what-is-brilliant-stretch-ceiling

سقف کشسان برلیانت چیست؟

سقف‌های کشسان نوعی سقف کاذب هستند که امروزه به محبوبیت زیادی رسیده‌اند. این سقف‌ها زیبایی و جلوه زیادی دارند و با نصبشان محیط از تغییر و تحول چشمگیری برخوردار می‌شود. سقف‌های کشسان بیشتر در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند و کاربردشان برای فضاهای خارجی کمتر است. در حال حاضر از این نوع سقف کاذب انواع مختلفی در بازار وجود دارد که سقف کشسان برلیانت یکی از آنها می‌باشد. سقف کشسان برلیانت همچون دیگر سقف‌های کشسان، دارای خصوصیات و ویژگی‌های خاصی است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم داشت.

با سقف کشسان بیشتر آشنا شوید

امروزه بیشتر به جای سقف کناف، از سقف کشسان برای پوشش‌دهی سقف اصلی استفاده می‌شود. البته گاهی این دو سقف کاذب را به صورت ترکیبی با هم به کار برده و تنها بخشی از فضا را با سقف کشسان پوشش می‌دهند. سقف کشسان از متریال خاصی ساخته می‌شود که همین امر سبب متمایز شدن آن با سایر سقف‌های کاذب شده است. بیشتر ماده سازنده سقف کشسان را پارچه پی وی سی تشکیل می‌دهد و علاوه بر آن از مواد دیگری مانند پلاستی سایزر، زینک اکساید و افزودنی‌های دیگر استفاده می‌شود. خوب است بدانید خاصیت کششی این سقف به دلیل وجود همین 5 درصد ماده پلاستی سایزر است. پلاستی سایزر ماده‌ای است که با اعمال گرما و حرارت به اندازه دلخواه کش آمده و در جای خود ثابت می‌شود. دلیل نامگذاری این سقف به این نام نیز به خاطر خاصیت کششی و کشسان بودن آن است. سقف‌های کشسان انواع زیادی دارند که معروفترین آنها عبارتند از سقف کشسان برلیانت، سقف کشسان ترنسپرنت، سقف کشسان اپلای، سقف کشسان مات و لاکر، سقف کشسان آینه‌ای، سقف کشسان اپوکسی و سقف کشسان ساتن. هر کدام از این سقف‌ها دارای خصوصیات و شکل ظاهری خاصی هستند؛ ولی از نظر مزایا و معایب همگی در یک رده قرار دارند. در ادامه به بررسی بیشتر سقف کشسان برلیانت خواهیم پرداخت.

سقف کشسان برلیانت چیست؟

همانطور که گفته شد سقف کشسان برلیانت یکی از انواع جدید سقف کاذب کشسان است. این سقف به دلیل برخورداری از ظاهر زیبا و خاص، مورد توجه بسیاری از افراد دکوراتیو قرار می‌گیرد. سقف کشسان برلیانت از جلوه نمایشی ویژه‌ای برخوردار است و از آن به عنوان سقف‌های لاکچری و مدرن یاد می‌شود. برای همین با پیاده‌سازی آن در محیط، فضا دچار تغییر و تحول زیادی خواهد شد. بیشتر سقف‌های کشسان برلیانت در رنگ‌های طلایی، نقره‌ای، برنزی و مسی اجرا می‌شوند. این رنگ‌ها جزو رنگ‌های لوکس به حساب آمده و با به کار بردنشان محیط دچار ظاهر شیک و لوکسی خواهد شد. ترکیب این سقف با دکوراسیونی چون مبلمان‌ سلطنتی، سبب زیباتر شدن فضای خانه خواهد شد. البته از سقف کشسان برلیانت می‌توانید برای پوشش دهی سقف محیط کار، لابی ساختمان، هتل‌ها و اماکن خاص دیگر نیز استفاده نمایید.

