بازسازی خانه و استفاده از سقف کشسان

بازسازی خانه و استفاده از سقف کشسان

از آنجایی که هزینه نوسازی ساختمان و بناهای قدیمی زیاد است، افراد زیادی ترجیح می‌دهند به بازسازی ساختمان بپردازند. در بازسازی ساختمان کلیه بخش‌های قدیمی خانه مورد مرمت و تعمیر قرار می‌گیرند و جلوه جدیدی پیدا می‌کنند. یکی از بخش‌های خانه که معمولا در بازسازی به آن توجه ویژه‌ای می‌شود، سقف خانه است. سقف‌ها در دکوراسیون نقش مهمی دارند و با بازسازی آنها می‌توان محیط را به شکل زیباتری تغییر داد. برای همین است که بسیاری از شرکت‌های بازسازی منازل، از سقف‌های کاذب و کشسان برای بازسازی سقف خانه استفاده می‌کنند.

بازسازی فضای داخلی ساختمان

 

بازسازی فضای داخلی ساختمان

 

فضای داخلی هر ساختمان از بخش‌های مهمی چون سالن پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حمام و … تشکیل شده است. زمانی که افراد قصد بازسازی ساختمان را پیدا می‌کنند، باید به تمام این بخش‌ها توجه شده و مشخص شود کدام قسمت به مرمت و بازسازی بیشتری نیاز دارد. معمولا شرکت‌های بازسازی ساختمان با مراجعه به محل و بازدید از تمام بخش‌های آن، در رابطه با این موضوع با اشخاص صحبت می‌کنند. افراد پیمانکار با مشاوره‌ و راهنمایی‌های لازم، به افراد نکات و مطالب مهم را گوشزد می‌کنند. از آنجایی که سقف در هر بخشی از خانه فضای زیادی را به خود اختصاص می‌دهد، بسیاری آن را در بازسازی خانه در اولویت‌های خود قرار می‌دهند. با بازسازی سقف آشپزخانه، سقف سالن پذیرایی، سقف اتاق خواب و سایر بخش‌ها یک تغییر اساسی و چشمگیر در محیط ایجاد خواهد شد.

بازسازی منزل با سقف کشسان کالکر

شرکت کالکر یکی از تولیدکنندگان برتر سقف کشسان و سقف‌های سه بعدی در ایران است. این شرکت انواع سقف کشسان را با بالاترین کیفیت و با بهترین پشتیبانی به مشتریان خود ارائه می‌دهد. برای همین اگر قصد دارید برای بازسازی سقف منزل خود از سقف کشسان استفاده کنید، میتوانید از شرکت کالکر در این زمینه کمک بگیرید. کارشناسان کالکر با توجه به فضای مورد نظر شما، بهترین سقف کشسان را به شما معرفی می‌نمایند. همچنین میتوانید جهت بازسازی منزل از این شرکت کمک بگیرید و از خدمات بازسازی آن بهره‌مند شوید.

بازسازی منازل به چه منظور انجام می‌شود؟

 

بازسازی منازل به چه منظور انجام می‌شود؟

 

ممکن است هر فردی برای بازسازی خانه هدف خاصی داشته باشد و آن را به یک منظور خاص انجام دهد. اما به طور کلی می‌توان گفت نیاز به بازسازی ساختمان معمولا بنا به یکی از دلایل زیر رخ می‌دهد:

 • ایجاد ترک‌های متعدد در بخش‌های مختلف

زمانی که سن بنای ساختمان افزایش پیدا می‌کند، در ظاهر و بافت آن تغییراتی ایجاد می‌شود. یکی از این تغییرات، ظاهر شدن ترک‌های مختلف بر روی بخش‌هایی چون دیوار و سقف خانه است. ایجاد ترک باعث می‌شود تا آن بخش از خانه، نمای نازیبایی پیدا کند و جلوه خود را از دست بدهد. برای همین افراد به سراغ بازسازی منازل می‌روند تا این بخش‌ها مورد مرمت و بازسازی قرار بگیرند.

