when-can-stretch-ceiling-inistall

سقف کشسان را چه موقع میتوان نصب کرد

سقف کشسان یکی از جدیدترین و محبوبترین سقف‌های کاذب بوده که در صنعت دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سقف‌ها در طرح و رنگ‌های مختلفی موجود هستند و با هر دکوراسیونی قابل ست شدن می‌باشند. افرادی که دوست دارند در محیط خود تنوع چشمگیری ایجاد کنند، می‌توانند با نصب سقف کشسان این کار را انجام دهند. برای نصب این سقف‌های کاذب، باید به سراغ افراد متخصص و حرفه‌ای رفته تا آنها در سریعترین زمان ممکن سقف را اجرا کنند. سقف کشسان در هر محیط و هر زمانی قابل پیاده‌سازی بوده و محدودیتی در این رابطه وجود ندارد؛ اما برای کیفیت بیشتر کار، بهتر است آن را در زمان مناسبی انجام دهید. در ادامه مطلب به بهترین زمان ممکن برای نصب سقف کشسانی اشاره خواهیم داشت.

آشنایی بیشتر با سقف کشسان

 

سقف کشسان را چه موقع میتوان نصب کرد

 

همانطور که می‌دانید سقف‌های کشسان جزو سقف‌های کاذبی هستند که به دلیل ساختار کشسانی خود، به این نام معروف شده‌اند. در ساخت این سقف از PVC، پلاستی سایزر و 5 درصد افزودنی‌های مجاز دیگر استفاده می‌شود. ماده پلاستی سایزر سبب ایجاد قابلیت کششی در سقف کاذب کشسانی می‌شود. ضخامت این سقف‌ها در حدود 0.18 الی 0.25 میلی‌متر بوده و از این رو بسیار نازک و سبک هستند. ضخامت کم سقف سبب شده تا نور به خوبی از آنها عبور کرده و محیط از نور طبیعی بیشتری برخوردار شود. سقف‌های کشسانی تنوع طرح و رنگ بالایی را دارند و با هر سلیقه و دکوراسیونی قابل اجرا هستند. این سقف‌ها انواع گوناگونی دارند که از مهمترین آنها می‌توان به سقف کشسان ترنسپرنت، سقف کشسان آی گلس (شیشه‌ای)، سقف کشسانی آینه‌ای، سقف کشسان آسمان مجازی (چاپی)، سقف کشسانی اپلای، سقف کشسانی اپوکسی و… اشاره کرد.

همچنین بخوانید
مقایسه چراغ توکار و روکار

بهترین فضا برای نصب سقف کشسان

 

When can a stretch ceiling be installed?

 

سقف‌های کشسانی جزو دکوراسیون داخلی به حساب آمده و تنها برای محیط‌های داخلی قابل استفاده هستند. استفاده از این سقف‌ها از نظر مکانی، هیچ محدودیتی نداشته و می‌توان از آنها در بخش‌های مختلفی از محیط داخلی استفاده کرد. سقف‌های کشسانی در مکان‌هایی چون استخر، بیمارستان، سالن‌های همایش، نمایشگاه، منازل مسکونی، محیط اداری، لابی، هتل و بسیاری از مکان‌های دیگر قابل پیاده‌سازی هستند. از این سقف‌ها در بخش‌های مختلفی از منازل مسکونی می‌توان استفاده کرد. بخش‌هایی چون سالن پذیرایی، سالن نشیمن، اتاق خواب، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام از بخش‌هایی هستند که می‌توان به راحتی در آن سقف کشسانی را پیاده‌سازی و اجرا کرد. این سقف‌های کاذب در فاصله کمی از سقف اصلی نصب می‌شوند و به دلیل اجرای نورپردازی در پشت سقف، نور کافی در محیط را تامین می‌کنند.

بهترین زمان برای نصب سقف کشسان

اگر شما هم قصد دارید تا در خانه یا محیط کار خود تغییر چشمگیر و اساسی ایجاد کنید، می‌توانید در هر زمانی برای نصب آن اقدام کنید. از نظر زمان نصب سقف کشسانی محدودیتی وجود ندارد، اما برای بهتر انجام شدن کار عده‌ای بر این باورند که بهترین زمان پس از تمام شدن نازک کاری‌های فضای محیط است. دلیل آن هم این است که ممکن است پیش یا پس از موعد ذکر شده، لوازمی مانند نردبان به سقف برخورد کرده و سقف دچار آسیب یا شکستگی شود. با این که سقف‌های کشسانی مقاومت زیادی دارند، اما بهتر است در این مورد احتیاط زیادی کرده تا از آسیب‌دیدگی سقف جلوگیری شود. نکته‌ی دیگری که در رابطه با نصب سقف کشسانی وجود دارد این است که نصب این سقف‌ها کار هر کسی نبوده و تنها افراد حرفه‌ای و متخصص در این امر باید برای اجرای آن اقدام کنند. چرا که اگر سقف کشسانی در جای خود به درستی قرار نگیرد، ممکن است باعث سقوط و آسیب‌های جبران ناپذیری شود. برای نصب سقف کشسانی می‌توانید از مشاوران کالکر کمک بگیرید.

