can-stretch-ceiling-installed-in-the-bathroom

ایا میتوان سقف کشسان را در حمام نصب کرد؟

در صورتی که قصد یک تغییر اساسی در دکوراسیون خود داشته باشید، استفاده از سقف کشسان بهترین کار برای شما خواهد بود. سقف کشسان از انواع سقف کاذب بوده که در حال حاضر نقش مهم و پررنگی در دکوراسیون داخلی پیدا کرده است. این سقف‌ها به دلیل ساختار خاصی که دارند، در بیشتر مکان‌ها و محیط‌ها قابل استفاده هستند. یکی از مکان‌هایی که از سقف کشسان در آن استفاده زیادی می‌شود، حمام و سرویس بهداشتی است. حمام از محیط‌های آبی بوده که دارای رطوبت زیادی می‌باشد. با این حال دلایلی باعث شده تا نصب سقف کشسان در حمام بدون هیچگونه مشکل و محدودیتی انجام شود و افراد نگرانی از بابت آسیب دیدن سقف نداشته باشند. در ادامه به بررسی عواملی که باعث نصب سقف کشسان در حمام می‌شود، اشاره خواهیم داشت.

اهمیت استفاده از سقف کشسان در محیط‌های مرطوب

در مکان‌هایی که رطوبت زیاد باشد معمولا برای جلوگیری از آسیب دیدن سقف اصلی، از سقف‌های کاذب ضد آب استفاده می‌کنند. سقف‌های ضد آب باعث می‌شوند تا از خراب شدن سقف گچی و پوسیدن آن جلوگیری شود. فرض کنید در یک استخر عمومی تنها از سقف گچی استفاده شود. این سقف به مرور زمان به دلیل رطوبت بالا، باد کرده و شروع به ریزش خواهد کرد. برای همین است که استفاده از سقف‌های کاذب ضد آب در محیط‌های مرطوب به امری مهم مبدل شده‌اند. سقف‌های کاذب ضد آب انواع مختلفی دارند که در حال حاضر مهمترین و پرطرفدارترین آنها سقف کشسان می‌باشد. با نصب سقف کشسان در محیط‌های مرطوب مانند استخر و حمام، از پوسیدگی و ریزش سقف اصلی جلوگیری شده و امنیت لازم در محیط به خوبی فراهم خواهد شد.

چرا سقف کشسان ضد آب است؟

عمده سقف کشسان از پارچه‌ای از جنس PVC ساخته می‌شود. در حقیقت 90 درصد این سقف را ماده پی وی سی، 5 درصد آن را پلاستی سایزر و 5 درصد آن را افزودنی‌های دیگری مانند زینک اکساید تشکیل می‌دهند. خوب است بدانید خاصیت کششی این سقف به دلیل وجود همین 5 درصد ماده پلاستی سایزر است. پلاستی سایزر ماده‌ای است که با اعمال گرما و حرارت به اندازه دلخواه کش آمده و در جای خود ثابت می‌شود. حال شاید برایتان سوال باشد چه ماده‌ای سبب ضد آب بودن سقف کشسان می‌شود؟ PVC عایقی است که در برابر رطوبت و آب مقاوم بوده و سبب ضد آب بودن سقف کشسان شده است. همین امر موجب شده تا سقف کشسان قابلیت شستشو داشته باشد و به راحتی بتوان آن را مورد شستشو قرار داد.

بررسی دلایل نصب سقف کشسان در حمام

 

can-stretch-ceiling-installed-in-the-bathroom

 

حال که با سقف کشسان و دلیل ضد آب بودن آن آشنا شدید، بهتر است به بررسی علل نصب آن در حمام بپردازیم. در اینجا به چند دلیل مهم استفاده از سقف کشسان در حمام اشاره خواهیم داشت.

 • تغییر دکوراسیون در حمام با سقف‌های کشسان

یکی از ویژگی‌های مهم سقف کشسان، زیبایی و ظاهر خاص آن است. سقف‌های کشسان اصولا مسطح و یکدست هستند و به طور یکنواخت بر روی سقف اصلی قرار می‌گیرند. همین امر سبب شده تا سقف کشسان در حمام باعث ایجاد ظاهری زیبا و چشم نواز شود. همانطور که می‌دانید سقف‌های کشسان تنوع زیادی دارند و بسته به نوعشان، می‌توان از نورپردازی خاصی استفاده کرد. استفاده از یک طرح مناسب با فضای حمام و یک نورپردازی مناسب، سبب زیباتر شدن فضا خواهد شد. سقف‌های کشسان چاپی و ترنسپرنت از پرفروشترین سقف‌های کشسان برای حمام هستند. در نوع چاپی سقف کشسان، می‌توان از طرح‎‌های مناظر و طبیعت برای حمام استفاده کرده و محیط را به شکل زیبایی درآورد. در صورتی هم که از سقف کشسان ترنسپرنت برای حمام استفاده کنید، محیط از نورپردازی طبیعی برخوردار شده و دیگر نیازی به نورپردازی‌های اضافی نخواهد بود.

