choose-stretch-ceiling-color

انتخاب رنگ سقف کشسان

امروزه برای زیباتر کردن محیط خانه و یا محیط کار راه‌های زیادی در دسترس است. یکی از این راه‌ها که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است، نصب سقف کشسان است. سقف کشسان از جمله سقف‌های کاذبی بوده که به راحتی در محیط نصب شده و سبب زیباتر شدن فضا می‌شود. این سقف‌ها انواع گوناگونی دارند و در رنگ‌های مختلفی قابل پیاده‌سازی هستند. تنوع رنگ‌های سقف‌ کشسان به قدری زیاد است که برخی افراد در انتخاب رنگ سقف کشسان دچار مشکل و تردید می‌شوند. برای همین بهتر است با توجه به رنگ دکور و چیدمان منزل، بهترین رنگ سقف کشسان را در نظر گرفت. در ادامه این مطلب چند نکته جهت انتخاب رنگ مناسب برای سقف کشسان را بیان خواهیم کرد.

چرا انتخاب رنگ سقف کشسان مهم است؟

رنگ به عنوان یک سلاح قدرتمند می‌تواند فضاهای داخلی را تحت تاثیر خود قرار دهد. علاوه بر این رنگ‌ها در روحیه و روان افراد بسیار تاثیر دارند و در دراز مدت سبب تغییراتی در خلق و خوی آنها می‌شوند. برای همین نباید تاثیر رنگ‌های دکوراسیون و لوازم پیرامون خود را نادیده گرفت. از آنجایی که سقف‌های کشسان بخش زیادی از محیط را در برمی‌گیرند، تاثیر رنگشان بر روی روحیه افراد غیر قابل انکار نیست. برای همین بهتر است هنگام سفارش و خرید سقف کشسان به رنگ آن توجه زیادی داشته و آن را در متناسبترین رنگ ممکن سفارش داد.

عوامل قابل توجه در انتخاب رنگ سقف کشسان

از آنجایی که رنگ سقف کشسان از اهمیت زیادی برخوردار است، باید پیش از خرید به چند نکته در این مورد توجه داشت. بنابراین در ادامه به دستورالعمل‌ها و فاکتورهای قابل توجه در این زمینه اشاره خواهیم داشت.

  • رنگ سقف کشسان را زمانی انتخاب کنید که رنگ کف اتاق و دیوارهای آن مشخص شده باشد. دلیل آن هم این است که در صورتی که بین رنگ دیوار و کف اتاق با سقف کشسان تضاد زیادی باشد، محیط جلوه خوبی پیدا نخواهد کرد. بیشتر افراد سقف کشسان را به همراه کاغذ دیواری و سرامیک‌های متناسب با آن اجرا می‌کنند. این کار سبب زیباتر شدن فضا و جلوه بیشتر آن خواهد شد. برای راحتی انتخاب رنگ سقف کشسان، در ابتدا مشخص کنید رنگ فضای مورد نظرتان در کدام دسته رنگها قرار دارد. همانطور که می‌دانید رنگها به سه گروه اصلی رنگ سرد، رنگ گرم و رنگ خنثی تقسیم می‌شوند. با مشخص شدن این رنگبندی می‌توانید انتخاب بهتری در رنگ سقف کشسان داشته باشید. در صورت تمایل می‌توانید از رنگ‌های دارای کنتراست استفاده کرده و فضا را به خوبی جلوه بخشید.
  • رنگ سقف کشسان را با توجه به مشخصات فضا و محاسن و معایب آن انتخاب کنید. برای مثال اگر فضای اتاقتان از ابعاد کوچکی برخوردار است، می‌توانید با انتخاب رنگ روشن سقف کشسان فضا را کمی بزرگتر جلوه دهید. رنگ‌های روشن سقف کشسان برای فضاهای کوچک بسیار مناسبند و سبب افزایش وسعت آن می‌شوند. در صورتی هم که از رنگ‌های تیره برای سقف کشسان استفاده کنید، سقف از نظر بصری کوچکتر شده و عمق فضا را کاهش می‌دهد.
  • عامل سومی که در انتخاب رنگ سقف کشسان باید به آن توجه داشته باشید، ترکیب دکوراسیون فضای داخلی است. هر فضایی، چه فضای خانه و چه محیط کار، دارای سبک و دکوراسیون خاصی می‌باشد. برای همین در انتخاب سقف کشسان و رنگ آن، باید نوع دکور و چیدمان را در نظر داشته و از متناسبترین آن استفاده کرد. بهتر است برای جلوه بیشتر محیط از رنگ‌هایی که عینا در مبلمان و دکور استفاده شده، برای سقف کشسان استفاده نگردد. بهترین کار این است که از رنگ‌های هم رده آن و یا رنگ‌های دارای کنتراست برای سقف کشسان استفاده شود.
  • همانطور که گفتیم رنگ‌ها بر روی روحیه و روان افراد تاثیرگذار هستند. برای همین این عامل را به عنوان چهارمین فاکتور مهم باید در نظر داشته باشید. هر کدام از رنگ‌ها دارای تاثیرات خاصی بر روی روحیه افراد هستند. برای مثال رنگ آبی رنگی آرامش بخش، رنگ قرمز نشاط‌آور، رنگ زرد انرژی‌زا و رنگ سبز رنگ سرزندگی می‌باشند. برای همین بهتر است با توجه به فضای مورد نظر و تاثیر هر کدام از رنگ‌ها، بهترین رنگ را برای سقف کشسان در نظر گرفت. در صورتی که قصد اجرای سقف کشسان در اتاق خواب را داشته باشید، بهتر است از رنگ‌های آرامش بخشی چون آبی و سبز استفاده نمایید.
  • مورد بعدی که بهتر است در انتخاب رنگ سقف کشسان در نظر داشته باشید، شرایط نوری محیط است. برخی اوقات نور وارد شده به داخل محیط بسیار زیاد بوده و سبب تغییر رنگ آن می‌شود. در صورتی که پنجره‌های اتاقتان به سمت جنوبی هستند، می‌توانید از رنگ‌های طیف سرد یا گرم برای سقف کشسان استفاده کنید. در صورتی هم که نور اتاقتان کم می‌باشد، رنگ‌هایی چون زرد، قرمز و نارنجی گزینه خوبی برایتان خواهد بود.
همچنین بخوانید
سقف کاذب آی گلس

