نکات بازسازی خانه اجاره ای

نکات بازسازی خانه اجاره ای

امروزه بازسازی بیش از پیش مورد توجه افراد قرار گرفته است. به دلیل افزایش قیمت ساخت و ساز ساختمان‌ها، افراد زیادی به بازسازی و نوسازی ساختمان روی آورده‌اند. بازسازی ساختمان شامل تمام منازل مسکونی و اداری شده و حتی افراد مستاجر نیز می‌توانند برای بازسازی خانه اجاره‌ای نیز اقدام کنند. البته افراد مستاجر باید در این زمینه به نکات زیادی توجه داشته باشند و مطابق قانون برای بازسازی اقدام نمایند. در این مطلب قرار است به بررسی نکات بازسازی خانه اجاره‌ای و شرایط انجام آن بپردازیم.

بازسازی و تغییرات داخلی خانه مسکونی

زمانی که قصد سکونت در خانه جدیدی داشته باشید، بدون شک ظاهر آن در اولویت زیادی برایتان قرار دارد. زندگی در خانه‌ای با در و دیوارهای کهنه و پوسیده حس ناخوشایندی به افراد می‌دهد. برای همین بیشتر افراد پیش از شروع زندگی در خانه جدید، نسبت به تغییراتی در آن اقدام می‎‌کنند. حال اگر خانه در مالکیت اشخاص نبوده و اجاره‌ای باشد، چه کاری میتوان انجام داد؟ بیشتر افراد صاحبخانه خودشان اقدام به بازسازی و نوسازی خانه می‌کنند تا بتوانند ارزش ملک خود را افزایش دهند. این افراد بازسازی داخلی را برای بخش‌های مورد نیاز خانه انجام می‌دهند تا ظاهر بنا از حالت فرسودگی و قدیمی بودن خارج شود. در صورتی هم که فرد صاحبخانه برای این کار اقدام نکند، فرد مستاجر می‌تواند خودش دست به کار شده و برای این کار اقدام کند. البته رضایت صاحبخانه در بازسازی خانه اجاره‌ای بسیار مهم است و نباید بدون اجازه او دست به تغییرات زیادی در خانه زد.

چه بخش‌هایی از خانه اجاره‌ای را میتوان بازسازی کرد؟

 

چه بخش‌هایی از خانه اجاره‌ای را میتوان بازسازی کرد؟

 

در صورتی که در خانه اجاره‌ای زندگی می‌کنید، می‌توانید تغییراتی در آن اعمال کنید. به شرط آن که بازسازی شامل تخریب و تغییرات زیادی نباشد. در این صورت باید از صاحب ملک جهت تغییرات اساسی و تخریب اجازه بگیرید. پیشنهاد ما این است که برای بازسازی خانه‌های اجاره‌ای هزینه و زمان زیادی صرف نکنید؛ چرا که مشخص نیست چند سال قرار است در این خانه سکونت داشته باشید. بهتر است بازسازی خانه اجاره‌ای را تنها برای بخش‌های مورد نیاز و مهم انجام دهید. این بخش‌ها می‌توانند شامل دیوارها، سقف‌ها، شیرالات و … باشند. در ادامه به تفکیک به بررسی بازسازی هر کدام از این بخش‌ها خواهیم پرداخت.

همچنین بخوانید
نورپردازی فضای مسکونی

بازسازی دیوارها در خانه اجاره‌ای

 

