نحوه بازسازی آپارتمان قدیمی به چه صورت است؟

نحوه بازسازی آپارتمان قدیمی به چه صورت است؟

از آنجایی که قیمت خرید آپارتمان‌های نوساز زیاد است و هزینه زیادی برای ساخت مجدد ساختمان لازم است، بسیاری از افراد به سراغ بازسازی آپارتمان قدیمی خود می‌روند. بازسازی آپارتمان قدیمی، امری مقرون به صرفه بوده که باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها و نو شدن ساختمان می‌گردد. از طرفی هزینه بازسازی آپارتمان، بستگی به بودجه افراد دارد و با هر بودجه‌ای میتوان برای این کار اقدام کرد. در صورتی که شما هم از آپارتمان قدیمی برخوردار هستید و به فکر تغییر و مرمت آن می‌باشید، می‌توانید با توجه به قوانین بازسازی آپارتمان این کار را انجام دهید. در ادامه با نحوه بازسازی آپارتمان قدیمی و شرایط انجام آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

هدف از بازسازی آپارتمان قدیمی چیست؟

پیش از هر چیز بهتر است به این موضوع بپردازیم که چرا باید آپارتمان قدیمی را بازسازی کرد. در این رابطه دلایل مختلفی وجود دارد که در اینجا به مهمترین آنها اشاره می‌کنیم:

  • فضاهای داخلی آپارتمان پس از مدتی قدیمی می‌شوند و برای پاسخگویی به نیازهای جدید انسان‌ها مناسب نمی‌باشند. برای همین باید آنها را مورد بازسازی قرار داده و تغییرات متناسب با فعالیت‌های روزمره و جدید را در آن مورد نظر قرار داد.
  • آپارتمان‌ها به تدریج دچار فرسودگی می‌شوند و فرسایش زیادی پیدا می‌کنند. حوادث طبیعی چون آتش‌سوزی و تغییرات آب و هوا در این امر دخیل هستند. همچنین در صورتی که بهره‌برداری‌های نامناسبی در اطراف و داخل ساختمان صورت گیرد، سبب ایجاد خسارت و فرسایش برای ساختمان می‌شود. از این رو در این شرایط نیاز است تا به بازسازی ساختمان پرداخته و خسارت‌ها و فرسودگی‌های آن را از این طریق برطرف کرد.
  • دلیل دیگر بازسازی ساختمان قدیمی این است که سیستم تاسیساتی ساختمان همچون لوله‌های آب و فاضلاب، پس از مدتی دچار پوسیدگی و ایراد می‌شوند. همچنین ممکن است ایراداتی در برق‌کشی ساختمان به وجود آید. در این شرایط به کمک بازسازی میتوان این مشکلات را برطرف کرده و به مرمت و تعویض لوله‌های پوسیده و برق‌کشی ساختمان پرداخت.
  • از دیگر اهداف بازسازی ساختمان قدیمی، تبعیت از مد و استفاده از مصالح به روز است. در هر دوره زمانی، مصالح و متریال جدیدی ظهور می‌کند که افراد را به فکر بازسازی می‌اندازد.
همچنین بخوانید
کاربرد کناف در دکوراسیون داخلی

بازسازی آپارتمان قدیمی بر اساس نیازهای کاربر

 

بازسازی آپارتمان قدیمی بر اساس نیازهای کاربر

 

بازسازی آپارتمان را میتوان به دو دسته تقسیم کرد. در دسته اول، بازسازی برای بخش‌هایی از بنا صورت می‌گیرد که بر روی استحکام ساختمان و آپارتمان تاثیر دارد. در دسته دوم نیز بازسازی برای زیباتر شدن و تغییر طراحی داخلی صورت می‌گیرد. بنابراین افراد باید بر اساس نیازهای خود و همچنین شرایط ساختمان، یکی از این موارد را انتخاب نمایند. البته بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از هر دو روش برای بازسازی ساختمان استفاده کنند تا علاوه بر استحکام آن، طراحی داخلی آن نیز به روزتر و جدیدتر بشود. از آنجایی که در آپارتمان‌های قدیمی فرسایش زیادی رخ می‌دهد، نیاز به تعویض کابینت‌ها، تعویض کفپوش، تعویض دیوارپوش، تعویض تاسیسات و برق‌کشی‌ها و غیره مورد نیاز می‌باشد. با این حال تمام این موارد بستگی به نیاز افراد و میزان بودجه آنها دارد.

