tip buy stretch ceiling

در خرید سقف کشسان به چه نکاتی توجه کنیم؟

سقف‌های کشسانی یکی از جدیدترین و مدرنترین سقف‌های کاذب هستند که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته‌اند. این سقف‌ها دارای ویژگی‌های خاصی بوده و در هر محیطی قابل استفاده می‌باشند. برای خرید سقف کشسان همچون هر محصول دیگری، باید به یک سری از نکات توجه کرد. در اینجا قصد داریم تا نکاتی را که باید در حین خرید سقف کشسان مورد توجه قرار دهیم، بررسی کنیم.

نکات قابل توجه در هنگام خرید سقف کشسان

 • مکان مورد استفاده

برای خرید سقف کشسانی پیش از هر چیز باید مکانی که قصد اجرای سقف در آن داریم را مشخص کنیم. با وجود اینکه اکثر سقف‌های کشسانی دارای ویژگی‌های یکسانی هستند، اما در برخی از موارد با هم تفاوت‌هایی دارند. برای مثال زمانی که قرار است سقف کشسانی در محیط استخر اجرا شود، باید از بهترین مدل این سقف برای آن مکان استفاده کرد. بدیهی است استفاده از مدل ترنسپرنت یا آی گلس در استخر، بهتر از استفاده از مدل‌های برلیانت یا اپوکسی است. برای همین بهتر است پیش از اقدام به خرید، حتما نسبت به انواع سقف کشسانی آگاهی پیدا کرده تا بتوان بهترین گزینه را برای خرید انتخاب کرد.

 • ارتفاع سقف

 

tip buy stretch ceiling

 

توجه به ارتفاع سقف اصلی یکی از نکات دیگری است که حتما باید به آن توجه داشته باشید. اگر ارتفاع سقف در محیط کم باشد، بهتر است از نصب سقف کشسانی در آنجا خودداری کنید. چرا که سقف کشسانی خود کمی از ارتفاع سقف را در برگرفته و باعث می‌شود تا محیط کوچکتر به نظر برسد.

 • توجه به متریال استفاده شده

برای خرید سقف کشسان حتما به متریالی که در آن به کار رفته است، توجه کنید. بیشترین ماده‌ای که برای تولید سقف کشسانی استفاده می‌شود، پروفیل PVC می‌باشد. درصد به کار رفته این ماده به قدری زیاد است که بسیاری این سقف‌ها را با نام سقف کشسانی پی وی سی نیز می‌شناسند. علاوه بر این ماده، متریال دیگری مانند زینک اکسید و پلاستی سایزر در آن به کار رفته است. هر کدام از مواد استفاده شده، باعث ایجاد خاصیتی درون این سقف‌ها شده است. برای مثال پلاستی سایزر موجود در این سقف باعث ایجاد خاصیت کشسانی می‌شود. پلاستی سایزر یک ماده‌ای است که با پلیمرهای سخت ترکیب شده و سبب ایجاد ماهیت انعطاف پذیری در شی می‌شود. همچنین زینک اکساید موجود در سقف کشسانی، خاصیت ضد باکتری داشته و باعث محافظت از سقف در برابر نفوذ باکتری خواهد شد. با توجه به این موارد، حتما در هنگام خرید به مواد به کار رفته در ساخت سقف کشسانی توجه کنید.

 • توجه به غیر اشتعال بودن سقف

یکی از خصوصیاتی که سقف‌های کشسانی دارند، این است که این سقف‌ها غیر اشتعال هستند و در صورت بروز آتش‌سوزی خود به عنوان یک اطفای حریق عمل می‌کنند. برای واقف شدن به این امر می‌توانید در هنگام خرید سقف کشسانی، از فروشنده درخواست کنید تا یک نمونه کوچک از سقف را در اختیار شما قرار دهد. سپس برای چند ثانیه شعله‌ای را به این سقف نزدیک کرده و بعد آن را از متریال سقف دور کنید. در صورتی که آتش روی متریال خاموش شود، سقف کشسانی مورد تایید خواهد بود.

 • توجه به مقاومت سقف

سقف‌های کشسانی از مقاومت بالایی برخوردارند و به سادگی دچار آسیب یا پارگی نمی‌شوند. برای اطمینان از اینکه سقف موردنظرتان این ویژگی را دارد، می‌توانید اقدام به بررسی سقف و پاره کردن آن کنید. سقف کشسانی به هیچ وجه پاره نشده و ماهیت خود را حفظ خواهد کرد.

