استفاده از سقف کشسان در دکوراسیون سبک بوهمین

استفاده از سقف کشسان در دکوراسیون سبک بوهمین

برای اینکه بتوانید خانه خود را به شکل زیبایی تغییر دهید، بهتر است با انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی آشنایی داشته باشید. امروزه سبک‌های دکوراسیون داخلی از تعدد زیادی برخوردارند که هر کدام از زیبایی و ویژگی‌های خاصی برخوردارند. افراد می‌توانند بسته به سلیقه خود، یکی از این سبک‌ها را انتخاب کنند و فضای خانه را با آنها زیباتر جلوه دهند. یکی از سبک‌های دکوراسیون داخلی پرطرفدار، سبک بوهمین است. سبک بوهمین یکی از سبک‌های جدید و پرطرفدار است که بیشتر مورد توجه جوانان قرار دارد. به دلیل پرطرفدار بودن این سبک، در این مطلب قرار است به بررسی بیشتر سقف کشسان در دکوراسیون سبک بوهمین بپردازیم و بهترین سقف کشسان را برای این سبک معرفی کنیم.

سبک بوهمین چه خصوصیاتی دارد؟

 

سبک بوهمین چه خصوصیاتی دارد؟

 

سبک بوهمین یکی از سبک‌های قدیمی است که برای اولین بار در اروپا شکل گرفت. این سبک برخلاف بسیاری از سبک‌های داخلی، فاقد روش متعارف بوده و در آن می‌توان هر آیتمی را با هر رنگی به کار برد. در واقع سبک بوهمین پر از طرح و رنگ‌های مختلف است و هیچ قانون خاصی در آن وجود ندارد. سبک بوهمین برای اولین بار مورد توجه نویسندگان و هنرمندان قرار گرفت و تا به امروز اهالی هنر و موسیقی علاقمند به استفاده از آن هستند. خوب است بدانید سبک بوهمین از کولی‌های بوهمیایی الهام گرفته شده و مظهر ساده‌زیستی و صرفه‌جویی است. کولی‌های بوهمیا واقع در کشور چک، با مهاجرت خود به سایر نقاط جهان باعث محبوبیت و معروفیت سبک بوهمین در دنیا شدند. پس سبک بوهمین یک سبک غیر متعارف از چیدمان و دکور داخلی است که در آن هیچ قانون و روش خاصی وجود ندارد.

ویژگی‌های سبک بوهمین در دکوراسیون داخلی

 

ویژگی‌های سبک بوهمین در دکوراسیون داخلی

 

همانطور که گفتیم رنگ در سبک بوهمین حرف اول را می‌زند. برای همین برای استفاده از این سبک باید تنها به رنگ‌ها توجه داشته باشید و سعی کنید از رنگ‌های گرم برای وسایل خود استفاده نمایید. با نگاه به تصاویر سبک بوهمین می‌توان به این پی برد که رنگ‌های خنثی مانند سفید و طوسی و رنگ‌های بسیار سرد در این چیدمان نقشی ندارند و بیشتر از رنگ‌های گرم و زنده مانند بنفش، سبز و نارنجی در این سبک استفاده می‌شود. نکته و خصوصیت خوب سبک بوهمین این است که افراد می‌توانند رنگ‌ها را بدون قانون خاصی با هم ترکیب کنند و این بستگی به سلیقه فرد دارد. برای مثال برخی ترجیح می‌دهند از رنگ‌های مکمل در این سبک هنری بهره ببرند و برخی دیگر ترجیح می‌دهند بدون توجه به خانواده رنگ‌ها از آن استفاده نمایند.