 • آنتی باکتریال بودن سقف کشسان

از دیگر خصوصیات سقف کشسان، ضد باکتری بودن آن است. از آنجایی که فضای حمام از بخار و رطوبت زیادی برخوردار است، بیشتر در معرض باکتری و قارچ قرار می‌گیرد. برای همین با نصب سقف کشسان در حمام، می‌توان از ایجاد باکتری، قارچ و کپک زدگی جلوگیری کرد. این امر موجب بهداشت بیشتر در حمام و جلوگیری از شیوع بیماری خواهد شد. خاصیت آنتی باکتریال بودن سقف کشسان به دلیل وجود ماده زینک اکساید در سقف است.

 • آب گرفتگی پشت سقف کشسان و جلوگیری از ریزش آن

یکی از مشکلاتی که در ساختمان‌های قدیمی وجود دارد، امکان ترکیدگی لوله‌ها است. زمانی که لوله آب دچار نشتی و یا ترکیدگی شود، آب از لایه‌های سقف عبور کرده و باعث ریزش در محل خواهد شد. اما در صورتی که فضا با سقف کشسان مسقف شده باشد، سقف کشسان مانع از ریختن آب خواهد شد. در واقع سقف کشسان به دلیل خاصیت کششی خود آب را در پشت خود جمع کرده و تا زمانی که برای تخلیه آن اقدام شود، مانع از ریزش آن می‌شود. در این شرایط سقف به اصطلاح شکم درآورده و کش خواهد آمد. در صورتی که این اتفاق برای سقف کشسان شما افتاد، باید خیلی زود با شرکت سازنده تماس بگیرید و از آنها برای تخلیه آب گرفتگی پشت سقف کشسان درخواست اعزام نیرو داشته باشید. پس از اعزام نیرو به محل و تخلیه آب، سقف کشسان به شکل اول باز خواهد گشت.

 • امنیت بالای سقف کشسان برای حمام

از آنجایی که سقف کشسان از ریزش آب جلوگیری می‌کند، امنیت زیادی را در محیط‌هایی چون حمام فراهم می‌کند. به علاوه اینکه دیگر مشکلاتی مانند ریزش سقف‌های گچی را در محیط شاهد نخواهیم بود. همین امر سبب شده تا امنیت بالایی در محیط فراهم شده و افراد نگرانی از بابت ریزش سقف اصلی نداشته باشند.

 • نصب آسان و سریع

از دیگر ویژگی‌های سقف کشسان، نصب سریع و آسان است. کافیست با یک شرکت معتبر تماس گرفته و برای سفارش سقف مورد نظر خود اقدام کنید. در صورتی که در انتخاب نوع سقف کشسان شک داشته باشید، می‌توانید از شرکت سازنده برای انتخاب طرح و مدل مناسب درخواست کمک نمایید. شرکت کالکر علاوه بر ارائه خدمات سریع به مشتریان، آنها را در امور انتخاب طرح و مدل مناسب راهنمایی خواهد کرد. سقف کشسان مورد نظر مشتریان پس از آماده‌سازی، به محل مورد نظر برای نصب ارسال شده و توسط نیروهای متخصص نصب آن انجام خواهد شد. نصب سقف کشسان در حمام و سایر مکان‌ها، خیلی سریع و تنها در طی یک روز کاری انجام خواهد شد.

 • ماندگاری بالا

سقف‌های کشسان طول عمر بالایی دارند و در صورت نگهداری صحیح، برای مدت زیادی قابل استفاده هستند. برای افزایش طول عمر سقف کشسان در حمام بهتر است نکات مراقبتی و روش‌های شستشوی صحیح را به کار گیرید و از روش‌های غیر اصولی برای تمیز کردن سقف کشسان خودداری کنید. استفاده از شوینده مناسب برای سقف کشسان یکی از نکاتی است که موجب ماندگاری بالاتر آن خواهد شد.

 • نصب سریع و تمیز

سقف کشسان، جزو سقف‌های کاذبی است که از نصب سریعی برخوردار است. این سقف را میتوان طی 1 الی 2 روز کاری در محیط مورد نظر نصب کرده و از مزایای آن در محیط استفاده کرد. علاوه بر نصب سریع سقف کشسان، نصب این سقف‌ها نیاز به خرابکاری ندارد و موجب آلودگی و کثیفی محیط نمی‌شود. برای همین نصب سقف کشسان در حمام، خیلی تمیز و در کوتاهترین زمان ممکن صورت می‌گیرد. شما می‌توانید بدون نیاز به جمع کردن لوازم موجود در حمام، برای نصب سقف اقدام کنید و خیلی راحت آن را در محیط اجرا و پیاده‌سازی نمایید.