 • مقاوم کردن ساختمان و بنا

با بازسازی منازل، مصالح جدید جایگزین مصالح قدیمی قبلی خواهد شد. این امر موجب می‌شود تا استحکام و مقاومت بنا افزایش پیدا کند و ساختمان کمتر در معرض آسیب قرار بگیرد.

 • از بین رفتن بخشی از بنا

گاهی اوقات بنا به دلایل متعددی، بخشی از بنا دچار آسیب زیادی می‌شود. در این شرایط می‌توان با بازسازی آن بخش از ساختمان، آن را به طور کامل نوسازی کرده و همچون گذشته از آن استفاده کرد.

 • تغییرات در مصالح استفاده شده

بسیاری از ساختمان‌های قدیمی دارای کف پوش‌ها و دیوارهای قدیمی هستند. در این ساختمان‌ها می‌توان از کف پوش‌های جدیدی چون پارکت و کاغذ دیواری برای پوشش دیوار استفاده کرد.

 • زیباتر کردن فضای داخلی ساختمان

بدون شک یکی از دلایل بازسازی ساختمان، زیباسازی آن است. با بازسازی ساختمان تغییرات زیادی در محیط شکل گرفته و فضا زیبایی بیشتری پیدا خواهد کرد. از آنجایی که در بازسازی منازل از متریال جدید و امروزی استفاده می‌شود، خانه پس از بازسازی از ظاهری مدرن و به روز برخوردار می‌شود.

همچنین بخوانید
آشنایی با انواع سقف متحرک و مزایایشان

استفاده از سقف کشسان برای بازسازی خانه

 

استفاده از سقف کشسان برای بازسازی خانه

 

همانطور که گفتیم یکی از بخش‌هایی که در بازسازی ساختمان به آن توجه زیادی می‌شود، سقف است. سقف بخش بزرگی از هر مکانی از خانه را به خود اختصاص می‌دهد و با زیباتر شدن آن، فضا ظاهر بهتری پیدا می‌کند. برای همین است که در بازسازی منازل، نوسازی سقف همواره در اولویت افراد قرار دارد. برای بازسازی سقف خانه، معمولا به سراغ سقف‌های کاذبی چون کناف، کشسان، باریسول و … می‌روند. این سقف‌ها با قرارگیری بر روی سقف اصلی، ایرادات سقف اصلی را پوشش داده و زیبایی خاصی را به ارمغان می‌آورند. در کنار زیبایی سقف‌های کاذب، می‌توان از ویژگی‌های آنها نیز بهره‌مند شد. سقف کاذب کشسان یکی از سقف‌هایی است که در کنار زیبایی، مزایا و ویژگی‌های بی‌شماری دارد. همین امر سبب شده تا بسیاری از شرکت‌های بازسازی منازل، از سقف کشسان برای بازسازی خانه و سقف‌ها استفاده نمایند.

چرا از سقف کشسان در بازسازی خانه استفاده می‌شود؟

 

چرا از سقف کشسان در بازسازی خانه استفاده می‌شود؟

 