 • توجه به عدم دفرمگی

سقف کشسانی قابلیت بازسازی مولکولی دارد و در صورتی که به آن نیروی مستقیم وارد شود، به حالت اولیه خود بازخواهد گشت. برای مطمئن شدن از این موضوع نیز می‌توان در حین خرید سقف کشسانی به آن نیرو وارد کرده و نتیجه را مورد بررسی قرار داد. اگر بعد از این کار متریال دفرمه شده و سپس به شکل اولیه درآید، یعنی سقف از نظر مواد به کار رفته قابل قبول بوده و می‌توان برای خرید آن اقدام کرد.

 • توجه به ضد آب بودن سقف

خاصیت دیگر سقف‌های کشسانی مقاومت در برابر نفوذ آب و رطوبت است. این خاصیت سبب شده تا سقف کشسانی در هر محیطی حتی محیط‌های آبی قابل استفاده باشد و دچار آسیب نشود. به دلیل همین ویژگی، استفاده از سقف کشسانی در محیط‌های استخر، سونا، جکوزی، حمام و سرویس بهداشتی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

 • توجه به ضمانتنامه سقف

برای خرید سقف کشسانی حتما به سراغ منابعی بروید که در حین خرید به شما ضمانتنامه ارائه می‌دهند. این ضمانت نامه باید معتبر و قابل پیگیری باشد و به صورت کتبی در اختیار شما قرار گیرد.

 • توجه به چاپ و رنگ سقف

tip buy stretch ceiling

 

همچنین بخوانید
قابلیت های نامحدود سقف کشسان حجمی

اگر قصد خرید سقف کشسان چاپی را دارید، حتما در هنگام خرید به کیفیت چاپ توجه کنید. کیفیت چاپ تصاویر بر روی این سقف‌ها باید به گونه‌ای باشد که بهترین وضوح و رزولوشن را دارا باشد و بتواند جزئیات تصاویر را به خوبی منعکس کند. همچنین کیفیت رنگ مورد استفاده در چاپ باید به گونه‌ای باشد که بوی نامطبوع در محیط ایجاد نکند. سقف‌های چاپی یکی از پراستفاده‌ترین انواع سقف‌های کشسانی هستند و بر اساس سلیقه افراد و متناسب با دکوراسیون قابل اجرا می‌باشند.

 • قابل شستشو بودن سقف

سقف‌های کشسانی قابل شستشو هستند و در صورت این کار، دچار تغییر شکل و تغییر رنگ نمی‌شوند. رنگ‌هایی که در این سقف به کار برده می‌شود، باید قابل شستشو باشند و در صورت تمیزکاری دچار تغییر رنگ نشوند.

 • توجه به طرح و رنگ و هماهنگی با دکوراسیون

سقف‌های کشسانی در هر رنگ و طرحی قابل اجرا هستند و از این بابت محدودیتی برای آنها وجود ندارد. اما بهتر است سقف کشسانی در رنگ و طرحی انتخاب شود که با دکوراسیون داخلی محیط هماهنگی داشته باشد. استفاده از سقف کشسانی متناسب با رنگ دکوراسیون، سبب زیبایی و جلوه بیشتر کار خواهد شد.

 • توجه به نوع نورپردازی

tip buy stretch ceiling

 

یکی از نکاتی که در حین اجرای سقف کشسانی باید به آن توجه کرد، نوع نورپردازی آن است. اگر مکانی که قصد استفاده از این سقف را دارید دارای نور طبیعی و مناسب است، می‌توانید از نورپردازی‌های مخفی استفاده کنید. در غیر این صورت بهترین نوع نورپردازی استفاده از هالوژن یا سیستم‌های روشنایی دیگر مانند لوستر است.

 • توجه به قیمت سقف کشسان

قیمت سقف کشسان بر اساس موارد خاصی مانند ابعاد، متریال به کار رفته، طرح و رنگ و… محاسبه می‌شود. برای خرید سقف کشسانی با قیمت مناسب بهتر است از چند شرکت فعال در این زمینه تعرفه‌ی قیمت را دریافت کنید و سپس برای خرید آن اقدام کنید.

 • خرید از شرکت‌های معتبر

برای خرید سقف کشسانی همچون هر محصول دیگری، باید به سراغ منابع و مراکز معتبر بروید. شرکت کالکر یکی از شرکت‌های بزرگ در زمینه پیاده‌سازی سقف‌های کشسانی بوده که می‌توانید از آن سقف موردنظرتان را با قیمت و کیفیت مناسب خریداری کنید.

همچنین بخوانید
نورپردازی فضای مسکونی

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

WeCreativez WhatsApp Support
برای دریافت مشاوره و محاسبه قیمت برای نصب سقف کشسان با ما در ارتباط باشید
دریافت مشاوره