همچنین بخوانید
نکات بازسازی خانه اجاره ای

روش چیدمان سالن پذیرایی به سبک Bohemian

یکی از ویژگی‌های مثبت سبک بوهمین صرفه‌جویی و ساده‌زیستی است. دلیل آن هم این است که برای چیدمان منزل به سبک بوهمین، نیازی به خرید مبلمان و فرش با رنگ خاص نمی‌باشد. در واقع در این سبک می‌توان از همان لوازم موجود استفاده کرده و تنها فضا را با اکسسوری و المان‌های رنگارنگ پوشش داد. با این حال اگر قصد دارید مبل‌های خود را عوض کنید، مبلمان ویکتوریایی گزینه خوبی برای سبک بوهمین خواهد بود. در صورتی که قرار شد از مبل‌های قدیمی با رنگ تیره در این سبک استفاده کنید، باید از کوسن‌های رنگارنگ برای آن استفاده نمایید. کوسن‌های رنگی جلوه هنری و زیبایی برای مبلمان ایجاد کرده و از تیره بودن آن کم می‌کنند. توجه داشته باشید اکسسوری و آیتم‌هایی که در سبک بوهمین به کار می‌برید نباید ساده باشند. نقش‌دار بودن لوازم بسیار مهم است و تاثیر زیادی در این سبک دارند. برای مثال به کوسن‌های ساده رنگی اکتفا نکنید و سعی کنید از طرح‌های گل‌دار و سنتی برای آن استفاده نمایید. پافر و رومیزی‌های طرح‌دار رنگی نیز انتخاب خوبی برای چیدمان سالن پذیرایی به سبک بوهمین خواهد بود. در صورتی که بتوانید بخشی از دیوار خود را با طرحی زیبا نقاشی کنید و یا از تابلوهای کوچک و بزرگ بر روی آن استفاده کنید، گیرایی فضا بیشتر خواهد شد.

نقش پارچه در دکوراسیون سبک بوهمین

 

نقش پارچه در دکوراسیون سبک بوهمین

 

پارچه و منسوجات در سبک بوهمین نقش زیادی دارد و می‌تواند مانند یک اثر هنری دکور شما را تکمیل کند. از این رو در دکور بوهمین از استفاده از پارچه با طرح‌های شلوغ و نقوش بوهمی غافل نشوید. شما می‌توانید بخشی از پرده خود را با رنگ‌های گرم و زیبا کار کنید و کوسن‌هایتان را در رنگ و طرح‌های مختلفی سفارش دهید. پارچه‌هایی که از نوع سوزن‌دوزی، آینه‌کاری و چاپ دستی هستند، گزینه‌ی مناسبی برای این سبک به شمار می‌روند.

همچنین بخوانید
سقف اپلای

آیا میتوان از سقف کشسان برای سبک بوهمین استفاده کرد؟

 

آیا میتوان از سقف کشسان برای سبک بوهمین استفاده کرد؟

 

قطعا بله! از آنجایی که سبک بوهمین هیچ قانون خاصی ندارد، استفاده از سقف کشسان در آن بسیار راحت خواهد بود؛ چرا که سقف کشسان را در هر رنگ‌ و طرحی میتوان سفارش داده و آن را در محیط به کار برد. خصوصیت خوب سقف کشسان به تمامی افراد اجازه میدهد تا سقف خود را به شکل دلخواه تغییر دهند. حتی افرادی که در مکان‌های اجاره‌ای ساکن هستند می‌توانند از سقف کشسان در سبک بوهمین استفاده کنند و هنگام جابجایی آن را با خود ببرند. علاوه بر پوشش سقف اصلی با سقف کشسان، از این متریال میتوان برای پوشش دیوار نیز استفاده کرد. دیوارپوش‌های کشسان امروزه مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته‌ است و برخی افراد از آنها به جای کاغذ دیواری و پوستر دیواری استفاده می‌نمایند. دیوارپوش کشسان را نیز میتوان در هر رنگی سفارش داده و به دیوار نصب کرد. از این رو افرادی که محدودیت در رنگ کردن خانه دارند، می‌توانند از این دیوارپوش‌ها استفاده کنند و فضای خود را به شکل رنگارنگ و طرحداری تغییر دهند.

بهترین سقف کشسان برای سبک بوهمین

 

بهترین سقف کشسان برای سبک بوهمین

 

سقف‌های کشسان انواع زیادی دارند و هر کدام قابلیت سفارش در طرح و رنگ‌های خاص را دارند. از این رو میتوان برای سبک بوهمین، هر نوعی از سقف کشسان را با رنگ‌های خاص و زیبا سفارش داد و فضا را با آن زیباتر کرد.