هدف از بازسازی خانه این است که از ظاهر نو و جدید برخوردار شود و با نیازهای جدید افراد ساکن در خانه سازگاری داشته باشد. همچنین بسیاری از افراد بازسازی خانه را به دلیل مقاوم سازی و افزایش استحکام آن انجام می‌دهند. برای همین بهتر است به تمام بخش‌ها و فضاهای خانه توجه شود و تمام فضاها مورد بازسازی قرار بگیرند. حال از آنجایی که سقف از مهمترین بخش‌های خانه است و فضای زیادی را به خود اختصاص می‌دهد، بهتر است هنگام بازسازی منزل به آن نیز توجه ویژه‌ای شده و مورد بازسازی قرار بگیرد. برای بازسازی سقف منزل، در ابتدا تمام عیب و ایرادات آن برطرف می‌شود و سپس با سقف‌های کاذبی چون کشسان یا کناف پوشش داده می‌شوند. منظور از عیب و ایرادات سقف این است که اگر سقف دچار زرد شدگی و ترک خوردگی شده باشد، باید در ابتدا عوامل آن شناسایی و مرتفع گردد. بسیاری از مشکلات سقف به خاطر نشتی یا ترکیدگی لوله آب است. اگر به این موضوع توجهی نشده و بازسازی سقف بدون برطرف کردن مشکلات لوله آب صورت گیرد، مجددا شاهد ترک خوردگی سقف خواهید بود. از این رو هنگام بازسازی در ابتدا عوامل ترک خوردگی و تغییر رنگ سقف را شناسایی کرده و حتما آن را مورد تعمیر قرار دهید. پس از آن می‌توانید از سقف کشسان برای پوشش سقف اصلی استفاده کنید و فضای زیبایی را در خانه خود به وجود آورید.

انواع سقف کشسان برای بازسازی سقف منزل

سقف‌های کشسان از تنوع طرح و مدل زیادی برخوردار هستند و در نمونه‌هایی چون ترنسپرنت، کهکشانی، اپلای، برلیانت و گلکسی موجود می‌باشند. برای همین اگر قصد دارید برای بازسازی سقف منزل خود از سقف کشسان استفاده کنید، باید به خصوصیات و ویژگی‌های هر یک از این سقف‌ها توجه داشته باشید و بهترین آن را در نظر بگیرید.

 • سقف کشسان اپلای: این سقف به شکل سه بعدی است و از دو لایه PVC تشکیل می‌شود. لایه رویی سقف دارای طرح و لایه زیرین آن ساده است.
 • سقف کشسان برلیانت: این سقف از جلوه نمایشی ویژه‌ای برخوردار است و بیشتر برای محیط‌های لاکچری و مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • سقف کشسان ترنسپرنت: سقف‌های ترنسپرنت از شفافیت خوبی برخوردار هستند و به دلیل عبور نور از خود، نقش خوبی در پر نور شدن فضا دارند.
 • سقف کهکشانی: با این سقف‌ها میتوانید فضای زیبای کهکشان را در محیط کار یا اتاق خواب خود تداعی نمایید.
همچنین بخوانید
10 عامل تاثیرگذار در قیمت سقف کشسان

سقف کشسان چه نقشی در بازسازی منازل دارد؟

 

سقف کشسان چه نقشی در بازسازی منازل دارد؟

 

سقف کشسان به سبب مزایای زیادی که دارد، در بازسازی خانه مورد توجه زیادی قرار می‌گیرد. از آنجایی که یکی از مشکلات خانه‌های قدیمی ظهور ترک و یا لکه‌های آب بر روی سقف اصلی است، با استفاده از این سقف‌های کاذب می‌توان این معایب را پوشش داد. معمولا به دلیل پوسیدگی لوله‌های آب در خانه‌های قدیمی، لوله آب دچار نشتی می‌شود. این امر موجب می‌شود تا بخشی از خانه مانند دیوار یا سقف، دچار لکه‌های زرد و بد شکلی شود. در این شرایط می‌توان با استفاده از سقف کشسان اقدام به بازسازی سقف خانه کرد. با به کارگیری سقف کشسان، علاوه بر اینکه معایب سقف پوشش داده می‌شود، مزایای دیگری نیز برای آن بخش از خانه به ارمغان می‌آید. این مزایا عبارتند از:

