10-factors-influencing-price-stretch-ceiling

10 عامل تاثیرگذار در قیمت سقف کشسان

امروزه دکوراسیون داخلی بیش از پیش مورد توجه افراد قرار گرفته و بسیاری از طراحان سعی دارند تا از جدیدترین متریال برای دکوراسیون داخلی استفاده کنند. یکی از متریال‌هایی که چند سالی است مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است، سقف‌های کاذب کشسان هستند. این سقف‌ها به دلیل عدم محدودیت در زمان و مکان اجرا، به راحتی قابل پیاده‌سازی هستند. با اجرای سقف کشسان، محیط به جلوه بیشتری دست یافته و تغییر چشمگیری در دکوراسیون داخلی ایجاد خواهد شد. قیمت سقف کشسان همچون هر ماده و وسیله‌ی دیگری دستخوش تغییراتی بوده و دارای قیمت ثابتی نمی‌باشد. عوامل زیادی هستند که بر روی قیمت این سقف‌ها اثرگذار هستند. در ادامه این مطلب به 10 عامل تاثیرگذار در قیمت سقف کشسان اشاره خواهیم داشت.

عوامل تاثیرگذار در قیمت سقف کشسان

 1. تعداد گوشه‌های سقف
 2. ابعاد سقف
 3. جنس پوسته PVC
 4. انحنا و زوایای خاص
 5. لوله‌های مزاحم
 6. وجود اتصالات اضافی همچون تهویه، نورپردازی و…
 7. تعداد لایه‌ها و سطوح سقف
 8. طرح‌های اجرایی 3 بعدی، چاپی و…
 9. متراژ
 10. بازدید میدانی از فضای منزل یا محیط کار

در ادامه به بررسی جداگانه هر کدام از این 10 عامل می‌پردازیم.

 • تعداد گوشه‌های سقف

گوشه‌های سقف هر چقدر تعداد بیشتری داشته باشد، مدت زمان بیشتری برای اجرا نیاز خواهند داشت. برای مثال اگر قصد اجرای سقف کشسانی در یک محیط 20 متری با 4 گوشه داشته باشیم، در حدود 4 ساعت زمان برای نصب سقف نیاز خواهیم داشت. و اگر تعداد گوشه‌ها به 8 عدد افزایش پیدا کند، مدت زمان لازم برای نصب سقف 2 برابر و معادل 8 ساعت خواهد شد. بنابراین افراد نصاب باید زمان بیشتری را صرف پیاده‌سازی سقف کشسان کنند. بدیهی است با افزایش زمان، هزینه اجرای کار و قیمت سقف کشسان بیشتر خواهد شد.

 • ابعاد سقف

از مهمترین عواملی که در قیمت سقف کشسان نقش دارد، ابعاد سقف است. اگر شما بخواهید سقف اتاق 30 متری خود را با پارچه‌های پی وی سی کشسان پوشش دهید، هزینه کمتری نسبت به فردی که قصد اجرای همان سقف در محیط 40 متری دارد، پرداخت خواهید کرد. مقدار پارچه PVC به کار رفته در سقف کشسان از جمله عوامل موثر در قیمت نهایی کار است. هر چقدر این پارچه بیشتر مصرف شود، قیمت سقف کاذب نیز بیشتر خواهد شد. برای همین است که بسیاری از شرکت‌های فعال در این زمینه، پس از بررسی اندازه اتاق قیمت نهایی کار را اعلام خواهند کرد. شرکت کالکر نیز با فرستادن کارشناسان خود به محل مورد نظر، محیط را به طور دقیق اندازه‌گیری کرده و قیمت تمام شده را به مشتری اعلام خواهند کرد.

 • جنس پوسته PVC

بیش از 90 درصد از متریال به کار رفته در ساخت سقف کشسان را PVC تشکیل می‌دهد. علاوه بر این ماده، متریال دیگری مانند پلاستی سایزر، زینک و کلر وجود دارند که هر کدام سبب ایجاد خاصیتی درون سقف کشسان شده‌اند. خاصیت کششی در سقف کشسان به دلیل وجود ماده پلاستی سایزر است. در صورتی که از پی وی سی با خلوص درصد زیادی استفاده شود، سقف کشسان قیمت بالاتری خواهد داشت.

 • انحنا و زوایای خاص

10-factors-influencing-price-stretch-ceiling

 

همچنین بخوانید
با سقف برقی پاسیو و انواع آن بیشتر آشنا شوید

از آنجایی که سقف کشسان قابلیت کششی و انعطاف پذیری بالایی دارد، در هر طرحی قابل اجرا است. افراد می‌توانند این سقف‌ها را به صورت ساده سفارش داده و یا برای زیبایی بیشتر در آنها زوایا و انحناهایی ایجاد کنند. ایجاد زوایای خاص نیازمند تجهیزات خاصی بوده و به کار بیشتری نیاز دارد. علاوه بر این نصب این سقف‌ها دشوارتر بوده و فرد نصاب باید کار را با دقت بالاتری انجام دهد. برای همین هرچقدر کار از ظرافت بیشتری برخوردار باشد، قیمت نهایی سقف کشسان بیشتر خواهد شد.

