double-sided-printing-stretch-ceiling

چاپ دو رو سقف کشسان

سقف‌های کشسانی یکی از محبوبترین و پرطرفدارترین سقف‌های کاذب در ایران و جهان هستند. این سقف‌ها به دلیل زیبایی خود، نقش زیادی در زیباتر شدن محیط و دکوراسیون داخلی دارند. علاوه بر جلوه‌ای که با این سقف‌ها می‌توان به محیط داد، سقف‌های کاذب کشسان مزایا و ویژگی‌های کاربردی دیگری دارند که سبب جلب توجه افراد زیادی به آنها شده است. این سقف‌ها از قابلیت چاپ برخوردار هستند و می‌توان بر روی آنها طرح‌های متنوعی را بر اساس سلیقه کاربران چاپ کرد. بسیاری از شرکت‌های سازنده سقف‌های کشسان، از دستگاه‌های مخصوصی برای چاپ برخوردارند که امکان چاپ دورو سقف کشسان را فراهم می‌کند. در ادامه به این ویژگی پرداخته و نقش سقف‌های کشسان در محیط را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

آشنایی بیشتر با سقف‌های کشسان

طراحی دکوراسیون خصوصا دکوراسیون داخلی، همواره با تغییر و تحولاتی همراه بوده است. افرادی که در این حرفه مشغول هستند، همیشه با دنبال کردن جدیدترین متدها سعی در زیباتر کردن و مدرنیته کردن محیط دارند. یکی از مواردی که چند سالی است در این زمینه شاهد آن هستیم، استفاده از سقف‌های کاذب خصوصا سقف‌های کشسان است. از آنجایی که این سقف از جنس پارچه PVC است، تفاوت زیادی با سقف‌های کاذب دیگر چون سقف کناف دارد. متریالی که در ساخت سقف کشسان به کار رفته باعث شده تا سقف قابلیت کششی داشته باشد. دلیل نامگذاری این سقف هم به دلیل همین قابلیت کشسانی بودن است. علاوه بر ماده PVC که 90 درصد سقف را به خود اختصاص می‌دهد، حدود 5 درصد پلاستی سایزر و 5 درصد افزودنی‌های دیگر در آن استفاده می‌شود. در حقیقت وجود ماده پلاستی سایزر در سقف کشسان سبب خاصیت کششی آن شده است. این سقف‌های کاذب بسیار سبک هستند و ضخامت کمی دارند و نور زیادی را از خود عبور می‌دهند؛ برای همین با نصب سقف کشسان می‌توان نور محیط را تا حد زیادی افزایش داد.

چند ویژگی مهم سقف‌های کاذب کشسان

 

double-sided-printing-stretch-ceiling

 

 • قابلیت چاپ طرح‌های متنوع بر اساس سلیقه و نیاز کاربر
 • قابلیت اجرا به صورت تک سطحی یا چند سطحی
 • خاصیت ضد آب و اجرا در محیط‌های آبی و مرطوب مانند استخر
 • ضد آتش و عاملی برای اطفای حریق
 • نصب آسان و سریع
 • قابلیت حذف و نصب مجدد
 • ایمنی بالا
 • وزن سبک
 • قابلیت شستشو
 • نگهداری آسان
 • قابل اجرا در هر محیط داخلی
 • امکان نورپردازی مناسب
 • عایق صدا و انرژی
همچنین بخوانید
شرایط و معیارهای بازسازی مراکز آموزشی

قابلیت چاپ بر روی سقف کشسان

همانطور که گفته شد یکی از ویژگی‌های مهم سقف‌های کشسان، قابلیت چاپ تصویر است. افرادی که دوست دارند محیطشان را متناسب با سلیقه خود تغییر دهند، می‌توانند با سفارش سقف کشسان چاپی این کار را انجام دهند. قابلیت چاپ سقف کشسان این امکان را به افراد می‌دهد تا طرح‌های موردنظر و ایده آل خود را در محیط اجرا کنند. برای مثال چاپ طرح کاراکتر و شخصیت‌های محبوب کودکان و نوجوانان بر روی سقف‌های کشسان، سبب زیباتر شدن محیط اتاق و جذاب شدن آن خواهد شد. سقف‌های کشسان چاپی در هر محیطی قابل استفاده هستند و محدودیتی برای آنها نمی‌باشد. با چاپ طرح‌های گل و المان‌های طبیعت مثل دریا، آسمان، کهکشان و… می‌توانید محیط را به شکل زیباتری تغییر دهید. بیشتر سقف‌های چاپی در محیط‌های استخر، حمام، سونا، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و.. مشاهده می‌شوند. اما با این حال هیچ محدودیتی در اجرای این سقف‌ها نیست و افراد می‌توانند هر بخشی از منزل یا محیط کار خود را با سقف کشسان زیباتر کنند.

