با نحوه بازسازی مغازه و اصول آن آشنا شوید

نحوه بازسازی مغازه

طراحی و دکور مغازه باید به گونه‌ای باشد که مورد توجه مشتریان و رهگذران قرار بگیرد. در صورتی که مغازه از ظاهر مناسبی برخوردار نبوده و به شکل غیر اصولی طراحی شده باشد، باعث از دست رفتن تعداد زیادی از مشتریان می‌شود. برای همین افراد مغازه‌دار باید به این موارد توجه داشته باشند و در صورت لزوم به سراغ بازسازی مغازه و تغییر دکوراسیون آن بروند. بازسازی مغازه مزایای زیادی دارد و باید به شکل اصولی انجام شود. در صورتی که شما هم تمایل دارید با نحوه بازسازی مغازه آشنا شوید و به اهمیت آن پی ببرید، این مطلب را دنبال نمایید.

چرا بازسازی مغازه مهم است؟

 

بازسازی برای هر ساختمانی قابل انجام است و تنها شامل ساختمان‌های مسکونی و اداری نمی‌شود. بازسازی ساختمان‌های تجاری، فروشگاه‌ها و مغازه‌ها همچون بازسازی منازل، از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چرا که این ساختمان‌ها و سازه‌ها همچون هر سازه‌ی دیگری به تدریج فرسوده می‌شوند و حالت و شکل اولیه خود را از دست می‌دهند. هر چقدر زمان بیشتری از عمر مغازه و فروشگاه بگذرد، نیاز به بازسازی در آنها بیشتر دیده شده و باید هزینه بیشتری برای آن در نظر گرفته شود. بنابراین بهتر است هر زمانی که احساس کردید مغازه در حالت خرابی قرار داشته و بخش‌هایی از آن دچار ناکارآمدی شده است، برای بازسازی مغازه اقدام کنید. با بازسازی فروشگاه و مغازه، هم ارزش ملک افزایش پیدا کرده و هم مغازه از دید مشتریان جذاب و قابل توجه به نظر می‌رسد.

مراحل مهم در بازسازی مغازه

 

بازسازی مغازه می‌تواند در هر یک از مغازه‌های تجاری به یک شکل متفاوت باشد؛ اما اگر بخواهیم به طور کلی در رابطه با مراحل لازم در بازسازی مغازه صحبت کنیم، باید بگوییم که مهمترین مراحل بازسازی مغازه شامل موارد زیر خواهد بود:

 • برنامه ریزی جهت بازسازی و نوسازی
 • انتخاب یک پیمانکار معتبر و عقد قرارداد بازسازی
 • تهیه و خرید مواد و متریال لازم برای بازسازی
 • تخریب بخش‌های مورد نظر مغازه
 • ساخت و ساز و بازسازی بخش‌های فرسوده
 • تمیزکاری و اتمام کار

در صورتی که راجع به بازسازی مغازه تجاری خود هیچ اطلاعی ندارید، نگران نباشید؛ چرا که پیمانکاران و شرکت‌های بازسازی در این زمینه مشاوره‌های لازم را به شما خواهند داد. کافیست ایده و طرح مورد نیاز خود را به پیمانکاران منتقل کنید و منتظر اجرا از سوی آنها باشید. نکته‌ای که در اینجا باید گفته شود این است که اگر مالک مغازه هستید، دست شما برای بازسازی بازتر بوده و می‌توانید با خیال آسوده برای آن هزینه کنید. اما اگر مغازه از نوع اجاره‌ای بوده و مالک آن نیستید، بهتر است تنها برای بخش‌های مورد نیاز این کار را انجام دهید. همچنین می‌توانید با مالک مغازه در این رابطه صحبت کرده و در صورت رضایت، کل مغازه را مورد بازسازی و نوسازی قرار دهید.

همچنین بخوانید
آشنایی با انواع سقف متحرک و مزایایشان

اقدامات موثر در بازسازی مغازه

 

اقدامات موثر در بازسازی مغازه

 

 • تعیین هدف بازسازی

بهتر است در ابتدای کار، هدف خود را از بازسازی مغازه مشخص کنید. منظور از تعیین هدف این است که مشخص کنید به دنبال چه چیزی هستید و قصد دارید با بازسازی، چه چیزهایی را در مغازه خود تغییر دهید. آیا نیاز دارید تخریب گسترده‌ای در مغازه انجام دهید و یا با تخریب جزئی به هدف خود خواهید رسید. با مشخص شدن این موارد، روند بازسازی بهتر صورت گرفته و نتیجه کار برایتان ایده‌آل‌تر خواهد بود.