بازسازی دیوارها در خانه اجاره‌ای

یکی از بخش‌های مهم هر خانه را دیوارها تشکیل می‌دهد. دیوارها حد فاصل بین بخش‌های مختلف خانه هستند و فضای زیادی را در بر می‌گیرند. برای همین بازسازی و زیباسازی آن باعث زیباتر شدن و تمیزتر شدن فضا خواهد شد. برای بازسازی دیوارها راه‌های زیادی در پیش روی افراد وجود دارد. برای این کار باید دیوارها را با استفاده از مصالح و متریال‌های جدید و با کیفیتی مورد مرمت قرار داد. حال افرادی که در خانه اجاره‌ای زندگی می‌کنند، بهتر است چه کاری جهت بازسازی دیوارها انجام دهند. در پاسخ باید بگوییم که اگر خانه اجاره‌ای از دیوارهای کثیف یا آسیب‌دیده‌ای برخوردار است، می‌توان با رنگ کردن و یا کاغذ دیواری آن را بازسازی و مرمت کرد. استفاده از رنگ جهت تمیزکاری دیوارها، از دیرباز مورد توجه افراد بوده است. بسیاری از صاحبخانه‌ها پیش از اجاره دادن خانه، دیوارهای خانه را با رنگ تمیزکاری می‌کردند و سپس آن را اجاره می‌دادند. گاهی اوقات نیز افراد پس از اجاره کردن خانه، خودشان برای رنگ کردن دیوارها اقدام می‌کردند. با این حال رنگ کردن دیوارها جزو موارد بازسازی دیوارها به حساب می‌آید و به سادگی قابل انجام است. همچنین میتوان با استفاده از کاغذ دیواری اقدام به بازسازی دیوارهای خانه کرد. کاغذ دیواری یکی از روش‌های پرطرفدار جهت زیباسازی دیوارهای خانه است. این متریال نیز جزو مواد با قیمت مناسب بوده و افراد می‌توانند از آن در خانه‌های اجاره‌ای و غیر اجاره‌ای استفاده نمایند.

در کنار این موارد استفاده از پوسترهای دیواری، دیوارپوش‌های سنگی، چوبی و … نیز مرسوم است؛ اما از آنجایی که این متریال از قیمت بیشتری برخوردار هستند، برای خانه‌های اجاره‌ای گزینه مناسبی نمی‌باشند.

بازسازی سقف‌ها در خانه اجاره‌ای

در کنار دیوارها، میتوان به بازسازی سقف خانه اجاره‌ای پرداخت. سقف‌ها نیز در زیبایی بنا تاثیر زیادی دارند و با استفاده از متریال‌ مناسب، میتوان به آنها جلوه و شکوه زیادی بخشید. برای بازسازی سقف خانه اجاره‌ای چند راهکار و متریال مختلف در پیش رو دارید که در ادامه به مهمترین آنها اشاره می‌کنیم.

  • بازسازی سقف خانه اجاره‌ای با سقف کشسان

یکی از جدیدترین و زیباترین سقف‌های کاذب، سقف کشسان است. این سقف‌های کاذب بر روی سقف اصلی نصب می‌شوند و عیب و ایرادات آن را پوشش می‌دهند. خصوصیتی که سقف کاذب کشسان دارد این است که به سادگی قابل نصب هستند و در هر محیطی قابل استفاده می‌باشند. همچنین این سقف‌ها قابلیت جابجایی دارند و میتوان آنها را از محیطی به محیط دیگر انتقال داد. بنابراین اگر در خانه اجاره‌ای ساکن هستید و دوست دارید از سقف کشسان استفاده کنید، می‌توانید بدون هیچ نگرانی این کار را انجام دهید و پس از انتقال به خانه جدید، سقف کشسان را نیز با خود ببرید.

  • بازسازی سقف خانه اجاره‌ای با نورهای مخفی

برای زیباتر شدن سقف خانه می‌توانید پس از بازسازی و رنگ‌آمیزی آن، از لامپ‌های هالوژن و نورهای مخفی استفاده نمایید. این کارها سبب زیباتر شدن سقف خانه و مصرف کمتر انرژی برق خواهند شد. توجه کنید در رنگ‌آمیزی سقف‌های خانه میتوانید خلاقیت به خرج دهید و از رنگ متفاوت با دیوارها استفاده کنید. همچنین استفاده از چراغ‌های رنگی در زیباتر شدن سقف خانه تاثیر زیادی خواهد داشت.

همچنین بخوانید
محیطی طبیعی و زیبا با سقف کشسان

بازسازی کفپوش‌ها در خانه اجاره‌ای

برای بسیاری از افراد این سوال وجود دارد که آیا میتوان در خانه اجاره‌ای اقدام به تعویض کفپوش‌ها کرد یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم در صورتی که صاحب ملک در این باره رضایت داشته باشد، می‌توانید این کار را انجام دهید. البته توجه داشته باشید تعویض کفپوش‌ها نسبت به بازسازی دیوارها و سقف‌ها هزینه بیشتری در بردارد و به تمام افراد مستاجر توصیه نمی‌شود. با این حال اگر فرد صاحبخانه برای این کار رضایت دارد و هزینه این کار را به کلی پرداخت می‌نماید، میتوان برای تعویض و بازسازی کفپوش‌ها نیز اقدام کرد. از انواع مصالح پرفروش برای کفپوش‌ها میتوان به پارکت چوبی، پارکت لمینت، سرامیک و یا موکت اشاره کرد.