 • آکوستیک بودن: سقف‌های کشسان خاصیت آکوستیک دارند و از ورود صداهای اضافی به داخل محیط جلوگیری می‌کنند. برای همین با استفاده از آنها می‌توان فضا را از آلودگی صوتی دور کرد.
 • ضد آب بودن: سقف‌های کاذب کشسان به گونه‌ای هستند که از نشتی و نفوذ آب جلوگیری می‌کنند. برای همین اگر از آنها در بازسازی سقف حمام، سرویس بهداشتی و سایر بخش‌های خانه استفاده شود، از بروز مشکلاتی چون نشتی آب جلوگیری خواهند کرد.
 • ایمنی بالا: سقف‌های کشسان از وزن کمی برخوردارند و در عین حال بسیار مقاومند. برای همین استفاده از آنها موجب شده تا هنگام شرایط بحرانی چون زلزله یا آتش سوزی، خسارت زیادی به محیط وارد نشود.
 • دوام بالا: به دلیل دوام و کیفیت بالای سقف کشسان، از آنها در بازسازی منازل استفاده زیادی می‌شود. زمانی که این سقف‌ را در بازسازی منزل به کار ببرید، می‌توانید برای چندین سال از آن همچون روز اول استفاده کنید. البته قابل ذکر است عمر و دوام سقف کشسان بستگی به نگهداری و مراقبت از آن دارد. در صورتی که بتوانید از سقف کشسان منزلتان به خوبی نگهداری کنید، شاهد کار کردن آن برای مدت طولانی خواهید بود.
 • قابلیت شستشو:نحوه ی تمیز کاری سقف کشسان به راحتی صورت می گیرد. به دلیل نظافت آسان و قابلیت شستشو، سقف کشسان انتخاب بسیاری از افراد در بازسازی خانه است. این سقف بر خلاف سقف‌های گچی، با یک دستمال مرطوب تمیز شده و زیبایی روز اول را پیدا خواهد کرد.
 • قابلیت نصب مجدد: در صورتی که قصد جابجایی منزلتان را داشته باشید، می‌توانید سقف کشسان را از محل فعلی جدا کرده و به مکان جدید منتقل کنید. سقف کشسان به راحتی از محل نصب جدا شده و در فضای دیگری استفاده می‌شود. برای همین با استفاده از آن می‌توان از هزینه‌های مجدد نصب سقف جلوگیری کرد.

مزایای استفاده از سقف کشسان در بازسازی خانه

 

مزایای استفاده از سقف کشسان در بازسازی خانه

 

زمانی که از سقف کشسان در بازسازی خانه استفاده کنید، مزایای زیادی برایتان فراهم می‌شود. در اینجا به چند مزیت مهم سقف کشسان در بازسازی خانه می‌پردازیم.

 • پوشش ایرادات و لوله‌ها و سیم‌های برق

وجود موارد اضافی بر روی سقف، بر زیبایی آن تاثیر می‌گذارد. برای مثال اگر روی سقف سیم‌ها و کابل‌های زیادی وجود داشته باشد، سقف جلوه ظاهری خوبی نخواهد داشت. از این رو با استفاده از سقف کشسان میتوان این سیم‌ها را پوشش داده و به آن ظاهر تمیزتر و زیباتری بخشید. علاوه بر این با سقف کشسان میتوان ایرادات سقف اصلی که در بازسازی قابل رفع نیستند را پوشش داد.

 • هزینه مناسب

قیمت سقف کشسان نسبت به برخی از سقف‌های کاذب پایین‌تر است. همچنین به دلیل اینکه این سقف‌ها تنوع زیادی دارند، با قیمت‌های متفاوتی در بازار به فروش می‌رسند. بنابراین افراد می‌توانند بر اساس بودجه خود، یک سقف کشسان مناسب را انتخاب کرده و خریداری نمایند.