 • لوله‌های مزاحم

بسیاری از منازل یا محیط‌های کاری دارای لوله‌های اضافی هستند که حذف آنها ممکن نیست. برای همین سقف کشسان باید ناچارا روی این لوله‌ها قرار بگیرد. برای این کار نیاز است تا سقف کاذب به صورت سفارشی تهیه شده و با توجه به جایگاه لوله‌ها، برش خورده و تهیه شود. در حقیقت لوله‌های اضافی یکپارچگی سقف را به هم زده و کار را پیچیده‌تر می‌کنند. برای همین است که وجود لوله‌های اضافی بر قیمت سقف کشسان اثر خواهد گذاشت.

 • وجود اتصالات اضافی مانند تهویه، نورپردازی و دتکتور حریق

10-factors-influencing-price-stretch-ceiling

 

اگر در هنگام نصب سقف کشسان نیاز به اتصالات اضافی مانند نورپردازی، تهویه، دتکتور حریق و موارد این چنینی باشد، هزینه نصب سقف کشسان بیشتر خواهد شد. به طور کل تعداد و اندازه اجزای درخواستی با قیمت سقف رابطه مستقیمی دارند و هرچه تعدادشان بیشتر شود، هزینه سقف افزایش پیدا خواهد کرد.

 • تعداد لایه‌ها و سطوح سقف

10-factors-influencing-price-stretch-ceiling

 

یکی از ویژگی‌هایی که سقف‌های کشسانی دارند این است که می‌توان آنها را در چند سطح تولید کرد. این قابلیت به خاطر کشسانی بودن سقف است. نصب سقف‌های کشسان چند سطحی بیشتر از سقف‌های تک سطحی زمان‌بر بوده و مستلزم کار بیشتری است. برای همین تعداد لایه‌ها و سطوح سقف در قیمت کار تاثیر زیادی دارند. معمولا سقف کشسان دو سطحی یا دو لایه، حدود 2 الی 3 برابر گرانتر از سقف تک سطحی است.

 • طرح‌های اجرایی

10-factors-influencing-price-stretch-ceiling

 

سقف‌های کشسانی قابلیت چاپ و اجرای طرح‌های 3 بعدی را دارند. افرادی که دوست دارند سقف خانه‌شان ساده نباشد، می‌توانند از طرح‌های چاپی برای سقف استفاده کنند. هر چه سقف از طرح و رنگ‌های بیشتر و پیچیده‌تری برخوردار باشد، قیمت کار بیشتر خواهد بود. سقف‌های کشسان چاپی برای هر محیطی قابل اجرا هستند و افراد می‌توانند بر اساس سلیقه و دکور محیط آنها را سفارش دهند. بیشتر سقف‌های کشسان چاپی برای اتاق خواب کودکان و نوجوانان، استخرها، حمام، سرویس بهداشتی و مکان‌های این چنینی به کار می‌رود.

 • متراژ

محاسبه متراژ سقف کشسان بر عهده شرکت سازنده سقف خواهد بود. اگر شما از متراژ مشخصی بیشتر سفارش دهید، هزینه واحد، از حد معمول کمتر محاسبه خواهد شد.

 • بازدید میدانی از محیط

در کنار تمام مواردی که گفته شد، بازدید حضوری از محل نصب سقف کشسان هزینه در برخواهد داشت. بسیاری از شرکت‌های نصاب، به صورت تلفنی یا آنلاین به کاربران مشاوره داده و بر اساس طرح و یک سری اطلاعات، قیمت حدودی سقف را به آنها اعلام می‌کنند. اما برخی دیگر از شرکت‌ها مانند شرکت کالکر، مشاوران و کارشناسان خود را به صورت حضوری به محل اعزام کرده تا فضا را از نزدیک مورد بررسی قرار دهند. با این کار تمام اطلاعات مورد نیاز مانند مدت زمان لازم برای نصب، ابعاد،… در نظر گرفته شده و هزینه قطعی به مشتری اعلام می‌گردد. در این مواقع افراد باید یک هزینه جزئی نیز بابت حضور کارشناس و بازدید میدانی پرداخت نمایند.

همچنین بخوانید
نحوه نماشویی ساختمان به چه صورت است؟

نوع پارچه و تاثیر آن بر روی قیمت سقف کشسان

 

نوع پارچه و تاثیر آن بر روی قیمت سقف کشسان

 

