بازسازی ویلا قدیمی به چه صورت است؟

بازسازی ویلا قدیمی به چه صورت است؟

ویلا همچون هر خانه و آپارتمانی، پس از مدتی قدیمی شده و نیاز به نوسازی و بازسازی پیدا می‌کند. با بازسازی ویلا قدیمی، میتوان تمام مشکلات و عیوب آن را برطرف کرده و از ویلا به طور بهتری استفاده کرد. در این مطلب قرار است با نحوه بازسازی ویلا قدیمی آشنا شویم و به اصول مهم آن اشاره کنیم. پس اگر شما هم یک ویلای قدیمی دارید و نمی‌دانید بازسازی آن را از کجا شروع کنید، بهتر است این مطلب را دنبال کنید.

دلایل بازسازی ویلا قدیمی

ویلاها نسبت به آپارتمان‌ها، نیازی به سازه‌های سنگین و فونداسیون بزرگ ندارند. برای همین به طور طبیعی، عمر بیشتری نسبت به یک آپارتمان معمولی دارند. با این حال این دسته از املاک نیز پس از چند سال دچار فرسودگی شده و نیاز به ترمیم و بازسازی پیدا می‌کنند. البته طول عمر مفید ویلا و زمان لازم برای بازسازی آن، بستگی به متریال به کار رفته در ساخت ویلا هم دارد. در صورتی که از مواد با کیفیت و درجه یکی برای ساخت ویلا استفاده کنید، ویلا خیلی دیرتر دچار فرسودگی می‌شود. با این حال هر زمانی که احساس کردید ویلایتان از شکل و ظاهر قدیمی برخوردار شده و دارای عیوبی در بخش‌های مختلف شده است، بهتر است برای بازسازی ویلای قدیمی خود اقدام کنید. با این کار نه تنها ویلایتان از ظاهر جدیدتر و امروزی‌تری برخوردار می‌شود، بلکه میزان استحکام آن نیز افزایش پیدا کرده و امنیت ساکنین در آن بالاتر می‌رود.

چه زمانی به بازسازی ویلای قدیمی نیاز است؟

در بخش قبلی اشاره کردیم که مهمترین دلیل بازسازی ویلای قدیمی، فرسوده شدن آن است. حال این مورد تنها دلیل برای بازسازی ویلا نبوده و دلایل دیگری نیز مطرح است. در صورتی که بخواهید ویلا را به دلیل عدم پاسخگویی به نیازهای خود تغییر دهید، باید به سراغ بازسازی آن بروید. برای مثال ممکن است جمعیت خانواده‌تان بیشتر از قبل شده و نیاز به اتاق خواب بیشتر یا بزرگتر داشته باشید. در این شرایط می‌توانید به بازسازی ویلا قدیمی خود بپردازید و آن را مطابق با نیازهای خود تغییر دهید. پس به طور کلی بازسازی ویلا قدیمی در دو حالت رخ می‌دهد:

  • ویلا بیش از حد فرسوده شده و نیاز به تعمیر تاسیسات و تغییر مصالح آن می‌باشد.
  • ویلا برای نیازهای جدید ساکنین پاسخگو نبوده و نیاز به تغییرات اساسی دارد.
همچنین بخوانید
بهترین طرح کناف برای راهرو

هزینه بازسازی ویلا قدیمی چقدر است؟

 

هزینه بازسازی ویلا قدیمی چقدر است؟

 