کاربردهای سقف کشسان چاپی

 

کاربردهای سقف کشسان چاپی

سقف‌های کشسان چاپی، در محیط‌های متنوعی قابل اجرا هستند. از بیشترین مکان‌هایی که در آنها از سقف کشسان چاپی استفاده می‌شود، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سقف کشسان چاپی آشپزخانه

 • برای اینکه بهترین سقف کشسان چاپی را در آشپزخانه خود داشته باشید، باید در کنار استفاده از یک طرح زیبا و مناسب، از یک نورپردازی خوب نیز استفاده نمایید. نورپردازی اصولی و صحیح در سقف کشسان سبب می‌شود تا جلوه کار دو چندان شود و فضای آشپزخانه تا حد زیادی مطلوب و دلنشین شود. در رابطه با طرح سقف کشسان چاپی برای آشپزخانه می‌توانید از طرح‌هایی چون طبیعت بهاری استفاده کنید و فضای دلنشین و خاصی را به آشپزخانه خود وارد نمایید. برای سقف کشسان چاپی آشپزخانه، می‌توانید از انواع سقف کشسان لاکر یا مات استفاده کنید.
 • سقف کشسان چاپی اتاق خواب

 

سقف کشسان چاپی اتاق خواب

 • از دیگر فضاهایی که میتوان در آنها از سقف کشسان چاپی استفاده کرد، اتاق خواب می‌باشد. سقف اتاق خواب باید به گونه‌ای باشد که افراد هنگام خواب با نگاه کردن به آن، دچار احساس آرامش شوند. برای همین نباید از طرح‌های شلوغ و دلهره‌آور برای سقف کشسان اتاق خواب استفاده کرد. بهتر است برای این سقف‌ها، از طرح‌ آسمان شب یا روز استفاده کنید و از رنگ‌های آرامش‌بخشی چون آبی در آن استفاده زیادی نمایید. طرح‌های کهکشان راه شیری، طرح آسمان شب با ماه و ستاره، طبیعت و غیره از جمله طرح‌ها مناسب برای سقف کشسان چاپی اتاق خواب هستند.
 • سقف کشسان چاپی استخر

 • سقف کشسان در محیط‌های آبی چون استخر بسیار کاربردی است؛ چرا که این سقف‌ها ضد رطوبت و ضد آب هستند و در این محیط‌ها دچار آسیب نمی‌شوند. برای سقف کشسان استخر نیز میتوان از انواع سقف لاکر یا مات استفاده کرده و بر روی آن یک طرح زیبا را چاپ کرد. بیشترین طرح‌هایی که در سقف کشسان چاپی استخر استفاده می‌شوند، آسمان، دریا و طبیعت زنده می‌باشد. این طرح‌ها باید توسط دستگاه‌های خاصی به چاپ برسند تا بتوانند برای سالها بدون تغییر رنگ، دوام بیاورند.
 • سقف کشسان چاپی آرایشگاه

سقف کشسان چاپی آرایشگاه

 

 • یکی دیگر از مکان‌هایی که در آن میتوان از سقف کشسان چاپی استفاده کرد، محیط آرایشگاه است. برای سقف کشسان آرایشگاه نیز میتوان از طرح‌های خاص و متناسب با فضا استفاده کرده و یک محیط جذاب و دلنشین را در آن ایجاد کرد. طرح‌هایی چون گل‌های مختلف، طبیعت و یا طرح‌های فانتزی، از جمله طرح‌هایی هستند که در سقف کشسان چاپی آرایشگاه به کار برده می‌شوند.
 • سقف کشسان سالن کنفرانس

 • سالن کنفرانس یکی از مکان‌های مهمی است که باید به طراحی آن توجه زیادی شود. با استفاده از یک سقف کشسان چاپی سه بعدی و به کارگیری نورپردازی ویژه، میتوان سقف سالن کنفرانس را به شکل زیبا و چشمگیری تغییر داده و محیط آن را جذاب‌تر و شیک‌تر کرد.
 • سقف کشسان چاپی حمام