همچنین بخوانید
بازسازی خانه را از کجا باید شروع کرد؟

ویژگی های سقف کشسان برلیانت

 

ویژگی های سقف کشسان برلیانت

 

درسته که سقف کشسان برلیانت به عنوان یکی از محبوب ترین و جدیدترین سقف های دنیا طرفداران زیادی دارد اما این نوع سقف دارای ویژگی ها و مزیت های فراوان دیگری هم است که موجب شده تقاضا برای طراحی و اجرای این نوع سقف روند افزایشی داشته باشد بنابراین ما قصد داریم شما را با این ویژگی ها بیشتر آشنا کنیم.

سقف کشسان برلیانت برای هر مکانی مناسب است یعنی شما این نوع سقف را هم می توانید برای پذیرایی انتخاب کنید و هم اتاق خواب ها، بنابراین محدودیتی از این بابت نخواهید داشت.

سقف کشسان برلیانت در طرح ها و رنگ های مختلفی قابل اجرا است به همین خاطر در بسیاری از محیط های اداری نیز مورد استفاده قرار میگیرد زیرا شما می توانید برای این محیط ها به سراغ ساده ترین و در عین حال زیباترین سقف کشسان برلیانت بروید که حالت رسمی اداره یا محل کار را بر هم نزد.

با طراحی و اجرای سقف کشسان برلیانت و یک نورپردازی زیبا می توانید روشنایی محیط را افزایش دهید و زیبایی بی حد و مرزی به فضا انتقال دهید زیرا این نوع سقف یک نورپردازی زیبا در پشت خود دارد که موجب می شود نور به صورت کاملا پراکنده به محیط بتابد و تمامی المان ها زیبایی بی نظیری به خودشان بگیرند.

سقف کشسان برلیانت به راحتی تمیز می شود بنابراین اگر در محیط هایی قرار گیرد که مدام کثیف و چرک شود می توانید به راحتی آن را تمیز کنید؛ آشپزخانه یکی از همین محیط ها است زیرا با رطوبت، چربی و.. سروکار دارد بنابراین اگر سقف کشسان برلیانت در آشپزخانه استفاده شود می توانید به راحتی آن را تمیز کنید.

از دیگر ویژگی های سقف کشسان برلیانت می توانیم به قابلیت نصب آسان آن اشاره کنیم این نوع سقف در کمترین زمان ممکن نصب می شود و نیاز به نیروهای زیادی ندارد.

محیط‌های قابل اجرای سقف کشسان برلیانت

 

what-is-brilliant-stretch-ceiling

 

یکی از خصوصیات سقف‌های کشسان، این است که بیشترشان قابلیت اجرا در محیط‌های مختلف را دارند. این امر به خاطر خصوصیات خاص سقف کشسان و متریالی است که در ساخت آن استفاده می‌شود. سقف کشسان برلیانت نیز از نظر محیط اجرایی هیچ محدودیتی ندارد و در هر فضایی که کاربر مدنظر داشته باشد، می‌توان آن را اجرا کرد. برای مثال در بخش‌های مختلفی از خانه مانند سالن پذیرایی، سالن نشیمن، سالن غذاخوری، سرویس بهداشتی و حمام می‌توان سقف کشسان برلیانت را اجرا کرد. بهتر است این سقف را متناسب با دکوراسیون منزل و فضای خود در نظر بگیرید تا از نظر دکور محیط دچار تناقض نشود. به عنوان مثال اگر فضای منزلتان از مبلمان و دکور اسپرتی برخوردار است، بهتر است از نصب سقف کشسان برلیانت اجتناب کنید. در مقابل اگر مبلمان و میز ناهارخوریتان از نوع سلطنتی با رنگ‌های طلایی و نقره‌ای است، بهترین گزینه برایتان سقف کشسان برلیانت خواهد بود. همسان بودن سقف کشسان با دکوراسیون محیط سبب زیبایی دو چندان فضا خواهد شد. به طور کلی در هر فضایی که از دکوراسیون مدرن و زیبایی برخوردار است می‌توان از سقف کشسان برلیانت استفاده کرد.