برای اینکه به هزینه بازسازی ویلا قدیمی پی ببرید، باید بخش‌های مورد نیاز برای بازسازی را مشخص کرده و متریال و مصالح مورد نظر خود را نیز تعیین کنید. برخی افراد تنها به بازسازی بخش‌های ضروری ویلا می‌پردازند و مابقی بخش‌ها را دست نخورده باقی می‌گذارند. حال برخی به بازسازی کل ویلا می‌پردازند و تمام قسمت‌های آن را مورد مرمت قرار می‌دهند. برای همین یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت بازسازی ویلا، بخش‌های مورد نیاز آن برای بازسازی است. علاوه بر این، متراژ ویلا نیز در هزینه کار تاثیر دارد. در صورتی که ویلای بزرگی داشته باشید، باید هزینه بیشتری برای بازسازی آن در نظر بگیرید. همچنین نوع طراحی ویلا مهم است و در هزینه بازسازی ویلای قدیمی موثر است. اگر ویلای شما از نوع فلت و یک طبقه باشد، هزینه بازسازی آن نسبت به ویلاهای دوبلکس یا تریپلکس بیشتر است. متریالی هم که برای ویلای خود در نظر می‌گیرید، در قیمت بازسازی تاثیر دارد. اگر قصد دارید ویلای خود را با متریال‌های با کیفیت و بروزی بازسازی کنید، مسلما باید هزینه بیشتری برای خرید آنها در نظر بگیرید. بنابراین باید تمام این موارد را مشخص کنید و از یک شرکت بازسازی ویلا قیمت بازسازی را جویا شوید. لازم به اشاره است که مدت زمان بازسازی و تیم پیمانکاری هم بر روی هزینه کار تاثیر دارند. بنابراین مبلغ اعلام شده به شما، یک مبلغ تخمینی بوده و دقیق نمی‌باشد.

بازسازی ویلا قدیمی بهتر است یا خرید ویلا؟

با توجه به هزینه بازسازی ویلا، برای برخی از افراد سوال است که بازسازی ویلا قدیمی بهتر است یا خرید یک ویلای جدید؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که موارد زیادی در این رابطه مطرح هستند. در زیر به این موارد اشاره کرده تا بتوانید با توجه به آنها تصمیم بهتری در این زمینه بگیرید.

  • نیاز به بودجه بالا برای خرید ویلا: بدون شک اگر بخواهید یک ویلای جدید بخرید، باید هزینه و سرمایه زیادی را برای آن در نظر بگیرید. هزینه خرید ویلا بر اساس موقعیت و متراژ ویلا متفاوت است. با این حال این هزینه هر چقدر هم که باشد، نسبت به هزینه بازسازی ویلا قدیمی بسیار بیشتر است. بنابراین اگر بودجه محدودی دارید، بهتر است به جای خرید ویلا به سراغ بازسازی ویلا بروید.
  • امکان تغییرات دلخواه در ویلا: زمانی که قصد بازسازی ویلای قدیمی دارید، می‌توانید تمام متریال و مصالح را بر اساس سلیقه خود در نظر بگیرید. در واقع بازسازی ویلا را می‌توانید کاملا مطابق سلیقه و میل خود پیش ببرید و در نهایت به یک ویلای ایده‌آل برسید. حال اگر بخواهید به سراغ خرید ویلای دلخواهتان بروید، باید زمان زیادی را صرف کنید. چرا که پیدا کردن ویلایی که از همه نظر با سلیقه و نیازهای شما مطابقت داشته باشد، امری مشکل است. بنابراین اگر این مسئله برایتان اهمیت بیشتری دارد، بهتر است بازسازی ویلا را در نظر بگیرید.
  • زمان لازم برای بازسازی ویلا: بسته به متراژ و طراحی ویلا (فلت یا دوبلکس بودن)، مدت زمان بازسازی ویلا متفاوت خواهد بود. با این حال زمان بازسازی ویلا قدیمی، نسبت به خرید ویلا بیشتر است. البته اگر از یک تیم و شرکت بازسازی حرفه‌ای کمک بگیرید، می‌توانید بازسازی ویلا را در ظرف مدت کوتاهی انجام دهید و خیلی سریعتر به ویلای دلخواه خود دست پیدا کنید.
همچنین بخوانید
ایا میتوان سقف کشسان را در حمام نصب کرد؟

بهترین فصل برای بازسازی ویلای قدیمی

 

بهترین فصل برای بازسازی ویلای قدیمی

 

با توجه به شرایط فصلی و بارندگی در فصل پاییز و زمستان، بهترین فصل برای بازسازی ویلا فصل بهار و تابستان است. دلیل آن هم این است که پروسه بازسازی در فصولی چون بهار و تابستان راحت‌تر است. همچنین از آنجایی که هوا در این فصل‌ها گرم‌تر بوده و تابش نور خورشید بیشتر است، اعمال ساختمانی در فضاهای بیرونی ویلا زودتر انجام شده و خیلی سریع‌تر خشک می‌شوند. با این حال برای تعیین بهترین زمان بازسازی ویلا، باید عوامل دیگری را نیز در نظر بگیرید. در برخی از روزهای سال پیمانکاران و کارگران فصلی در اوج روزهای فعالیت خود هستند و زمان کافی برای امور دیگر را ندارند. همین امر موجب می‌شود تا شما نتوانید پیمانکار و کارگر مناسب برای بازسازی ویلای قدیمی خود را پیدا کنید. علاوه بر این، از آنجایی که قیمت مصالح و مواد ساختمانی با نوسان همراه است، بهتر است زمانی را برای بازسازی ویلا انتخاب کنید که ضرر مالی زیادی در این زمینه به شما وارد نشود.

