همه چیز درباره بازسازی خانه به صورت اصولی

همه چیز درباره بازسازی خانه به صورت اصولی

از آنجایی که خانه‌ها، خصوصا خانه‌های قدیمی فضای شکل‌گیری خاطرات هستند، بسیاری ترجیح می‌دهند به جای تخریب خانه و ساخت مجددا آن از بازسازی خانه استفاده نمایند. از طرفی ساخت مجددا خانه و آپارتمان، هزینه زیادی در بردارد و نسبت به عمل بازسازی نیاز به سرمایه بیشتری دارد. برای همین است که بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند به جای این کار به سراغ بازسازی منزل خود بروند. بازسازی خانه باید به شکل اصولی و استانداردی انجام شود تا بعدها برای افراد دردسر ایجاد ننماید. ما در این مطلب قرار است به نحوه بازسازی خانه به شکل اصولی و استاندارد بپردازیم و نکات مهم در این رابطه را با شما در میان بگذاریم.

چرا خانه‌ نیاز به بازسازی پیدا می‌کند؟

 

چرا خانه‌ نیاز به بازسازی پیدا می‌کند؟

 

دلایل زیادی برای بازسازی خانه وجود دارد که در اینجا به مهمترین آنها اشاره می‌کنیم. اگر شما هم در یکی از این شرایط قرار دارید، بهتر است امر بازسازی را جدی بگیرید و این کار را در نزدیکترین فرصت انجام دهید.

  • فرسودگی بیش از حد خانه: هر خانه و سازه‌ای عمر مشخصی دارد. زمانی که عمر خانه افزایش پیدا کرده و از کیفیت مصالح و متریال آن کاسته می‌شود، خانه دچار فرسودگی زیادی می‌شود. در این زمان باید برای بازسازی خانه اقدام کرده و مصالح جدید را با مصالح قدیمی و فرسوده جایگزین کرد. در صورتی که این کار به موقع انجام نشود، خطراتی چون ریزش مصالح وجود خواهد داشت.
  • به روزرسانی تاسیسات خانه: تاسیسات در خانه‌های قدیمی و فرسوده، کارایی اولیه خود را از دست می‌دهند. برای همین خانه از نظر لوله‌کشی، برق‌کشی و غیره دچار مشکلاتی می‌گردد. هنگام بازسازی خانه قدیمی، این تاسیسات مورد بازبینی قرار می‌گیرند و عیب و ایراداتشان برطرف می‌شود.
  • تغییر در طراحی داخلی خانه: یکی دیگر از دلایل بازسازی خانه، نیاز به تغییرات داخلی و گسترش آن است. برخی افراد به دلیل افزایش تعداد نفرات خانواده نیاز به فضای بیشتری پیدا می‌کنند. برای همین به سراغ بازسازی منزل می‌روند تا بتوانند فضا را به شکل خاص خود تغییر دهند.
  • مدرن کردن خانه: آخرین دلیل بازسازی خانه را میتوان به بروز کردن و مدرن کردن آن اختصاص داد. با این که برخی از خانه‌های قدیمی محبوب هستند، اما ظاهر جذاب و مدرن خانه‌های امروزی را ندارند. برای همین صاحبان این خانه‌ها، بازسازی را برای مدرنیته کردن خانه و امروزی‌تر کردن آن انجام می‌دهند.
همچنین بخوانید
نورپردازی فضای مسکونی

فضاهای اصلی در خانه که نیاز به بازسازی دارند

 

فضاهای اصلی در خانه که نیاز به بازسازی دارند

 

خانه از چندین بخش مختلف برخوردار است که بهتر است در بازسازی به آنها توجه شود. با این حال از میان این بخش‌ها، چندین بخش از اهمیت بیشتری برخوردار هستند که در اینجا به آنها اشاره می‌کنیم.

  • بازسازی سالن پذیرایی

بدون شک سالن پذیرایی یکی از بخش‌های مهم خانه است. چرا که پذیرایی از مهمانان بیشتر در این بخش از خانه صورت می‌گیرد. همچنین سالن پذیرایی از مساحت بیشتری برخوردار است و درصد زیادی از خانه را به خود اختصاص می‌دهد. برای همین با یک بازسازی اصولی میتوان زیبایی خانه را دو چندان کرد. در بازسازی سالن پذیرایی خانه باید به نقشه آن دقت شود و از تمام فضاهای آن حداکثر استفاده مفید شود. همچنین در بازسازی آن باید به نورپردازی و ورود نور طبیعی توجه کرده تا این بخش از نور مناسبی برخوردار شود. برای بازسازی سالن پذیرایی خانه قدیمی، باید به تعویض کفپوش‌ها، دیوارپوش‌ها و سقف توجه داشته باشید و از بهترین متریال برای آنها استفاده نمایید. بهترین گزینه برای بازسازی سقف خانه قدیمی، استفاده از سقف‌های کاذبی چون سقف کشسان است.