 • نورپردازی آسان

نورپردازی سقف کشسان حمام بسیار ساده است. اگر فکر می‌کنید لامپ‌های مورد استفاده در حمام در معرض آب و رطوبت قرار دارند، می‌توانید از نورپردازی مخفی سقف کشسان استفاده کنید و از مزایای آن برای حمام بهره‌مند شوید. برای نورپردازی این سقف می‌توانید از بین انواع نورپردازی‌های موجود، بهترین نوع آن را انتخاب نمایید. نوارهای LED به صورت نورپردازی مخفی، گزینه مناسبی برای این کار هستند. کافیست آنها را در پشت سقف نصب نمایید و از نور مناسب آنها در محیط حمام به خوبی بهره‌مند شوید.

 • آکوستیک شدن فضای حمام

سقف‌های کشسان جزو سقف‌های آکوستیک هستند و عایق صدا و صوت می‌باشند. برای همین زمانی که در محیط نصب می‌شوند، می‌توانند صداها را تا حد زیادی کاهش دهند. با نصب این سقف در محیط حمام نیز بخش زیادی از صدای آب کاهش پیدا می‌کند و به خارج از حمام منتقل نمی‌شود.

 • ایمنی و سازگاری با محیط زیست

یکی از مشکلاتی که در محیط‌های مرطوب همچون حمام رایج است، کپک زدن برخی از متریال‌ها است. محیط گرم و مرطوب برای میکروارگانیسم‌ها بسیار ایده‌آل است و سبب رشد قارچ و پوسیدگی می‌شود. در صورتی که به دلیل وجود ماده PVC و مواد دیگر در سقف کشسان، این امکان برای سقف کشسان داخل حمام وجود ندارد. سقف کشسان از این نظر ایمنی بالایی دارد و مانع از گسترش میکروب، باکتری و قارچ در حمام می‌شود. از طرف دیگر هیچ ماده مضری در سقف کشسان با کیفیت بالا وجود ندارد. برای همین نگرانی از بابت ایجاد آسیب به محیط زیست یا بدن انسان وجود ندارد.

همچنین بخوانید
قیمت سقف کشسان

معایب نصب سقف کشسان در حمام

 

معایب نصب سقف کشسان در حمام

 

با اینکه نصب سقف کشسان در هر محیطی مزایای زیادی را با خود به همراه می‌آورد، اما میتوان چند ایراد و عیب جزئی برای آن در نظر گرفت. برای نصب سقف کشسان در حمام و هر محیط دیگری، نیاز به تجهیزات تخصصی است و این کار باید توسط افراد متخصص صورت گیرد. همچنین این سقف‌ها نیاز به نگهداری و مراقبت دارند تا در دراز مدت قابل استفاده باشند. از دیگر معایبی که برای سقف کشسان حمام میتوان در نظر گرفت، از دست دادن ارتفاع اصلی اتاق است. زمانی که سقف در محیط نصب می‌شود، بخشی از ارتفاع اصلی سقف کاهش پیدا می‌کند. برای همین اگر محیط از سقف کوتاهی برخوردار است، بهتر است از سقف کشسان برای آن استفاده نکنید. از دیگر معایبی که میتوان برای این سقف در نظر گرفت، حساس بودن به برخورد اشیا تیز و هزینه آن است.

 

انتخاب سقف کشسان مناسب برای حمام

 

can-stretch-ceiling-installed-in-the-bathroom

 

یکی از دغدغه‌های افراد، پیدا کردن مدل و طرح مناسب سقف کشسان برای حمام است. از آنجایی که تنوع این سقف‌ها بسیار بالا است، پیدا کردن یک سقف خوب برای حمام به امری مشکل تبدیل شده است. با این حال در ادامه به چند مورد از بهترین سقف‌های کشسان برای حمام اشاره خواهیم داشت.

 • سقف کشسان چاپی

همانطور که گفتیم سقف‌های چاپی از پرکاربردترین سقف‌های کشسان برای محیط‌های حمام و سرویس بهداشتی هستند. این نوع سقف بیشتر بر روی پارچه‌های لاکر، مات و ساتن اجرا می‌شود. هر کدام از این سقف‌ها خاصیت خاص خود را دارند و با نصبشان محیط از ویژگی‌های آن بهره‌مند خواهد شد. برای مثال با چاپ یک طرح بر روی سقف کشسان لاکر، محیط‌ حمام از درخشش و جلوه بیشتری برخوردار خواهد شد.  در صورتی هم که از نوع مات برای سقف کشسان چاپی استفاده کنید، رنگ‌های چاپی به صورت مات بوده و دیگر درخشش سقف لاکر را نخواهند داشت. انتخاب این نوع سقف‌ها کاملا سلیقه‌ای بوده و هر کدام از زیبایی منحصربفردی برخوردار هستند. پیشنهاد ما این است برای محیط حمام از تصاویر طبیعت مانند گل و شکوفه‌های بهاری، دریا، آسمان روز و… استفاده کنید تا حمامتان جلوه زیباتری پیدا کند.