سقف کشسان ساده برای سبک بوهمین

از آنجایی که سبک بوهمین از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند، شلوغ بودن فضا طبیعی است. با این حال اگر فضایتان بیش از حد شلوغ شده است، می‌توانید از سقف کشسان ساده برای دکوراسیون بوهمین استفاده نمایید. منظور از سقف کشسان ساده این است که فاقد طرح‌های پیچیده باشد و تنها یک رنگ خاص در آن به کار رفته باشد.

سقف کشسان لاکر در سبک بوهمین

رنگ‌های شاد و براق در سبک بوهمین حرف اول را می‌زنند. از این رو میتوان گفت سقف کشسان لاکر به دلیل براق و آینه‌ای بودن، انتخاب خوبی برای سبک بوهمین است. با این سقف کشسان می‌توانید در فضا درخشش خاص و بیشتری ایجاد کنید و جلوه منزلتان را افزایش دهید.

سقف کشسان مات در سبک بوهمین

سقف کشسان مات نقطه مقابل سقف لاکر است. این سقف فاقد براقیت بوده و برای افرادی که دوست دارند دکور بوهمین را به شکل ساده‌تری اجرا کنند، مناسب می‌باشد.

همچنین بخوانید
با انواع بازسازی ساختمان و منزل آشنا شوید

سقف کشسان ساتن برای سبک بوهمین

سقف کشسان ساتن جزو سقف‌های درخشان و براق به حساب می‌‌آید. از این رو می‌تواند گزینه مناسبی برای سبک Bohemian باشد. این سقف قابلیت چاپ تصاویر دارد و می‌توان آن را در هر طرح و رنگی سفارش داد.

آیا میتوان از سقف کشسان اپوکسی در سبک بوهمین استفاده کرد؟

سقف کشسان اپوکسی یکی از انواع سقف کاذب کشسان است که از  رزین بی‌رنگی ساخته می‌شود. این سقف به دلیل ظاهر شیشه‌ای که دارد، بیشتر برای فضاهای لوکس به کار برده می‌شود. برای مثال لابی هتل‌ها و ساختمان‌های مجلل از جمله مکان‌هایی هستند که از سقف کشسان اپوکسی در آن استفاده می‌شود. با توجه به خصوصیات سقف کشسان اپوکسی و قیمت بالای آن، باید گفت که این سقف گزینه خوبی برای سبک بوهمین نیست‌. از این رو بهتر است افراد به سراغ سایر انواع سقف‌های کشسان بروند.

طرح و رنگ مناسب سقف کشسان در سبک بوهمین

بیشتر سقف‌های کشسان قابلیت چاپ تصاویر و سفارش در رنگ‌های مختلف را دارند. از این رو پس از آنکه نوع سقف کشسان را برای سبک بوهمین انتخاب کردید، باید به سراغ انتخاب یک طرح و رنگ مناسب بروید. طرح و رنگ سقف کشسان در سبک بوهمین هیچ قاعده و اصولی ندارد و می‌تواند در هر رنگ و نقشی اجرا شود‌. با این حال استفاده از رنگ‌هایی چون قهوه‌ای، نارنجی، سبز و … در سقف کشسان، باعث زیباتر شدن فضا خواهد شد. شما می‌توانید در سقف کشسان خود از طرح‌های طبیعت و یا نقوش بوهمی استفاده کنید و دکور خود را به سبک بوهمین تکمیل نمایید.

جمع بندی

سبک بوهمین یکی از سبک‌های دکوراسیون داخلی پرطرفدار است که از کولی‌های بوهمی الهام گرفته شده است. این سبک مملو از رنگ و طرح‌های مختلف بوده و فاقد قوانین و اصول خاصی است‌.  سبک‌های بوهمین دربرگیرنده رنگ‌های گرم و شاد هستند و حس زندگی و طبیعت را به افراد القا می‌کنند. در سبک بوهمین همچون سبک‌های دیگر میتوان از سقف کشسان استفاده کرده و آن را در رنگ و طرح‌های متنوعی سفارش داد. سقف‌های کشسان ساده، لاکر، مات و ساتن به دلیل خاصیت چاپ تصاویر و سفارش در رنگ‌های متنوع، گزینه خوبی برای سبک بوهمین هستند‌.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

WeCreativez WhatsApp Support
برای دریافت مشاوره و محاسبه قیمت برای نصب سقف کشسان با ما در ارتباط باشید
دریافت مشاوره