مدرن کردن منزل با کمترین هزینه

مدرن کردن منزل با کمترین هزینه

تغییر دکوراسیون خانه و ایجاد تغییرات ظاهری در آن، باعث تنوع در روحیه افراد می‌شود. برای همین است که بسیاری از افراد به دنبال روش‌های مدرن کردن منزل با کمترین هزینه می‌باشند. در واقع روش‌های کم هزینه‌ای وجود دارد که با استفاده از آنها میتوان در دکوراسیون منزل تغییراتی ایجاد کرده و محیط خانه را به شکل دلپذیرتری تغییر داد. بر این اساس در این مطلب قرار است به معرفی چند ایده و راهکار کم هزینه برای مدرن کردن خانه بپردازیم تا بتوانید از طریق آنها ظاهر خانه را به طور چشمگیری تغییر دهید.

تغییر دکوراسیون خانه و مدرن کردن آن با چند کار کم هزینه

برای بسیاری از افراد دور از تصور است که بدون نیاز به بازسازی گسترده و با هزینه کم، بتوانند تغییراتی در محیط منزل خود ایجاد کنند. در صورتی که با چند تکنیک و روش ساده و سریع میتوان خانه را جدیدتر، بزرگتر و مجلل‌تر جلوه داد. در اینجا به چند ایده و راهکار مقرون به صرفه برای مدرن کردن منزل با کمترین هزینه اشاره می‌کنیم.

 

 • رنگ آمیزی دیوارها با رنگ جدید

با یک سطل رنگ می‌توانید به دیوارهای خانه خود حس و حال خوبی ببخشید و به آن جان تازه‌ای بدهید. در واقع از آنجایی که دیوارها بخش مهمی از خانه هستند و بخش زیادی از فضا را به خود اختصاص می‌دهند، میتوان با رنگ آمیزی آنها تغییر چشمگیری در فضا ایجاد کرد. برای رنگ کردن دیوارها نیازی به افراد نقاش نیست و با کمک ابزارهای موجود میتوان این کار را به تنهایی انجام داد. همین امر موجب می‌شود تا در هزینه‌ها صرفه جویی شود و به مدرن شدن خانه با هزینه کم کمک شود. در صورتی هم که می‌توانید هزینه بیشتری برای این کار صرف کنید، بهتر است به سراغ استفاده از کاغذ دیواری بروید. کاغذ دیواری‌ها جزو متریالی هستند که هیچ گاه از مد نمی‌افتند. برای همین با استفاده از یک کاغذ دیواری مناسب می‌توانید هم فضای خانه خود را شیک‌تر و بروزتر کنید و هم برای چند سال از آن همچون روز اول استفاده نمایید.

 

 • برای خانه از گچ بری‌های مدرن استفاده کنید

 

برای خانه از گچ بری‌های مدرن استفاده کنید

 

یکی دیگر از راهکارهای مدرن کردن منزل، استفاده از گچ بری‌های شیک و کم هزینه است. بسته به طرح و ابعاد گچ بری، قیمت آن متفاوت در نظر گرفته می‌شود. برای همین شما می‌توانید جهت کاهش هزینه‌های مدرن کردن منزل خود، از یک گچ بری ساده و شیک استفاده نمایید. نصب این متریال نیز بسیار سریع است و میتوان در یک روز آن را در فضای مورد نظر منزل نصب کرد.

همچنین بخوانید
ایا میتوان سقف کشسان را در حمام نصب کرد؟

برای مدرن کردن خانه می‌توانید از گچ بری‌های پیش ساخته استفاده کنید. این گچ بری‌ها در کارگاه یا کارخانه تولید و قالب‌ریزی می‌شوند و پس از طی شدن فرآیند تولید، آماده نصب در محل می‌گردند. حال بسته به طرح گچ بری و جنس آن، قیمت کار متفاوت در نظر گرفته می‌شود. پلی اورتان و گچ جزو جنس‌های رایج در ابزارهای گچ بری هستند و برای قسمت‌های مختلفی چون ستون و سر ستون، دور لوستر و دور لامپی و … مناسب می‌باشند. از مزایای استفاده از گچ بری پیش ساخته میتوان به قیمت مناسب، سرعت اجرای بالا و امکان جایگزینی در صورت شکستن محصول اشاره کرد.