 • قابلیت نورپردازی به شکل دلخواه

با یک نورپردازی ویژه در سقف کشسان می‌توانید بازسازی سقف را به بهترین شکل ممکن به اتمام برسانید. نورپردازی سقف کشسان مسئله مهمی است و علاوه بر فراهم کردن نور مورد نیاز، باید متناسب با فضا باشد. برای مثال اگر قصد بازسازی سقف اتاق خواب را دارید و قصد دارید از سقف کشسان برای آن استفاده کنید، می‌توانید یک سقف چاپی یا آسمان مجازی را در آن به کار ببرید و با استفاده از فیبرهای نوری نورپردازی آن را انجام دهید. در واقع نور اتاق خواب باید با نور سایر بخش‌های خانه متفاوت باشد و این مهم از طریق سقف‌های کشسان به خوبی قابل اجرا است.

همچنین بخوانید
نورپردازی اماکن آموزشی و استانداردهای آن

بازسازی آشپزخانه با سقف کشسان

 

بازسازی آشپزخانه با سقف کشسان

 

بازسازی آشپزخانه معمولا با تعویض کابینت، تعویض کف پوش، نوسازی دیوار و سقف همراه است. از آنجایی که فضای آشپزخانه در معرض چربی و کثیفی زیادی قرار دارد، می‌توان با به کارگیری سقف کشسان از مزایای آن بهره‌مند شد. سقف کشسان آشپزخانه را می‌توان در هر زمانی تمیز کرده و آن را همچون روز اول کرد.

بازسازی سالن پذیرایی با سقف کشسان

بدون شک سالن پذیرایی بخش مهمی از خانه محسوب می‌شود؛ برای همین در هنگام بازسازی سالن پذیرایی، باید به موارد زیادی توجه شود. یکی از این موارد سقف سالن پذیرایی بوده که با نصب سقف کشسان در آن، می‌توان فضای آن را زیباتر از قبل کرد. از آنجایی که سقف کشسان امکان نورپردازی‌های مختلف را دارد، می‌توان در آن از سیستم‌های نوری مدرن استفاده کرده و سالن پذیرایی را به بهترین شکل ممکن تغییر داد.

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام با سقف کشسان

از آنجایی که سرویس بهداشتی و حمام جزو مکان‌های مرطوب به حساب می‌آیند، می‌توان در بازسازی آنها از سقف کشسان استفاده کرد. با این کار علاوه بر زیباتر کردن فضا، می‌توان از مزایای سقف کشسان نیز بهره‌مند شد.

بازسازی اتاق خواب با سقف کشسان

به دلیل تعدد طرح و رنگ سقف کشسان، می‌توان آن را در رنگ‌های ملایمی سفارش داده و در اتاق خواب به کار برد. استفاده از تصاویری چون آسمان شب و روز، مناظر طبیعی و … برای اتاق خواب گزینه خوبی هستند و در هنگام بازسازی اتاق خواب می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد.

جمع بندی

بازسازی ساختمان یکی از اموری است که بنا به دلایل مختلفی صورت می‌گیرد. این امر بیشتر به خاطر دلایلی چون مقاوم کردن بنا، نوسازی بخشی از خانه، زیباتر کردن محیط و اصلاح بخش‌های آسیب دیده صورت می‌گیرد. در بازسازی ساختمان باید به موارد زیادی همچون دیوارها، کف پوش و سقف توجه شود. برای بازسازی سقف خانه معمولا از سقف‌های کاذبی چون سقف کشسان استفاده می‌شود. با استفاده از سقف کشسان در بازسازی خانه، می‌توان فضا را زیباتر کرده و از مزایای بی‌شمار آن بهره‌مند شد. سقف کشسان  به دلیل خصوصیاتی که دارد، در هر بخشی از خانه قابل استفاده است و از این نظر محدودیتی ندارد. در صورتی که شما هم قصد بازسازی خانه و استفاده از سقف کشسان را دارید، می‌توانید کار خود را به تیم حرفه‌ای کالکر بسپارید. شرکت کالکر در زمینه تولید انواع سقف کشسان و بازسازی منازل تجربه و تخصص بالایی دارد.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

WeCreativez WhatsApp Support
برای دریافت مشاوره و محاسبه قیمت برای نصب سقف کشسان با ما در ارتباط باشید
دریافت مشاوره