انتخاب رنگ سقف کشسان پذیرایی

 

انتخاب رنگ سقف کشسان پذیرایی

 

پذیرایی یکی از مهم ترین بخش هایی است که افراد برای زیبایی هر چه بیشتر آن به سمت طراحی و اجرای سقف کشسان می روند اما باید توجه کنید که هر نوع طرح و رنگی برای سقف کشسان پذیرایی مناسب نیست و باید بهترین نوع آن را انتخاب کنید تا زیبایی و چشمگیر بودن سقف کشسان کاملا مشخص باشد و زیبایی بی نظیری را به فضا انتقال دهد.

طراحی و اجرای سقف دکوراسیون پذیرایی بسیار با اهمیت تر از دیگر بخش های خانه است، بنابراین برای انتخاب رنگ سقف کشسان پذیرایی باید به سبک دکوراسیون پذیرایی و رنگ هایی که در آن استفاده شده توجه کنید و سعی کنید که یک هارمونی خوب و زیبا در پذیرایی خانه ایجاد کنید.

رنگ سقف کشسان پذیرایی به همراه نورپردازی شیک و جذاب موجب می شود تا چشمگیر بودن فضای پذیرایی بیشتر به چشم بیاید و تمامی المان های موجود در پذیرایی زیباتر نمایان شود؛ بنابراین انتخاب رنگ برای سقف کشسان پذیرایی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

انتخاب رنگ سقف کشسان اتاق خواب

 

انتخاب رنگ سقف کشسان اتاق خواب

 

اتاق خواب از دیگر بخش های خانه است که نیاز به طراحی و اجرای زیبایی برای سقف خود دارد؛ طراحی سقف کشسان با رنگ های آرامش بخش و ملیح بیشتری طرفداران را دارد، اگر این رنگ به درستی انتخاب نشود آرامش در اتاق خواب بر هم می ریزد و افراد دیگر نمی توانند حس بهتری از آن دریافت کنند.

رنگ سقف کشسان اتاق خواب باید با رنگ های ساده و ملیحی طراحی و اجرا شود که هم آرامش اتاق خواب را حفظ کند و هم تفاوت هایی با طراحی و اجرای قبلی داشته باشد.

همچنین بخوانید
آیا بازسازی بدون مجوز امکان پذیر است؟

نورپردازی اتاق خواب در پشت سقف کشسان انجام می شود بنابراین هیچگونه اتصالات و نورپردازی دیده نمی شود بلکه شما نور پراکنده ای را فقط مشاهده می کنید که به واسطه آن المان ها زیبایی بی نظیری به خود گرفته اند.

خلاصه

یکی از کارهایی که قبل از خرید سقف کشسان باید به آن توجه داشت، انتخاب رنگ مناسب آن است. رنگ سقف کشسان در محیط تاثیر زیادی دارد و باید به آن اهمیت داده شود. با انتخاب درست رنگ سقف کشسان، محیط از جلوه ظاهری بیشتری برخوردار شده و فضا نمای چشمگیری پیدا خواهد کرد. در انتخاب رنگ سقف کشسان بهتر است به نکاتی چون محل نصب سقف، تناسب رنگ با دیوار و کف اتاق، محاسن و معایب اتاق، میزان نور و رنگبندی دکوراسیون توجه شود. با توجه به این نکات می‌توانید سقف کشسان را در بهترین رنگ ممکن سفارش دهید.

 

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

WeCreativez WhatsApp Support
برای دریافت مشاوره و محاسبه قیمت برای نصب سقف کشسان با ما در ارتباط باشید
دریافت مشاوره