  • بازسازی آشپزخانه

یکی دیگر از بخش‌های مهم خانه که خانم خانه ساعات زیادی را در آن سپری می‌کند، آشپزخانه است. از آنجایی که این بخش از کابینت‌ و تجهیزات زیادی برخوردار است، بازسازی آن نیاز به صرف هزینه بیشتری دارد. در بازسازی آشپزخانه خانه قدیمی باید به کابینت‌ها، کفپوش، سقف و همچنین شیرآلات آن توجه شود. هر کدام از این موارد که دچار فرسودگی و خرابی شده باشند، باید در زمان بازسازی خانه مورد تعمیر یا تعویض قرار بگیرند. در بازسازی آشپزخانه بهتر است به فضای آن توجه شود و در صورت کمبود فضا، از گازهای رومیزی استفاده گردد. به طور کلی هر چیزی که سبب افزایش کارایی در آشپزخانه می‌شود، باید هنگام بازسازی خانه قدیمی مورد توجه قرار بگیرد.

  • بازسازی اتاق خواب ها

اتاق خواب‌های خانه، باید بر اساس هر شخصی مورد بازسازی قرار بگیرند. برای مثال بازسازی اتاق خواب کودک با بازسازی اتاق خواب والدین تفاوت دارد و باید با توجه به نیاز هر شخصی طراحی شوند. در بازسازی اتاق خواب خانه قدیمی، باید به فضاهای مورد نیاز برای تخت خواب، میز کار، فضای کمد دیواری و غیره توجه شود و از تمام فضاهای آن حداکثر استفاده مفید شود. برای بازسازی اتاق خواب‌ها بهتر است به رنگبندی کفپوش، دیوارها و سقف آن توجه داشته باشید و از بهترین رنگ برای آن استفاده نمایید. رنگ مورد استفاده در بازسازی اتاق خواب، باید با شخصیت افراد سازگاری داشته باشد و در عین حال آرامش و آسایش را برای آنها به ارمغان آورد.

  • بازسازی سرویس‌ها

به عنوان آخرین بخش مهم خانه، میتوان به سرویس‌های آن یعنی سرویس بهداشتی و حمام اشاره کرد. در بازسازی سرویس بهداشتی و حمام بهتر است به تفکیک فضای تر و خشک توجه شود تا بهداشت و تمیزی بیشتری در این فضاها مهیا شود. با این کار می‌توانید آسایش بیشتری را برای ساکنین به ارمغان آورید. در بازسازی سرویس‌های خانه قدیمی، بهتر است از متریال‌های جدید و ضد آب استفاده نمایید. سقف‌های کاذب کشسان از جمله سقف‌های ضد آبی هستند که برای این دست از محیط‌ها مناسب می‌باشند. همچنین میتوان برای این بخش‌ها، از دیوارپوش کشسان استفاده کرده و از خاصیت ضد آب آن بهره‌مند شد. نصب سقف یا دیوارپوش کشسان در سرویس بهداشتی و حمام، از ایجاد ترک‌خوردگی، خرابی و زرد شدگی دیوارها و سقف جلوگیری می‌نماید.

همچنین بخوانید
بازسازی داخلی خانه با کاغذ دیواری

چه مدت زمانی برای بازسازی خانه نیاز است؟

 

چه مدت زمانی برای بازسازی خانه نیاز است؟

 