مواردی که در بازسازی آپارتمان قدیمی باید مورد توجه قرار بگیرد

  • تخریب بخش‌های مورد نیاز و دور انداختن نخاله‌ها

اگر قصد تخریب دیوار یا ستونی از خانه را دارید، باید هنگام جابجایی آوار و نخاله‌ها بسیار مراقب باشید. بهترین کار این است که نخاله‌ها را در یک نقطه قرار ندهید و وزن آن را در مکان‌های مختلفی تقسیم کنید. پس از آن باید برای انتقال نخاله‌های ساختمانی به خارج از ساختمان اقدام کنید. قلوه سنگ‌ها و نخاله‌ها را نباید در محل رفت و آمد و زمین خالی محله رها کنید. در این صورت توسط سازمان شهرداری، مشمول پرداخت جریمه خواهید شد.

  • توجه به تاسیسات ساختمانی در زمان بازسازی

منظور از تاسیسات، تاسیسات برقی، تهویه، لوله‌کشی و نصب شیرآلات است. زمانی که اقدام به بازسازی آپارتمان قدیمی می‌کنید، نیاز به نقاط جدیدی برای نصب برق خواهید داشت. برای همین باید از یک برق‌کار حرفه‌ای درخواست کمک نمایید تا اقدام به اعمال پریز و روشنایی در نقاط جدید و مناسب نماید. همچنین برقکار قادر است در محل مناسبی اقدام به نصب تهویه هوای مطبوع نماید. در کنار این موارد به تعویض شیرآلات قدیمی توجه کنید و از موارد جدیدی برای آنها استفاده نمایید. بهتر است برای این کار از یک لوله‌کش درخواست کمک کنید تا در صورت نیاز تعویض لوله‌ها نیز در دستور کار قرار بگیرد. تعویض برق‌کشی و لوله‌کشی ساختمان در هنگام بازسازی باعث می‌شود تا از دوباره‌کاری در آینده جلوگیری شود.

همچنین بخوانید
سقف کشسان مناسب برای آشپزخانه و رستوران

هزینه تعمیر و نوسازی در بازسازی آپارتمان قدیمی

 

هزینه تعمیر و نوسازی در بازسازی آپارتمان قدیمی

 

بازسازی آپارتمان قدیمی شامل هزینه‌های متفاوتی است که باید پیش از اقدام به بازسازی آنها را مدنظر قرار داد. هزینه بازسازی آپارتمان قدیمی بستگی به تغییراتی دارد که قرار است در ساختمان صورت بگیرد. برای مثال برخی افراد تنها به تغییر کفپوش، رنگ دیوارها و تعمیرات کابینت‌ها می‌پردازند و با بخش تاسیساتی و برق‌کشی ساختمان کاری ندارند. اما اگر قصد یک بازسازی کلی داشته باشید، باید هزینه بیشتری برای آن در نظر بگیرید. زمانی که نقشه ساختمان را تعیین کرده و ایده‌های خود برای بازسازی را مشخص کنید، می‌توانید با توجه به متریال‌های انتخابی هزینه بازسازی ساختمان قدیمی را برآورد کنید. برآورد هزینه بازسازی می‌تواند توسط کارفرما و یا کارشناس و پیمانکار اجرایی صورت بگیرد.

تغییر کفپوش‌ها و رنگ دیوارها در آپارتمان قدیمی

یکی از مواردی که در بازسازی آپارتمان قدیمی باید مورد توجه قرار بگیرد، کفپوش‌ها و دیوارهای آن است. کفپوش‌های خانه قدیمی به تدریج دچار برآمدگی می‌شوند و از جای خود در می‌آیند. برای همین در بازسازی آپارتمان قدیمی باید به تعویض یا ترمیم آنها توجه شود. بهتر است برای تغییر در طراحی داخلی، از کفپوش‌های جدیدی استفاده کنید و آن را بر اساس رنگ دیوارها سفارش دهید. بهترین کفپوش‌ها، کفپوش‌هایی از جنس لمینیت، پارکت و سرامیک‌های سنگی هستند. این کفپوش‌ها علاوه بر استحکام و کیفیت بالا، زیبایی زیادی دارند و جزو متریال نسبتا جدید به حساب می‌آیند. در کنار کفپوش‌ها به تغییر دیوارپوش‌ها نیز توجه داشته باشید و ترجیحا از کاغذ دیواری یا دیوارپوش‌های جدید استفاده نمایید. در صورتی هم که بودجه‌تان محدود بود، از یک رنگ روغنی با کیفیت برای رنگ‌آمیزی دیوارها استفاده نمایید.