سقف کشسان، یکی از سقف‌های کاذبی بوده که ترکیبی از پارچه و یک ریل پروفیلی می‌باشد. در واقع بخش عمده‌ای از این سقف را پارچه خاصی تشکیل می‌دهد که بر روی یک ریل پروفیلی سوار می‌شود. نوع پارچه به کار رفته در هر سقف کشسانی متفاوت است و می‌تواند تولید یک کشور خاص باشد. بسته به اینکه پارچه سقف کشسان تولید چه کشوری بوده و از چه نوعی باشد، قیمت آن متفاوت می‌باشد. برای مثال پارچه سقف کشسان می‌تواند از نوع مات، لاکر و یا برلیانت باشد. هر یک از این پارچه‌ها قیمت خاصی دارند و بر روی قیمت سقف کشسان تاثیر گذار هستند. بنابراین یکی از موارد مهمی که بر روی قیمت سقف کشسان تاثیر دارد، نوع پارچه انتخابی است. این پارچه‌ها توسط مشتری قابل انتخاب هستند. مشتریانی که دوست دارند فضایشان از براقیت و درخشندگی بیشتری برخوردار باشد، باید به سراغ پارچه‌های لاکر یا آینه‌ای و افرادی که دوست دارند سقف حالت مات و غیر براقی داشته باشد، باید به سراغ پارچه‌های مات بروند. پس از انتخاب پارچه، میتوان در رابطه با طرح و مدل آن تصمیم‌گیری کرد.

تاثیر نورپردازی بر روی قیمت سقف کشسان

در کنار موارد اشاره شده، نوع نورپردازی نیز در قیمت سقف کشسان تاثیر دارد. زمانی که پروسه نصب سقف کشسان شروع می‌شود، باید به نوع نورپردازی و زیر ساخت‌های لازم آن توجه شود. نوع نورپردازی سقف کشسان، بر روی جلوه و زیبایی سقف تاثیر زیادی دارد. بنابراین باید از یک نورپردازی اصولی و زیبا استفاده کرده تا جلوه سقف کشسان چند برابر شود. در هر یک از انواع نورپردازی سقف کشسان، از لامپ‌های متفاوتی استفاده می‌شود. برای همین قیمت نورپردازی‌ها با یکدیگر متفاوت بوده و بر روی قیمت نهایی سقف تاثیر زیادی می‌گذارد. برخی از سقف‌ها با لامپ‌های هالوژنی یا کریستالی و برخی دیگر با لامپ‌های فیبر نوری نورپردازی می‌شوند. از این رو قیمت هر متر سقف کشسان با هر کدام از این لامپ‌ها، کاملا متفاوت است. اندازه و تعداد لامپ‌های به کار رفته در نورپردازی سقف نیز در قیمت آن تاثیر دارد. هر چقدر سقف کاذب کشسان لامپ‌های بیشتری داشته باشد و کیفیت لامپ‌های به کار رفته در آن بالاتر باشد، قیمت سقف کشسان بالاتر در نظر گرفته می‌شود. علاوه بر این، تجهیزات و زیر ساخت‌های لازم برای نورپردازی سقف کشسان نیز در قیمت کار تاثیر دارد. اگر نورپردازی سقف شرایط خاصی داشته باشد و نیاز به تجهیزات به خصوصی برای آن باشد، هزینه کار بیشتر در نظر گرفته می‌شود.

همچنین بخوانید
همه چیز درباره بازسازی خانه به صورت اصولی

تجهیزات لازم برای نصب سقف و تاثیر آن بر روی قیمت

 

تجهیزات لازم برای نصب سقف و تاثیر آن بر روی قیمت

 

از دیگر عوامل موثر در قیمت سقف کشسان، تجهیزات لازم برای نصب آن می‌باشد. سقف‌های کشسان برای نصب، به تجهیزات به خصوصی نیاز دارند و با ابزارهای ساده قابل نصب نمی‌باشند. از این رو باید این تجهیزات را در نظر گرفته و از طریق آنها اقدام به نصب سقف کشسان کرد. از ابزارهای مورد نیاز برای نصب سقف کشسان میتوان به کاردک‌های مختلف، هیتر حرارتی، پروفیل پلاستیکی یا فلزی، دریل، پیچ گوشتی و چسب آلومینیوم اشاره کرد. این تجهیزات بر اساس شرایط نصب، قابل کم یا زیاد شدن می‌باشند.

جمع بندی

برای برآورد قیمت سقف‌های کشسان باید چندین عامل مهم را در نظر داشت. عوامل مهم و تاثیرگذاری که در قیمت سقف کشسان نقش دارند شامل مواردی چون تعداد گوشه‌های سقف، ابعاد سقف، جنس پوسته PVC، انحنا و زوایای خاص، لوله‌های مزاحم، اتصالات اضافی، تعدد لایه و سطوح سقف، طرح‌های اجرایی، متراژ و بازدید میدانی از محل هستند. هر کدام از این عوامل بر روی قیمت نهایی تاثیر داشته و باید به صورت جداگانه بررسی شود. با این حال از آنجایی که سقف‌های کشسان عمر زیادی دارند و برای سالها قابل استفاده هستند، می‌توان با یک بار سفارش آنها را چندین سال در اختیار داشت. برای نتیجه‌گیری بهتر می‌توانید از چندین شرکت سازنده سقف کشسان، برآورد قیمت کنید و کار را به معتبرترین و منصف‌ترین شرکت بسپارید.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

WeCreativez WhatsApp Support
برای دریافت مشاوره و محاسبه قیمت برای نصب سقف کشسان با ما در ارتباط باشید
دریافت مشاوره