همچنین بخوانید
بازسازی بدون تخریب منزل چگونه است؟

نکات مهم قبل از اجرای سقف کشسان

برای اجرا و نصب سقف کشسانی باید چندین نکته را در نظر داشته باشید:

  • اندازه‌گیری فضای موردنظر

در ابتدای کار، باید اندازه سقف را بسته به ظاهر هندسی آن اندازه‌گیری کنید. اتاق‌هایی که از ساختار هندسی ساده‌ای برخوردار هستند، به راحتی قابل اندازه‌گیری می‌باشند. در اتاق‌های چند ضلعی ساده مانند مربع یا مستطیل، کافیست ابعاد اتاق در امتداد دیوارها اندازه‌گیری شود. اما در اتاق‌هایی که شکل پیچیده و خمیده‌ای دارند، می‌توان از دو روش اندازه‌گیری استفاده کرد. در یک روش آن منحنی دنباله‌ای از وتر قوس‌های کوتاه است که با اندازه‌گیری هر وتر و محاسبات ریاضی می‌توان به اندازه دقیق محیط پی برد. در روش دوم از یک شبکه مختصات با اندازه ثابتی روی انحنا استفاده شده که با اندازه‌گیری و محاسبه می‌توان به اندازه دقیق اتاق پی برد. اندازه‌گیری فضای موردنظر توسط شخص نصاب انجام خواهد شد.

  • نقشه‌کشی و تولید سقف

پس از اندازه‌گیری دقیق محیط باید واحد نقشه‌کشی برای ترسیم نقشه اقدام کند. این کار توسط نرم افزارهای خاصی مانند اتوکد صورت می‌گیرد. اگر سقف کشسانی از نوع چاپی باشد، باید طرح آن باتوجه به ابعاد سقف به آن اضافه شود. پس از آن باید با توجه به نقشه و طرح چاپی، برش کار صورت گیرد. در هنگام برش حدود 7 درصد از طول و 7 درصد از عرض کار کم شده تا بتوان از خاصیت کشسانی برای نصب کار استفاده کرد. واحد کنترل کیفی شرکت سازنده، باید آزمایشات لازم را بر روی سقف آماده شده انجام دهد تا از صحت و سلامتی متریال به کار رفته مطمئن شود.

  • نشانه‌گذاری

یکی از کارهایی که در نصب سقف کشسانی باید به آن توجه شود، نشانه‌گذاری برای مکان‌ نصب لامپ و لوسترها است. در این زمان باید سیم کشی و بستر دستگاه‌ها آماده شود تا پس از نصب سقف، تنها اجرای نورپردازی باقی بماند.سپس محیط سقف را تمیز کرده تا عاری از هرگونه مواد اضافی و گرد و غبار شود.

  • زیرسازی سقف

When can a stretch ceiling be installed?

 

همچنین بخوانید
سیستم آکواپنل چیست و چه کاربردی دارد؟

برای زیرسازی سقف کشسانی بیشتر از پروفیل‌هایی چون پلی وینیل کلرید و آلومینیوم استفاده می‌شود. اما بیشتر افراد استفاده از آلومینیوم را به دلیل قوی‌تر بودن به پلی وینیل کلرید ترجیح می‌دهند. این پروفیل باید به سطح صافی از دیوار و عاری از هرگونه برجستگی، چسبانده شود. پروفیل (آلومینیوم) را باید با توجه به ابعاد کار فرم داده و به دیوار پیچ کرد. معمولا برای پیچ کردن آن به دیوار از رولپلاک استفاده می‌شود. بیشتر پروفیل‎‌ها برای پیچ شدن به دیوار از دو پیچ به فاصله 5 سانتی‌متر در ابتدا و انتها و مابقی پیچ‌ها به فاصله 15 سانتی‌متری از هم قرار می‌گیرند.

  • نصب سقف کشسان

در ابتدا با استفاده از یک چسب قوی درزهای احتمالی بین دیوار و پروفیل را پر می‌کنیم. چسب آکواریوم به دلیل قوی بودن، گزینه مناسبی برای این کار می‌باشد. با پر کردن درزها، از ورود حشرات و گرد و غبار به داخل سقف جلوگیری خواهد شد. سپس سقف کشسانی را باید با استفاده از ابزارهای مخصوص بر روی پروفیل زیرساز نصب کرد. مهمترین ابزارهایی که برای این بخش لازم است شامل هیتر حرارتی، کاردک‌های مخصوص و گیره برای نگه داشتن سقف هستند. سقف کشسان را با استفاده از گیره در جای موردنظر قرار داده و به وسیله هیتر به آن گرما و حرارت لازم را انتقال می‌دهیم تا در جای خود محکم شود.

 

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

WeCreativez WhatsApp Support
برای دریافت مشاوره و محاسبه قیمت برای نصب سقف کشسان با ما در ارتباط باشید
دریافت مشاوره