بازسازی و نوسازی آشپزخانه آپارتمان قدیمی

 

بازسازی و نوسازی آشپزخانه آپارتمان قدیمی

 

آشپزخانه یکی از بخش‌های مهم خانه به شمار می‌رود. برای همین بازسازی آشپزخانه را حتما در لیست خود داشته باشید و از آن غافل نشوید. معمولا خانه‌های قدیمی از آشپزخانه‌هایی به سبک قدیمی با کابینت‌های فرسوده برخوردار هستند که هنگام بازسازی باید مورد تعویض قرار بگیرند. به طور کلی برای بازسازی آشپزخانه قدیمی باید به تعمیر یا تعویض کابینت‌ها، ساخت اپن یا جزیره در ورودی، بررسی لوله‌کشی‌ها و تعمیرات آنها، تعویض کفپوش آشپزخانه و … انجام شود. این موارد را می‌توانید با توجه به بودجه خود بررسی کنید و در صورت لزوم تمام آنها را مدنظر قرار دهید.

همچنین بخوانید
سقف کشسان را چه موقع میتوان نصب کرد

بازسازی و نوسازی سرویس بهداشتی و حمام آپارتمان قدیمی

سرویس بهداشتی و حمام در معماری، در لیست فضاهای خیس قرار دارند. فضاهای خیس به دلیل رطوبت زیاد، از احتمال خرابی و فرسودگی بیشتری برخوردار هستند. برای همین به بازسازی سرویس بهداشتی و حمام خانه قدیمی خود توجه داشته باشید و به تعمیر بخش‌های مورد نیاز آن بپردازید. وجود نم و رطوبت زیاد در این بخش‌ها باعث می‌شود تا دیوارها و سقف دچار ترک‌خوردگی و برآمدگی شوند. حتی به دلیل اینکه این فضاهای قدیمی بیشتر از نوع گچی هستند، با لک‌های زرد رنگ و ریختگی همراه می‌شوند. برای همین بهتر است برای بازسازی حمام و سرویس بهداشتی از کاشی‌های و سرامیک مناسب استفاده کنید و سقف را ترجیحا با سقف‌های کاذبی چون سقف کشسان پوشش دهید. سقف‌های کشسان خاصیت ضد آب دارند و برای محیط‌های خیس بسیار ایده‌آل می‌باشند.

بازسازی سالن پذیرایی و نشیمن آپارتمان قدیمی

 

بازسازی سالن پذیرایی و نشیمن آپارتمان قدیمی

 

سالن پذیرایی و اتاق نشیمن از دیگر بخش‌های مهم آپارتمان هستند. این بخش‌ها نیز باید طبق قوانین بازسازی آپارتمان، مورد نوسازی و بازسازی قرار بگیرند. در صورتی که آپارتمانتان کوچک است، بازسازی سالن پذیرایی را به گونه‌ای انجام دهید که منجر به بازتر شدن فضا شود. بهتر است برای این کار به اصول بازسازی آپارتمان کوچک توجه داشته باشید تا بتوانید از تمام فضاها بیشترین استفاده را ببرید. در هنگام بازسازی سالن پذیرایی آپارتمان قدیمی، کفپوش‌ها، سقف و دیوارها را با بهترین متریال بازسازی کنید تا فضایتان از جذابیت و گیرایی بیشتری برخوردار شود. برای سالن پذیرایی نیز می‌توانید از انواع سقف کشسان استفاده کنید و زیبایی فضای آن را بیشتر نمایید.

جمع بندی

بازسازی آپارتمان قدیمی یکی از مسائلی است که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. افرادی که در خانه‌های قدیمی ساکن هستند و توانایی ساخت مجدد آن و یا قدرت خرید ساختمان نوساز را ندارند، به سراغ بازسازی خانه قدیمی خود می‌روند. بازسازی آپارتمان قدیمی باعث می‌شود تا سازه استحکام از دست رفته خود را مجددا بازیابد و از ظاهر جدیدتر و بروزتری برخوردار شود. برای بازسازی آپارتمان قدیمی بهتر است از شرکت‌های بازسازی معتبر در این زمینه کمک بگیرید. شرکت کالکر یکی از شرکت‌هایی است که علاوه بر ارائه سقف‌های کاذبی چون سقف کشسان، به ارائه خدمات بازسازی نیز می‌پردازد. بنابراین می‌توانید از خدمات این شرکت استفاده کنید و بازسازی آپارتمان قدیمی خود را به بهترین شکل و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهید.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

WeCreativez WhatsApp Support
برای دریافت مشاوره و محاسبه قیمت برای نصب سقف کشسان با ما در ارتباط باشید
دریافت مشاوره