 

 • از رنگ‌های خنثی برای دکوراسیون استفاده کنید

اگر به خانه‌های لوکس و مدرن دقت کنید، متوجه می‌شوید که در بیشتر آنها از رنگ‌های خنثی استفاده شده است. نقش رنگ‌های خنثی در دکوراسیون داخلی، بر روی آرامش و نظم محیط تاثیر زیادی دارند و حالت کلاسیکی به فضا می‌دهند. برای همین اگر قصد دارید خانه خود را به شکل مدرنی تغییر دهید، در چند وسیله خود از رنگ خنثی استفاده نمایید. با انتخاب رنگ‌های خنثی برای هر چیزی می‌توانید به تغییر چشمگیر محیط کمک کنید و آن را به حالت لوکس و مدرن‌تر تبدیل کنید. در اینجا به چند ترکیب رنگ خنثی مناسب برای مدرن شدن منزلتان اشاره می‌کنیم.

 • رنگ سیاه و سفید: سیاه و سفید جزو رنگ‌هایی هستند که در دکوراسیون‌های مدرن زیاد به چشم می‌خورند. البته نباید در استفاده از این رنگ‌ها در محیط افراط کرد و بهتر است از رنگ‌های سازگار دیگری نیز در کنار آنها استفاده کرد. برای مثال شما می‌توانید راهروهای طویل خود را با کاشی کاری‌های سیاه و سفید به شکل مدرنی تغییر دهید و از ترکیب رنگ خنثی در آن بهره‌مند شوید.
 • رنگ خاکستری: خاکستری جزو رنگ‌های بسیار لوکس و خاص به حساب می‌آید. برای همین اگر به این رنگ علاقه داشته باشید، می‌توانید فضای خانه را با آن به حالت مدرن و امروزی تغییر دهید. رنگ خاکستری در طیف گسترده‌ای از سایه روشن و تیره وجود دارد و میتواند سبب تغییرات چشمگیری در فضا شود. حتی برخی از سایه‌های رنگ خاکستری، حالت گرمی دارند و می‌توانند از سردی فضا بکاهند. برای همین با انتخاب هوشمندانه رنگ خاکستری می‌توانید به لوکس و خاص شدن فضای منزل خود کمک کنید.
 • قهوه ای و کرم: ترکیب کرم لاته یکی از ترکیباتی است که هیچ گاه قدیمی نمی‌شود. برای همین در مدرن کردن منزل با هزینه کم گزینه خوبی است. شما می‌توانید از این ترکیب برای دکوراسیون اتاق و فضای منزل خود استفاده کنید و یک ترکیب رنگ فوق العاده جذاب با آن ایجاد نمایید.
همچنین بخوانید
تاثیر سقف کشسان در رفع نم و رطوبت خانه

 

 • از نورپردازی‌های مدرن و جدید بهره ببرید

 

از نورپردازی‌های مدرن و جدید بهره ببرید

 

اگر جزو افرادی هستید که هنوز از چراغ‌های قدیمی و لوسترهای پر زرق و برق استفاده می‌کنید، بهتر است آنها را با نورپردازی‌های مدرن و جدید تعویض کنید. تعویض یک چراغ روشنایی قدیمی با یک نورپردازی جدید، باعث می‌شود تا فضای خانه به شکل مدرنی تغییر پیدا کند. همچنین اگر در انتخاب لامپ‌های مصرفی دقت داشته باشید، می‌توانید مصرف برق و انرژی را تا حدودی کم کنید و به کاهش هزینه‌های خود کمک نمایید. در اینجا به چند روش نورپردازی مدرن اشاره می‌کنیم تا بتوانید بر اساس بودجه خود یکی از آنها را انتخاب کرده و برای تغییر دکوراسیون منزل خود به کار ببرید.

