بازسازی ساختمان در تهران و هزینه آن

بازسازی ساختمان در تهران و هزینه های آن به چه صورت است؟

بازسازی ساختمان در تهران، شامل ترمیم و بازسازی تمام ساختمان‌های قدیمی اعم از مسکونی، تجاری و اداری می‌شود. معمولا زمانی که قدمت و عمر ساختمان افزایش پیدا می‌کند، مشکلاتی در آن پدید می‌آید که به مرور زمان بیشتر و گسترده‌تر می‌شوند. برای همین نیاز است که جهت جلوگیری از فرسودگی بیشتر و همچنین افزایش امنیت برای ساکنین آن، اقدام به بازسازی ساختمان کرد. اما بازسازی ساختمان در تهران به چه صورت است و چه هزینه و بودجه‌ای برای انجام آن نیاز است؟ در ادامه به این موارد پاسخ داده و با نحوه بازسازی ساختمان قدیمی در شهر تهران بیشتر آشنا خواهیم شد.

دلایل بازسازی ساختمان در تهران چیست؟

بازسازی ساختمان به دلایل مختلف و برای اهداف گوناگونی صورت می‌گیرد. مهمترین دلایل بازسازی ساختمان در شهر تهران، موارد زیر می‌باشد:

 • اولین هدف از بازسازی ساختمان، هزینه پایین آن نسبت به ساخت و ساز جدید ساختمان است. امروزه به دلیل افزایش قیمت مصالح، بسیاری از افراد به جای ساخت و ساز جدید ساختمان، به سراغ بازسازی و نوسازی ساختمان می‌روند. این کار هزینه کمتری برای افراد در بر داشته و با هر بودجه‌ای امکانپذیر می‌باشد.
 • هدف دیگر از بازسازی، فرسودگی بیش از حد ساختمان است. بسیاری از ساختمان‌های شهر تهران، قدیمی هستند و دچار فرسودگی و تخریب زیادی شده‌اند. عواملی چون ساخت و ساز ساختمان مجاور، حوادث طبیعی و همچنین استفاده از مواد نامرغوب هنگام ساخت، در میزان فرسودگی ساختمان تاثیرگذار هستند. برای همین نیاز است تا جهت جلوگیری از فرسودگی بیشتر ساختمان، اقدام به بازسازی آنها کرد.
 • افزایش ایمنی ساختمان، یکی دیگر از دلایل بازسازی ساختمان در تهران است. بدیهی است زمانی که ساختمان فرسوده می‌شود، استحکام اولیه خود را از دست داده و برای افراد و ساکنین آن خطرساز می‌شود. برای مثال ممکن است سقف ساختمان به دلیل رطوبت و نم، در معرض ریزش باشد و همین امر موجب به خطر افتادن جان ساکنان آن شود.
 • بسیاری از افراد به دنبال تغییر دکوراسیون و ایجاد تنوع در خانه و ساختمان خود هستند. زندگی یا کار در محیط‌های یکنواخت سبب کاهش کارایی و تاثیر بد بر روی روحیه افراد می‌شود. برای همین برای این کار، به سراغ بازسازی می‌روند.
 • تغییر کاربری سازه هم می‌تواند از دلایل دیگر بازسازی ساختمان باشد. گاهی اوقات صاحبان ساختمان تصمیم می‌گیرند کاربری ساختمان خود را تغییر دهند و از آن برای شرایط دیگری استفاده نمایند. برای مثال ممکن است یک ساختمان مسکونی، به یک ساختمان اداری تغییر کاربری پیدا کند و یا بالعکس. در این شرایط نیاز است تا توسط یک تیم پیمانکار حرفه‌ای، دکوراسیون داخلی ساختمان تغییر پیدا کرده و در جهت جهت بازسازی و نوسازی شود.
 • یکی دیگر از دلایل بازسازی خانه قدیمی در تهران، افزایش بهای آن برای فروش و یا اجاره است. زمانی که ساختمان و خانه مورد بازسازی قرار گرفته و از متریال جدیدی در آن استفاده می‌شود، بهای آن نیز افزایش پیدا می‌کند. برای همین افراد در معاملات خود، سود بیشتری کسب می‌کنند و خانه را به بهای بالاتری می‌فروشند.
همچنین بخوانید
اصول طراحی دکوراسیون داخلی

هزینه بازسازی ساختمان در تهران چقدر است؟

 

هزینه بازسازی ساختمان در تهران چقدر است؟

همانطور که می‌دانید هزینه بازسازی ساختمان به موارد مختلفی بستگی دارد. برای همین نمیتوان مبلغ ثابتی را برای آن در نظر گرفت. با این حال موارد تاثیرگذار در هزینه بازسازی ساختمان، شامل موارد اشاره شده در زیر می‌باشد. با توجه به این موارد می‌توانید هزینه بازسازی ساختمان در تهران را برآورد کرده و بودجه لازم برای آن را فراهم نمایید.