  • سقف کشسان برلیانت در سالن پذیرایی

یکی از متداولترین فضاهایی که در آن از سقف کشسان برلیانت استفاده می‌شود، سالن پذیرایی است. سالن پذیرایی از بخش‌های مهم خانه به شمار رفته و نیاز به دکوراسیون خاصی دارد. برای همین با به کارگیری سقف کشسان آن هم از نوع برلیانت، درخشش فضای آن بیشتر خواهد شد. در صورتی که دکور و لوازم موجود در پذیراییتان از رنگ طلایی/نقره‌ای زیادی برخوردار است، بهتر است سقف کشسان برلیانت طلایی/نقره‌ای را در آن پیاده‌سازی کنید.

  • سالن نشیمن یا غذاخوری

با اجرای سقف کشسان برلیانت در سالن نشیمن یا غذاخوری، فضای آن زیباتر شده و حس خوبی در افراد ایجاد می‌شود. در این سالن نیز همچون سالن پذیرایی اولویت را دکوراسیون خود قرار دهید و با یک ترکیب رنگ متناسب، فضای زیباتری در آن ایجاد کنید.

  • سرویس بهداشتی

برای پوشش سقف اصلی سرویس بهداشتی نیز می‌توانید از سقف کشسان برلیانت استفاده کنید. فرقی نمی‌کند سرویس بهداشتی منزل باشد یا محیط کار. حتی در سرویس‌ بهداشتی‌های پاساژهای لوکس و مدرن نیز از سقف کشسان برلیانت استفاده زیادی می‌شود. در صورتی که سرویس بهداشتی‌تان از شیرآلات لوکس با رنگ‌بندی نقره‌ای یا طلایی برخوردار است، می‌توانید از سقف کشسان برلیانت در آن استفاده کرده و فضای آن را شیک‌تر کنید.

  • حمام

در محیط حمام همچون سرویس بهداشتی، می‌توانید از سقف کشسان برلیانت استفاده کنید. اگر در این مکان هم از شیرآلات شیک با رنگ‌های نقره‌ای یا طلایی برخوردار هستید، سقف کشسان برلیانت گزینه خوبی برایتان خواهد بود.

  • لابی ساختمان

لابی ساختمان یکی از فضاهایی است که باید به دکوراسیون آن توجه زیادی شود. از آنجایی که بیشتر لابی‌ها دارای سقف بلندی هستند، در آنها می‌توان به راحتی از سقف کشسان استفاده کرد. در بخش نشیمن لابی نیاز است تا با استفاده از یک دکور مناسب، فضای راحت و دلنشینی را برای افراد فراهم کرد. یکی از انواع مناسب سقف کشسان برای لابی ساختمان، سقف برلیانت است. از آنجایی که سقف کشسان برلیانت دارای جلوه و درخشش زیادی است، به کارگیری آن در این فضا سبب زیباتر شدن دکوراسیون خواهد شد.

