویض شیرآلات و تعویض تاسیسات می‌شود.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

WeCreativez WhatsApp Support
برای دریافت مشاوره و محاسبه قیمت برای نصب سقف کشسان با ما در ارتباط باشید
دریافت مشاوره