 • بازسازی بر اساس اجناس موجود

بازسازی مغازه، باید بر اساس محتوا و اجناس آن صورت بگیرد. در واقع اگر شما مغازه پوشاک دارید، بازسازی آن با مغازه خواربار فروشی تفاوت خواهد شد. بنابراین در بحث بازسازی مغازه، توجه به نوع محتوا و بازسازی بر اساس آن بسیار مهم است. این کار باعث شده تا فضای نهایی از زیبایی و گیرایی بیشتری برخوردار شود و از دید مشتریان منحصر بفرد باشد.

 • بازسازی در بخش ورودی مغازه

زمانی که صحبت از بازسازی باشد، ذهن بیشتر افراد به سمت بازسازی داخلی می‌رود. در صورتی که بازسازی را باید برای تمام بخش‌ها، خصوصا بخش‌های ورودی در نظر گرفت. ورودی و آستانه مغازه بخش مهمی از آن هستند و در نگاه اول، باعث جذب مشتری می‌شوند. برای بازسازی ورودی مغازه، بهتر است از بنرها و تابلوهای قابل توجه استفاده کنید و به ویترین آن نیز توجه داشته باشید. ویترین و دکوراسیون مغازه، اولین بخش از آن است که باعث جذب مشتریان می‌گردد.

 • در نظر گرفتن فضای مناسب جهت رفت و آمد

زمانی که در حال بازسازی مغازه هستید، باید در کنار توجه به سایر بخش‌ها، به فضاهای رفت و آمد نیز توجه داشته باشید. در واقع نباید بیشتر فضای مغازه را برای چینش اجناس در نظر بگیرید. باید بین هر بخش، یک فضا جهت رفت و آمد خود و مشتریان در نظر بگیرید تا از این نظر کسی دچار مشکل نشود. فضاهای تنگ، باعث کلافگی مشتریان شده و نمی‌تواند رضایت آنها را جلب نماید. در صورتی که رضایت مشتریان را از این حیث جلب نکنید، در خریدهای بعدی به سراغ مغازه شما نخواهند آمد.

 • نورپردازی مغازه

 

همچنین بخوانید
نحوه تمیز کردن سقف کشسان

نورپردازی مغازه

 

در بازسازی مغازه یا هر سازه دیگری، نورپردازی از اهمیت زیادی برخوردار است. با این که نور طبیعی بهترین عملکرد را برای افراد دارد، اما از نورهای مصنوعی نیز نباید غافل شد. در صورتی که نورپردازی به شکل ویژه و اصولی انجام شود، مزایای زیادی را برای افراد در بر خواهد داشت. در وهله اول سعی کنید که بازسازی را به گونه‌ای انجام دهید که از نور طبیعی بیشتری برخوردار شوید. اما اگر ورود نور طبیعی به مغازه امکان نداشت، باید به نورپردازی مصنوعی توجه زیادی نمایید. هر چقدر نورپردازی بهتر باشد، اجناس موجود در مغازه بیشتر به چشم می‌آیند. بنابراین به این مورد توجه زیادی داشته باشید و در صورت نیاز به راهنمایی، از پیمانکاران و شرکت بازسازی سوال نمایید.

 • بازسازی سقف مغازه

یکی از بخش‌های مهم در هر سازه‌ای، سقف آن است. سقف مغازه نیز حائز اهمیت بوده و باید به نکات ویژه‌ای در رابطه با آن توجه شود. بیشترین سقف‌هایی که برای مغازه و فروشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، سقف‌های کاذبی چون سقف کشسان هستند. سقف کناف یا سقف کشسان، برای مغازه‌ها بسیار مناسب هستند و سبب زیباتر شدن آن می‌شوند؛ خصوصا سقف کشسان که از ویژگی‌های منحصربفرد و مزایای بی‌شماری برخوردار است. سقف کشسان مغازه را میتوان در انواعی چون ترنسپرنت یا گلکسی و مات سفارش داده و به مغازه شکل و ظاهر زیبایی بخشید. این سقف‌ها عمر طولانی دارند و در صورت نگهداری صحیح بیش از چند سال عمر می‌کنند.