آیا میتوان به تعویض درب و پنجره‌های خانه اجاره‌ای پرداخت؟

 

آیا میتوان به تعویض درب و پنجره‌های خانه اجاره‌ای پرداخت؟

 

بیشتر خانه‌های قدیمی از درب و پنجره‌های قدیمی برخوردار هستند و کارایی اولیه خود را از دست داده‌اند. برای مثال پنجره‌ها در اثر آسیب و فرسوده شدن، موجب ورود هوای سرد در زمستان می‌شوند. همچنین سروصدای محیط بیرون از این پنجره‌ها به خوبی عبور کرده و باعث آزار و اذیت ساکنین می‌شود. برای همین میتوان به تعویض درب و پنجره‌ها پرداخته و آنها را با مدل‌های جدید جایگزین کرد. توجه داشته باشید برای بازسازی درب و پنجره‌ها و تعویضشان با صاحب ملک صحبت کنید و این کار را با توافق مالک انجام دهید.

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام در خانه اجاره‌ای

حمام و سرویس بهداشتی جزو بخش‌های مهم خانه به حساب می‌آیند و بهتر است به درستی مورد مرمت نوسازی قرار بگیرند. برای بازسازی سرویس بهداشتی و حمام خانه اجاره‌ای، می‌توانید اقدام به تعویض شیرآلات آن کنید تا عیوبی چون چکه کردن آب برطرف شود. همچنین می‌توانید کاشی و سرامیک کف سرویس بهداشتی و حمام را نیز تغییر دهید و سبب زیباتر شدن فضا شوید. علاوه بر این موارد، امکان بازسازی سقف سرویس بهداشتی و حمام با استفاده از سقف کشسان وجود دارد. همانطور که گفتیم سقف کشسان از جمله سقف‌های کاذبی است که در بیشتر محیط‌ها قابل استفاده است. این سقف‌ها به دلیل خاصیت ضد آب و ضد رطوبت، در محیط حمام و سرویس بهداشتی قابل استفاده هستند و آسیبی نمی‌بینند. برای همین در صورت تمایل میتوانید برای این بخش‌های خانه اجاره‌ای نیز از سقف کشسان استفاده کنید و در زمان جابجایی منزل، آنها را با خود ببرید.

همچنین بخوانید
تاثیر سقف کشسان در رفع نم و رطوبت خانه

بازسازی خانه اجاره‌ای را به چه کسی بسپاریم؟

 

بازسازی خانه اجاره‌ای را به چه کسی بسپاریم؟

برای بازسازی خانه اجاره‌ای و غیر اجاره‌ای، بهتر است به سراغ شرکت‌های معتبر بازسازی بروید. بازسازی و مرمت خانه، به خصوص خانه‌های اجاره‌ای، حساسیت خاص خود را دارد. برای همین بهتر است توسط افراد حرفه‌ای و متخصص در این امر صورت گیرد. شرکت کالکر یکی از شرکت‌های معتبر در زمینه بازسازی داخلی ساختمان است که می‌توانید امور بازسازی خانه اجاره‌ای یا غیراجاره‌ای را به آن بسپارید. علاوه بر این میتوانید از سقف‌های کشسان کالکر جهت بازسازی سقف‌های خانه استفاده نمایید.

جمع بندی

خانه‌های اجاره‌ای همچون دیگر بناها نیاز به مرمت و تعمیر دارند و بهتر است هر چند سال یک بار مورد بازسازی قرار بگیرند. با این کار هم از فرسودگی بیش از حد بنا جلوگیری شده و هم ملک ارزش بیشتری پیدا خواهد کرد. بازسازی خانه اجاره‌ای توسط مستاجر، باید با اجازه شخص مالک همراه باشد و با نظارت او انجام شود. پس از کسب اجازه از فرد صاحبخانه، میتوان برای بازسازی بخش‌هایی از خانه اجاره‌ای مانند دیوارها، سقف‌ها و کفپوش‌ها اقدام کرد. توجه داشته باشید برای بازسازی خانه اجاره‌ای هزینه زیادی را در نظر نگیرید و تنها به بازسازی بخش‌های مورد نیاز بپردازید.

 

 

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

WeCreativez WhatsApp Support
برای دریافت مشاوره و محاسبه قیمت برای نصب سقف کشسان با ما در ارتباط باشید
دریافت مشاوره