 • سقف کشسان ترنسپرنت

سقف کشسان ترنسپرنت یکی دیگر از انواع پرطرفدار این سقف کاذب برای حمام است. سقف‌های کشسان ترنسپرنت به نورگذر معروف هستند و به دلیل ضخامت کمی که دارند، نور خورشید را تا حد زیادی از خود عبور می‌دهند. در نتیجه توسط آنها محیط حمام از نورپردازی طبیعی یکنواختی برخوردارخواهد شد. این نوع سقف را نیز می‌توان در رنگ‌های مختلفی اجرا کرده و محیط حمام را با آن به شکل خاصی تغییر داد.

همچنین بخوانید
نورپردازی RGB در سقف کشسان

طرح‌های مختلف سقف کشسان برای حمام و سرویس بهداشتی

سقف‌های کشسان از تنوع بسیار زیادی برخوردارند و جدا از انواع آن، میتوان آنها را در رنگ و طرح‌های مختلفی سفارش داد. استفاده از سقف کشسان در حمام و سرویس‌ بهداشتی موجب می‌شود تا نور به خوبی در آنها انعکاس پیدا کند. همین امر سبب شده تا محیط بزرگتر از حالت طبیعی به نظر بیاید. حال برای اینکه بتوانید از بهترین طرح سقف کشسان برای سرویس بهداشتی و حمام استفاده کنید، می‌توانید به سراغ طرح‌های طبیعت همچون دریا و آسمان روز بروید. این طرح‌ها جزو پرطرفدارترین طرح‌های سقف کشسان برای محیط‌های حمام و سرویس بهداشتی هستند. طرح‌های دریا و آسمان به دلیل برخورداری از رنگ‌های آبی و روشن، برای این فضاها بسیار ایده‌آل هستند و زیبایی و جذابیت محیط را دو چندان می‌کنند. برای چاپ تصاویر بر روی سقف کشسان، باید به سراغ انواع قابل چاپ سقف کشسان مانند سقف کاذب کشسان مات و یا لاکر بروید. در صورتی که دوست دارید طرح‌ها از براقیت زیادی برخوردار باشند، بهتر است از نوع لاکر برای این کار استفاده کنید. همچنین اگر تمایل دارید سقف حالت مات و غیر براقی داشته باشد، نوع مات سقف کشسان گزینه بهتری برایتان خواهد بود.

نورپردازی سقف کشسان سرویس بهداشتی و حمام

نورپردازی سقف کشسان یکی از موارد مهم است که باید به آن توجه شود. معمولا برای نورپردازی این سقف‌ها، از سیستم‌های 12 ولت یا 200 ولت استفاده می‌شود. این سیستم‌ها در میزان نور خروجی و طول عمر با هم تفاوت دارند. خوب است بدانید نور خروجی در سیستم 12 ولتی از سیستم 200 ولتی پرنورتر  و یکنواخت‌تر است. همچنین طول عمر آن نیز نسبت به سیستم دیگر، بسیار بیشتر می‌باشد. برای همین زمانی که قصد نورپردازی سقف کشسان حمام یا سرویس بهداشتی خود را داشتید، به این موارد توجه کنید و از سیستم مناسبی برای این کار استفاده نمایید. استفاده از چراغ‌های ال ای دی ساده یا رنگی برای محیط حمام و سرویس بهداشتی مناسب بوده و نور لازم را به خوبی فراهم می‌کند.

همچنین بخوانید
نحوه بازسازی مغازه

جمع بندی

سقف‌های کشسان از جمله سقف‌های کاذبی هستند که در بیشتر محیط‌ها، به خصوص محیط‌های آبی و مرطوب قابل استفاده می‌باشند. ساختار این سقف‌ها به گونه‌ای است که آب را از خود عبور نداده و در صورت قرارگیری در محیط‌هایی چون استخر و حمام دچار تغییر شکل نمی‌شوند. این امر سبب شده تا از سقف‌های کشسان در حمام استفاده زیادی شود. استفاده از سقف کشسان در حمام مزایای زیادی دارد. از جمله این مزایا می‌توان به تغییر دکوراسیون و زیباتر شدن آن، عدم نفوذ باکتری و کپک زدگی، جلوگیری از ریزش سقف‌های گچی، پوشش تاسیسات سقف و پوشش ترک خوردگی و لکه‌های زرد سقف گچی اشاره کرد.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

WeCreativez WhatsApp Support
برای دریافت مشاوره و محاسبه قیمت برای نصب سقف کشسان با ما در ارتباط باشید
دریافت مشاوره