 • هزینه بازسازی ساختمان بر اساس متراژ

یکی از موارد موثر در قیمت بازسازی ساختمان، متراژ آن است. بدیهی است هر چقدر میزان متراژ خانه و ساختمان بیشتر باشد، هزینه بازسازی آن نیز بالاتر خواهد بود. شما می‌توانید بازسازی ساختمان کوچک تا متراژ بالا را بر اساس تعرفه‌های موجود انجام دهید و به ارزش و بهای خانه خود بیفزایید.

 • هزینه بازسازی ساختمان بر اساس خدمات انجام شده

یکی دیگر از مواردی که در قیمت بازسازی خانه و ساختمان تاثیر دارد، خدماتی است که قرار است در آن انجام شود. گاهی اوقات افراد بازسازی را تنها برای بخش خاصی از ساختمان انجام می‌دهند و تمام آن را مورد مرمت قرار نمی‌دهند. برای همین هر چقدر بخش‌هایی از ساختمان که مورد بازسازی قرار می‌گیرند بیشتر باشد، هزینه کار افزایش پیدا خواهد کرد. خدماتی چون نقاشی، گچ‌کاری، بنایی، تعویض پنجره‌ها، تعویض درب‌ها، تعویض کفپوش‌ها، مرمت دیوارها، نورپردازی‌ها، امور دکوراتیو، برقکشی و غیره در هزینه بازسازی تاثیر زیادی دارند. شما می‌توانید برای کاهش هزینه‌های خود، تنها به خدمات اصلی و مورد نیاز اکتفا کنید تا بتوانید بازسازی ساختمان با هزینه کم را تجربه نمایید.

 • هزینه بازسازی بر اساس اجرت و شرایط کار

هر چقدر زمان بازسازی ساختمان بیشتر باشد، هزینه آن افزایش پیدا خواهد کرد. چرا که معمولا کارگرانی که در بازسازی ساختمان مشغول به کار می‌شوند، اجرت روزانه دریافت می‌کنند. بنابراین با افزایش روزهای بازسازی، اجرت آنها نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

همچنین بخوانید
سقف کشسان ترنسپرنت

نحوه برآورد تقریبی هزینه‌های بازسازی ساختمان در تهران

 

نحوه برآورد تقریبی هزینه‌های بازسازی ساختمان در تهران

همانطور که در بخش قبلی اشاره شد، هزینه بازسازی ساختمان بر اساس موارد متفاوتی محاسبه می‌گردد. شما برای برآورد قیمت بازسازی ساختمان خود، باید مشخص کنید که به چه نوع بازسازی نیاز دارید و این کار را برای چه بخش‌هایی قرار است انجام دهید. بنابراین برای برآورد هزینه بازسازی، موارد زیر را مشخص کنید:

قسمت‌هایی از ساختمان که نیاز به بازسازی دارند را مشخص کنید:

 • بازسازی آشپزخانه
 • بازسازی اتاق‌ها
 • بازسازی سالن پذیرایی
 • بازسازی راهروها
 • بازسازی راه پله‌ها و …

سبک طراحی دکوراسیون داخلی خود را تعیین کنید:

 • طراحی مدرن
 • طراحی کلاسیک
 • طراحی روستیک
 • سبک شرق دور
 • سبک مینیمال و …

مواد و متریالی که قرار است در بازسازی استفاده شوند را مشخص نمایید:

 • مصالح استاندارد
 • مصالح درجه یک
 • مصالح عالی
 • مصالح لوکس

هر چقدر کیفیت مصالح مورد استفاده در بازسازی بیشتر باشد و به عنوان سازه‌های جدید بازار شناخته شوند، هزینه بازسازی نیز بالاتر خواهد بود. بنابراین این شما هستید که می‌توانید با تعیین مواد مورد استفاده در بازسازی، هزینه کار را کنترل کرده و آن را بر اساس بودجه خود انجام دهید.

بازسازی ساختمان اداری تهران و نکات مهم آن

 

بازسازی ساختمان اداری تهران و نکات مهم آن

همانطور که در ابتدا نیز اشاره شد، بازسازی ساختمان تنها مربوط به ساختمان‌های مسکونی نیست. تمام ساختمان‌های تجاری، اداری، بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها، سازمان‌ها و … پس از مدتی فرسوده شده و نیاز به بازسازی و مرمت پیدا می‌کنند. بنابراین بهتر است با توجه به نوع کاربری هر ساختمانی، اقدام به بازسازی ساختمان کرد. بازسازی ساختمان اداری یکی از موارد مهمی است که معمولا به دلیل اهدافی چون رفع فرسودگی، جلب توجه مشتری، بهبود روحیه کارمندان و افزایش راندمان آنها صورت می‌گیرد.