مهمترین بخش‌های ویلای قدیمی که باید مورد بازسازی قرار بگیرند

شرایط هر ویلایی با ویلای دیگر متفاوت است. با این حال در اینجا به چند بخش مهم از ویلا اشاره کرده که بهتر است هنگام بازسازی آنها را مدنظر داشته باشید. شما می‌توانید بازسازی ویلا را تنها برای بخش‌های مورد نیاز و فرسوده انجام دهید و با این کار در هزینه بازسازی صرفه‌جویی نمایید.

  • بازسازی سقف ویلا

سقف یکی از مهمترین بخش‌های ویلا است و در زیبایی و امنیت فضا نقش زیادی دارد. برای همین بهتر است در بازسازی ویلا، به سقف‌ها توجه داشته باشید و آنها را مورد ترمیم و بازسازی قرار دهید. برای بازسازی سقف ویلا قدیمی، می‌توانید از سقف‌های کاذبی چون سقف کشسان استفاده کنید و زیبایی فضا را با آنها دو چندان کنید. سقف‌های کشسان از جمله سقف‌های کاذبی هستند که بسیار مقاوم هستند و در تمام فضاهای داخلی قابل استفاده می‌باشند. بر این اساس می‌توانید سقف سالن پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام ویلای خود را با سقف کشسان مناسب پوشش دهید و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

  • بازسازی آشپزخانه ویلا قدیمی

 

همچنین بخوانید
سقف کشسان مناسب برای آشپزخانه و رستوران

بازسازی آشپزخانه ویلا قدیمی

 

آشپزخانه از بخش‌های مهم هر ویلا و خانه‌ای محسوب می‌شود. بنابراین بهتر است هنگام بازسازی ویلا قدیمی، آشپزخانه را نیز مورد بازسازی قرار دهید. در بازسازی آشپزخانه، در صورت نیاز کابینت‌ها را تعویض کرده و شیرآلات و تاسیسات آن را نیز مورد بررسی قرار دهید. همچنین می‌توانید کفپوش و دیوارپوش‌های آن را تعویض کنید تا آشپزخانه از ظاهر جدید و شیک‌تری برخوردار شود.

  • بازسازی سرویس بهداشتی و حمام ویلا

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام ویلا را با استفاده از سنگ‌های مرغوب و ضد آب انجام دهید تا عمر آنها بیشتر شود. همچنین لوله‌ها و شیرآلات این بخش‌ها را نیز مورد بررسی قرار داده و در صورت نیاز آنها را مرمت نمایید. برای سقف سرویس بهداشتی و حمام ویلا می‌توانید از سقف کشسان ترنسپرنت یا آسمان مجازی استفاده کنید.

جمع بندی

بازسازی ویلا قدیمی اصولی دارد که در این مطلب به آنها اشاره کردیم. با بازسازی ویلای قدیمی خود می‌توانید ارزش آن را بالاتر برده و استحکام آن را دو چندان کنید. همچنین با استفاده از بازسازی، ویلا از ظاهر جدیدتر و امروزی‌تری برخوردار می‌شود. بهتر است زمانی برای بازسازی ویلای قدیمی اقدام کنید که ویلا برای نیازهای جدید ساکنین پاسخگو نبوده و نیاز به تغییرات اساسی داشته باشد. همچنین اگر بخش‌های زیادی از آن دچار فرسودگی شده باشد، بهتر است زودتر مورد بازسازی قرار بگیرد. برای بازسازی ویلا قدیمی خود حتما از یک شرکت بازسازی معتبر کمک بگیرید تا روند بازسازی خیلی سریع‌تر و با اصول استانداردی پیش رود.

 

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

WeCreativez WhatsApp Support
برای دریافت مشاوره و محاسبه قیمت برای نصب سقف کشسان با ما در ارتباط باشید
دریافت مشاوره