دلایل مهم بازسازی فضاهای تجاری

 

دلایل مهم بازسازی فضاهای تجاری

 

 • بهبود فضای مغازه

اینکه بتوانید از تمام فضاهای موجود بهترین استفاده را داشته باشید، بسیار مهم است. در بازسازی مغازه می‌توانید از فضاهایی که قبلا بلااستفاده بوده‌اند، استفاده کرده و آنها را به بخش‌های دیگر اضافه کنید. همچنین می‌توانید از لوازمی استفاده کنید که سبب بهبود در فضای مغازه شوند. هر چقدر فضای مغازه بزرگتر و دلبازتر باشد، کارایی آن برای شما در آینده بیشتر خواهد بود.

 • بهبود ایمنی و امنیت مغازه

یکی دیگر از دلایل بازسازی مغازه این است که از طریق آن میتوان ایمنی و امنیت مغازه را افزایش داد. زمانی که از عمر ساختمان مغازه زمان زیادی گذشته باشد، امنیت آن نیز به تدریج کاهش پیدا می‌کند. خصوصا ساختمان‌های قدیمی که اغلب در ساخت آنها استانداردهای ایمنی مدرن لحاظ نشده است. بنابراین با بازسازی اصولی مغازه، می‌توانید ایمنی آن را افزایش دهید و از بروز حوادث در محل کار خود جلوگیری نمایید.

 • زیباسازی فضای مغازه

بازسازی مغازه شامل تمام بخش‌های آن نظیر کفپوش، دیوارپوش و سقف می‌شود. زمانی که این بخش‌ها تغییر پیدا کرده و از رنگ‌بندی متناسب با هم برخوردار شوند، مغازه از نظر زیبایی بهبود زیادی پیدا می‌کند. بنابراین با این تغییرات و استفاده از لوازم مدرن در دکوراسیون مغازه، می‌توانید ظاهر آن را به شکل زیبا و قابل توجهی تغییر دهید.

همچنین بخوانید
آیا سقف کشسان غیر قابل اشتعال است

هزینه بازسازی مغازه چقدر است؟

 

هزینه بازسازی مغازه چقدر است؟

 

حال که با نحوه بازسازی مغازه و مزایای آن آشنا شدید، شاید برایتان سوال باشد ک هزینه بازسازی مغازه چقدر است و چه میزان بودجه‌ای باید به آن اختصاص داد؟

در رابطه با قیمت بازسازی مغازه باید بگوییم که این هزینه متفاوت بوده و به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. متراژ مغازه، هدف از بازسازی مغازه ، تغییرات مورد نیاز، نوع مصالح مورد نیاز، شرایط پیمانکار و تیم بازسازی و غیره از جمله موارد مهم در تعیین هزینه بازسازی مغازه هستند. هر چقدر مغازه شما بزرگتر باشد و بخواهید تمام بخش‌های آن را مورد نوسازی و بازسازی قرار دهید، باید هزینه بیشتری به این کار اختصاص دهید. با این حال جهت استعلام هزینه دقیق بازسازی مغازه، می‌توانید با یک شرکت بازسازی معتبر تماس گرفته و در این رابطه سوال نمایید.

جمع بندی

 

بازسازی مغازه همچون بازسازی خانه و محیط کار، از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چرا که هر چقدر مغازه از شکل امروزی‌تر و خاص‌تری برخوردار باشد، سبب رضایتمندی مشتریان و افزایش فروش می‌گردد. برای بازسازی مغازه باید به نکات زیادی توجه کرده تا بتوان به صورت اصولی آن را انجام داد. همانطور که اشاره کردیم برای بازسازی مغازه باید در ابتدا هدف خود را تعیین کنید و بر اساس اجناس و محتوای موجود، یک برنامه‌ریزی دقیق برای بازسازی داشته باشید. با بازسازی اصولی مغازه، می‌توانید ایمنی مغازه و فروشگاه خود را افزایش دهید و از تمام فضاهای آن بهترین استفاده را داشته باشید.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

WeCreativez WhatsApp Support
برای دریافت مشاوره و محاسبه قیمت برای نصب سقف کشسان با ما در ارتباط باشید
دریافت مشاوره