از نکات مهمی که در بازسازی ساختمان اداری باید به آن توجه کرد، دریافت مجوزهای لازم است. برای اینکه بازسازی ساختمان اداری در تهران و سایر شهرها را شروع کنید، نیازمند است تا از شهرداری مجوزهای لازم را دریافت نمایید. اموری چون تعمیر پشت بام و یا تغییرات کف‌ ساختمان نیازمند دریافت مجوز نیستند؛ اما اموری که در زیر اشاره می‌شود، نیازمند اخذ مجوزهای لازم می‌باشند.

 • تغییرات و جابجایی در راه‌ پله‌های ساختمان اداری
 • تغییرات در پارکینگ ساختمان اداری
 • احداث و یا جابجایی دیوارهای ساختمان اداری
 • و به طور کل، هر جابجایی که قوانین شهرداری را بر هم زند
همچنین بخوانید
جدیدترین مدل های کناف سقف و کاربرد آنها

لازم به ذکر است که دریافت مجوزهای لازم از شهرداری برای بازسازی ساختمان اداری، معمولا توسط کارفرما انجام می‌شود. گاهی اوقات نیز شرکت‌های بازسازی برای این کار اقدام کرده و با داشتن وکالت از طرف کارفرما، برای دریافت مجوز اقدام می‌نمایند.

شرایط بازسازی ساختمان تجاری تهران چیست؟

 

شرایط بازسازی ساختمان تجاری تهران چیست؟

منظور از بازسازی ساختمان تجاری، مرمت و تعمیر پاساژها، مغازه‌ها، فروشگاه‌های بزرگ، مال‌ها و غیره است. هزینه بازسازی ساختمان تجاری هم بستگی به نوع آن دارد. برای مثال بازسازی یک مغازه کوچک با یک مال بسیار متفاوت است. همچنین قیمت بازسازی ساختمان تجاری به متراژ فضا، کاربری فضا، مصالح مورد استفاده و بودجه اختصاص یافته بستگی دارد. معمولا هدف از بازسازی ساختمان تجاری، تغییر دکوراسیون و نوسازی آن است. همچنین برای جلب توجه مشتریان و افزایش فروش بیشتر، این ساختمان‌ها مورد بازسازی قرار می‌گیرند. با این حال بهتر است در کنار توجه به دکوراسیون و زیبایی ساختمان تجاری، به بازسازی تاسیسات آن نیز توجه داشته باشید و برای تعویض آنها اقدام نمایید.

انواع قراردادهای بازسازی ساختمان

مهمترین روش‌های عقد قرارداد در بازسازی ساختمان به شرح زیر است:

 • قرارداد مدیریت پیمان دستمزدی
 • قرارداد مدیریت پیمان درصدی
 • قرارداد پیمانکاری بدون مصالح
 • قرارداد پیمانکاری با مصالح

جمع بندی

بازسازی ساختمان یکی از امور مهمی است که امروزه بیش از پیش، مورد توجه افراد واقع شده است. دلیل آن هم این است که هزینه ساخت و ساز یک ساختمان جدید بسیار بالا است و افراد برای صرفه‌جویی در هزینه‌های خود، به سراغ بازسازی می‌روند. بازسازی ساختمان در تهران، شامل تمام ساختمان‌هایی می‌شود که دچار فرسودگی شده‌اند و یا نیاز به تغییر دکوراسیون و تغییر کاربری در آنها دیده می‌شود. بازسازی ساختمان تنها مختص به ساختمان‌های مسکونی و منازل نبوده و برای ساختمان‌های اداری، تجاری، مطب‌ها، بیمارستان‌ها و غیره قابل انجام است. برای بازسازی ساختمان در تهران بهتر است از یک شرکت معتبر و حرفه‌ای درخواست کمک نمایید تا عملیات بازسازی ساختمانتان در کوتاهترین زمان ممکن انجام شود. شرکت کالکر یکی از شرکت‌های معتبر در زمینه بازسازی ساختمان در تهران است و می‌تواند شما را در این امر مهم به خوبی یاری نماید.

2 نظر

 • محمدی
  23 آذر 1401

  سلام وقت بخیر. برای اطلاع دقیق بازسازی ساختمان مسکونی در تهران باید از چه طریق اقدام کرد؟

  • admin
   23 آذر 1401

   سلام میتوانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا همکاران شما را رهنمایی کنند.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

WeCreativez WhatsApp Support
برای دریافت مشاوره و محاسبه قیمت برای نصب سقف کشسان با ما در ارتباط باشید
دریافت مشاوره