بازسازی خانه پروسه‌ای زمان‌بر بوده و نیاز به صرف چندین روز وقت دارد. برخی از افراد که به فکر بازسازی خانه می‌افتند، در رابطه با مدت زمان لازم برای بازسازی سوال دارند و همواره دغدغه این را دارند که پروسه بازسازی بسیار طولانی شود. در رابطه با زمان لازم جهت بازسازی باید گفت که این زمان بستگی به شرایط و بخش‌های مورد نیاز برای بازسازی دارد. هر چقدر بخش‌ها و فضاهای بیشتری از خانه نیاز به بازسازی و مرمت داشته باشند، زمان بازسازی نیز بیشتر می‌شود. همچنین متراژ خانه نیز در این مورد بی‌تاثیر نیست؛ به طوری که بازسازی خانه کوچک با بازسازی خانه بزرگ از نظر زمانی و هزینه تفاوت دارد. با این حال میتوان گفت برای بازسازی خانه‌های بین 80 الی 200 متر به زمانی در حدود 1 الی 3 ماه نیاز است. اگر هم برای بازسازی از نیروهای بیشتر و حرفه‌ای‌تری استفاده شود، این مدت زمان بسیار کاهش پیدا خواهد کرد. پس بنابراین اگر به فکر بازسازی در سریعترین زمان ممکن هستید، بهتر است به سراغ یک شرکت حرفه‌ای و کاربلد بروید و بازسازی خانه خود را به آن بسپارید.

هزینه بازسازی خانه به چه صورت محاسبه می‌شود؟

 

هزینه بازسازی خانه به چه صورت محاسبه می‌شود؟

 

از دیگر مواردی که برای افراد سوال است، هزینه بازسازی خانه است. در رابطه با هزینه بازسازی خانه نیز نمیتوان چیزی به طور قطع گفت؛ چرا که بازسازی خانه در شرایط متفاوتی انجام می‌شود و مصالح به کار رفته در هر خانه‌ای با خانه‌ی دیگر تفاوت دارد. به طور کلی هزینه بازسازی خانه قدیمی بستگی به نیازهای شما و طراحی مورد نظرتان دارد. بنابراین بهتر است برای بازسازی خانه، به فکر هزینه آن نباشید و تنها بودجه خود را برای این کار مشخص نمایید. با مشخص شدن بودجه بازسازی خانه، شرکت‌های پیمانکار ایده‌ها و طرح‌های مناسبی را به شما پیشنهاد خواهند داد.

همچنین بخوانید
محیطی طبیعی و زیبا با سقف کشسان

در صورتی که قصد بازسازی کامل خانه و تغییر فضاهای آن را داشته باشید، باید هزینه بیشتری را برای این کار اختصاص دهید. بازسازی کلیه بخش‌های خانه و نوسازی تمام تاسیسات برقی و لوله‌کشی آن، از کامل‌ترین انواع بازسازی بوده که نیاز به هزینه زیادی دارد. این هزینه بر اساس متراژ خانه محاسبه می‌شود. یعنی اگر بخواهید کل خانه قدیمی خود را بازسازی نمایید، باید به متراژ آن توجه نمایید. هر چقدر خانه از مساحت و متراژ بیشتری برخوردار باشد، هزینه بازسازی آن نیز بیشتر می‌شود. با این تفاسیر اگر قصد دارید از هزینه بازسازی خانه به طور دقیق مطلع شوید، می‌توانید آن را از یک شرکت بازسازی معتبر سوال نمایید. این شرکت‌ها با در نظر گرفتن شرایط خانه و طرح مورد نظر شما، هزینه بازسازی را اعلام خواهند کرد.

جمع بندی

بازسازی خانه جزو اموری است که امروزه بیشتر از قبل مورد توجه افراد قرار گرفته است. افرادی که در خانه‌های قدیمی ساکن هستند و بودجه زیادی برای ساخت مجدد خانه ندارند، معمولا به سراغ بازسازی می‌روند. با استفاده از بازسازی میتوان فضاهای داخلی خانه را به شکل دلخواهی تغییر داده و به آن ظاهر نو و مدرنی بخشید. بازسازی خانه قدیمی با هر بودجه‌ای امکان‌پذیر است. اگر برای این کار بودجه زیادی در اختیار ندارید، می‌توانید تنها به بازسازی و مرمت بخش‌هایی بپردازید که از آسیب‌دیدگی زیادی برخوردار هستند. برای بازسازی منزل، حتما به سراغ یک شرکت معتبر بروید و این کار را خودسرانه انجام ندهید؛ چرا که پروسه بازسازی نیاز به تجربه و تبحر زیادی دارد و انجام خودسرانه آن سبب افزایش هزینه و صرف وقت بیشتر می‌شود.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

WeCreativez WhatsApp Support
برای دریافت مشاوره و محاسبه قیمت برای نصب سقف کشسان با ما در ارتباط باشید
دریافت مشاوره