 • نورپردازی خطی: نورپردازی خطی یکی از روش‌های نورپردازی نوین است که از مرکز سقف صورت می‌گیرد و برای راهروها و فضاهای بزرگ می‌تواند بسیار مناسب باشد. نورپردازی خطی از روشنایی پیوسته و سایه‌های کمی برخوردار است و سبب زیباتر شدن فضا می‌گردد.
 • نورپردازی از کف: همانطور که از نام این سبک نورپردازی مشخص است، نورپردازی از کف شامل نصب کردن لامپ‌ها در گوشه‌های اتاق و به سمت مرکز است. این روش از نورپردازی بسیار زیبا و بروز بوده و سبب مدرن‌تر شدن فضای منزل می‌شود.
 • نورپردازی دیواری: نوع دیگری از نورپردازی مدرن، نورپردازی دیواری است که در آن از سیستم‌های روشنایی دیوارکوب استفاده می‌شود. حال دیوارکوب‌ها می‌توانند در هر شکلی باشند. اما بهترین و مدرن‌ترین اشکال دیوارکوب، دایره، مستطیل، مربع و بیضی است. برای همین اگر به دنبال نورپردازی مدرن و امروزی هستید، می‌توانید از یک سیستم روشنایی دیوارکوب با قیمت سازگار با بودجه خود استفاده کنید و سبب زیباتر شدن فضا شوید.
 • نورپردازی با شیشه و آینه: یکی دیگر از روش‌های عالی برای نورپردازی مدرن، استفاده از شیشه و آینه است. شیشه و آینه سبب افزایش روشنایی و تقویت نور محیط می‌شود.
 • نورپردازی تک رنگ: اخیرا یکی از راه‌های مدرن کردن منزل را استفاده از نورپردازی تک رنگ عنوان کرده‌اند. البته این کاملا سلیقه‌ای بوده و برخی افراد به جای استفاده از چراغ‌های تک رنگ، به سراغ نورپردازی چند رنگ می‌روند. در واقع با چراغ‌هایی که از ترکیب رنگ متضاد یا مکمل برخوردار هستند هم میتوان نورپردازی مدرن و با کلاسی ایجاد کرد.
همچنین بخوانید
با انواع بازسازی ساختمان و منزل آشنا شوید

 

 • به ظاهر کابینت‌های آشپزخانه توجه کنید

یکی دیگر از روش‌های مدرن کردن منزل با کمترین هزینه، تغییرات لازم در کابینت‌های آشپزخانه است. در صورتی که کابینت‌ها از نظر ساختاری سالم هستند، می‌توانید تنها آنها را تمیز کرده و از مقداری رنگ مناسب برای آنها استفاده نمایید. همچنین می‌توانید به جای رنگ، از برچسب‌های موجود در بازار استفاده کنید و با آنها روکش کابینت را پوشش دهید. این برچسب‌ها کلیه عیوب ظاهری کابینت را می‌پوشانند و سبب تغییر شکل و مدرن‌تر شدن آن می‌شوند. به علاوه اینکه قیمت رنگ یا برچسب‌های موجود بسیار پایین است و باعث تغییرات چشمگیر فضای آشپزخانه با کمترین هزینه می‌شود.

 

 • به تغییر سقف توجه داشته باشید

 

به تغییر سقف توجه داشته باشید

 

برای تغییر ظاهر سقف می‌توانید هم به سراغ استفاده از نورپردازی‌های سقفی مدرن بروید و هم از سقف‌های کاذب موجود در بازار استفاده کنید. سقف‌های کاذب جزو متریالی هستند که در بروز شدن ظاهر منزل تاثیر زیادی دارند. برای همین اگر از نظر صرف هزینه مشکلی ندارید، می‌توانید به سراغ نصب سقف‌های کاذبی چون سقف کشسان بروید و از این طریق زیبایی فضای خانه را دو چندان کنید. این سقف‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی موجود هستند و برای هر بخشی از خانه قابل استفاده می‌باشند. همچنین نصب سقف کشسان بسیار راحت بوده و میتوان در یک روز کاری برای نصب آن اقدام کرد.

جمع بندی

اگر از ظاهر خانه خود خسته شده‌اید و دوست دارید آن را به شکل مدرنی تغییر دهید، حتما نیاز به صرف هزینه‌های بالا ندارید. در واقع با برخی از تغییرات جزئی نیز میتوان به خانه شکل مدرن و جدیدی بخشید. در این مطلب به چند راهکار برای مدرن کردن منزل با کمترین هزینه پرداخت شد. کارهایی چون رنگ کردن دیوارها، تغییر رنگ کوسن یا پرده، تعویض لوازم دکوری، استفاده از برچسب دیواری، استفاده از رنگ‌های خنثی و استفاده از نورپردازی‌های مدرن از جمله راهکارهای تغییر دکوراسیون منزل با هزینه پایین هستند.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

WeCreativez WhatsApp Support
برای دریافت مشاوره و محاسبه قیمت برای نصب سقف کشسان با ما در ارتباط باشید
دریافت مشاوره