همچنین بخوانید
نکات نورپردازی خانه به روش صحیح

قیمت سقف کشسان برلیانت

حال که با ویژگی و مزیت سقف کشسان برلیانت آشنا شدید، شاید برایتان سوال باشد قیمت سقف کشسان برلیانت چقدر است؟ برای پاسخ به این سوال در ابتدا باید بگوییم که شرکت‌های سازنده بر اساس متریال و فاکتورهای دیگر، قیمت‌های متفاوتی را برای سقف‌های خود در نظر می‌گیرند. برای مثال ممکن است شرکتی تنها از پارچه‌‌های PVC وارداتی برای تولید سقف کشسان استفاده کند. بدیهی است قیمتی که این شرکت برای سقف کشسان خود در نظر می‌گیرد، با شرکتی که از تولیدات داخلی استفاده می‌کند متفاوت خواهد بود. علاوه بر این فاکتورهای دیگری مانند محیط نصب، متراژ، پیچیدگی یا ساده بودن محیط و مدت زمان لازم برای اجرا در قیمت سقف کشسان برلیانت تاثیرگذار هستند. هر چقدر متراژ محیط بیشتر بوده و فضا از پیچیدگی زیادی برخوردار باشد، قیمت سقف کشسان برلیانت بیشتر خواهد بود. برای همین اگر قصد دارید از قیمت روز این سقف کشسان اطلاع کسب کنید، می‌توانید با مشاوران کالکر تماس گرفته و از قیمت سقف برلیانت آگاه شوید. مشاوران کالکر بر اساس ابعاد محیط و فاکتورهای دیگر قیمت سقف کشسان برلیانت را برایتان محاسبه خواهند کرد.

جنس سقف کشسان برلیانت

 

what-is-brilliant-stretch-ceiling

 

تمام سقف‌های کشسان از متریال مشابهی ساخته می‌شوند و تنها از نظر شکل ظاهری با یکدیگر تفاوت دارند. سقف کشسان برلیانت نیز از مواد مشابه سقف‌های دیگر، یعنی پی وی سی، زینک اکساید، پلاستی سایزر و افزودنی‌های مجاز دیگر ساخته می‌شود. 90 درصد این سقف را پارچه PVC، 5 درصد آن را پلاستی سایزر و مابقی را مواد دیگر تشکیل می‌دهند. همانطور که گفتیم پلاستی سایزر سبب خاصیت کششی این سقف شده است. همچنین ماده زینک اکساید سبب ضد باکتری و ضد قارچ بودن سقف کشسان شده است. سقف کشسان برلیانت نیز از این قاعده مستثنی نبوده و یک سقف کاذب کششی با خاصیت ضد آب و آنتی باکتریال به حساب می‌آید. خصوصیت ضد آب بودن سقف کشسان برلیانت باعث کاربری آن در محیط‌هایی چون حمام و سرویس بهداشتی شده است.

همچنین بخوانید
سقف کهکشانی و انواع آن

نصب سقف کشسان برلیانت توسط کالکر

نصب سقف کشسان نیاز به نیروی ماهر و متخصص دارد. برای همین در انتخاب شرکت سازنده و مجری آن باید دقت زیادی شود. شرکت کالکر یکی از شرکت‌های سازنده و اجرا کننده سقف‌های سه بعدی و کشسان در ایران است. این شرکت با چندین سال سابقه در این زمینه، سقف کشسان را در کوتاهترین زمان ممکن در محل مورد نظر مشتری پیاده‌سازی خواهد کرد. برای همین اگر قصد نصب سقف کشسان برلیانت در خانه یا محیط کارتان را دارید، کافیست با مشاوران کالکر تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت نمایید.

جمع بندی

در این مطلب به طور کامل به بررسی یکی از انواع سقف‌ کشسان، یعنی سقف کشسان برلیانت پرداختیم. سقف کشسان برلیانت از جدیدترین سقف‌های کاذب کشسان بوده و از ظاهری بسیار شیک و لوکس برخوردار است. این سقف در رده سقف‌های لوکس و مدرن قرار دارد و جلوه نمایشی منحصر بفردی دارد. برای همین با نصب آن در محیط، فضا دچار تغییر و تحولات چشمگیری خواهد شد. سقف کشسان برلیانت بیشتر در رنگ‌های درخشانی چون طلایی، نقره‌ای، مسی و برنزی اجرا می‌شود. برای همین اگر دکوراسیونتان دارای رنگ‌هایی از این طیف می‌باشد، سقف کشسان برلیانت گزینه مناسبی برایتان خواهد بود.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

WeCreativez WhatsApp Support
برای دریافت مشاوره و محاسبه قیمت برای نصب سقف کشسان با ما در ارتباط باشید
دریافت مشاوره