 • برای محیط حمام نیز می‌توانید از سقف کشسان چاپی استفاده کنید. برای این کار می‌توان از طرح‌هایی چون دریا و یا آسمان استفاده کرده و محیط حمام را زیباتر از قبل کرد. سقف کشسان چاپی برای حمام، باید با استفاده از جوهرهای با کیفیت به چاپ برسد تا دچار تغییر رنگ نشود.
همچنین بخوانید
طراحی و تزیین سقف در دکوراسیون داخلی

نحوه چاپ بر روی سقف‌های کشسان به چه صورت است؟

 

double-sided-printing-stretch-ceiling

 

برای چاپ طرح و تصاویر بر روی سقف‌های کشسان، شرکت سازنده باید از دستگاه‌های مخصوص با کیفیتی برخوردار باشد. با این دستگاه‌ها می‌توان هر گونه طرحی را از طرح‌های ساده تا پیچیده به راحتی اجرا کرد. پروسه چاپ بر روی سقف کشسانی شامل کارهایی چون تدوین رنگ و عکس است. متخصصان شرکت پس از مشخص شدن طرح نهایی کاربر، باید به امور گرافیکی مربوطه پرداخته و طراح را بر روی سقف کشسان پیاده‌سازی کنند. شرکت‌های سازنده سقف کشسان از تکنولوژی‌های مختلفی برای چاپ تصاویر استفاده می‌کنند. چاپ اکوسولونت و چاپ UV دو تکنولوژی چاپ بسیار متداول است. برای این کار باید از هد پرینت‌های با کیفیتی استفاده کرد تا چاپ به صورت واقعی و با بهترین کیفیت اجرا شود. نکته دیگر برای چاپ این است که رنگ‌های استفاده شده باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند تا علاوه بر زیباتر شدن کار، بوی نامطبوع و آزادهنده‌ای نداشته باشند. همچنین از آنجایی که سقف‌های کشسان قابلیت شستشو و تمیز کردن دارند، رنگ‌های به کار رفته باید ماندگاری بالا داشته باشند تا در حین شستشو پاک نشوند. از سقف کشسان چاپی علاوه بر پوشش سقف و دیوار می‌توان برای موارد دیگری چون غرفه‌های نمایشگاهی، استندها، لایت باکس‌ها و… استفاده کرد. بهترین ضخامت پارچه PVC برای این کار، بین 0.8 تا 1 میلی‌متر است. پارچه باید از حداکثر عرض 5 متر بدون درز برخوردار باشد تا بتوان بر روی آن تصاویر سه  بعدی با وضوح بسیار بالا چاپ کرد.

چاپ یک رو و دو رو سقف کشسان

چاپ طرح بر روی سقف کشسان به دو نوع قابل انجام است: چاپ یک رو و چاپ دو رو. در چاپ معمولی و ساده، تنها بر روی یک طرف سقف طرح ایجاد خواهد شد. بیشتر افراد تمایل دارند از سقف کشسان با چاپ یک رو استفاده کنند؛ چرا که این کار هزینه پایینتری دارد. اما در چاپ دو رو به دلیل اینکه طرح در دو طرف پارچه اجرا می‌شود، کار زمان‌برتر بوده و هزینه بیشتری در برخواهد داشت. در چاپ دو رو سقف کشسان، در ابتدا طرح بر روی پارچه و بعد از آن بر پشت پارچه پیاده خواهد شد. برای چاپ دو رو نیاز به دستگاه UV بوده تا بتوان طرح‌ها را به صورت با کیفیتی چاپ کرد. با این دستگاه کار با سرعت بالاتر و کیفیت بیشتری انجام می‌شود. یکی از ویژگی‌های مهم سقف کشسان چاپی دو رو این است که زمانی که نورپردازی سقف روشن باشد، شما قادر به دیدن هر دو طرح سقف خواهید بود. اما با خاموش شدن آن طرح پشتی محو شده و دیگر قابل مشاهده نخواهد بود. این قابلیت سبب خاص شدن محیط منزل یا کارتان خواهد شد.

همچنین بخوانید
بازسازی منزل در تهران در کمترین زمان ممکن

جمع بندی

سقف‌های کشسان از جمله سقف‌های کاذب مدرنی هستند که در دکوراسیون داخلی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته‌اند. این سقف‌ها علاوه بر زیبایی خاصی که به محیط می‌دهند، ویژگی‌های منحصربفردی دارند. یکی از ویژگی‌های سقف‌ کشسان امکان چاپ تصاویر و طرح‌های مورد نظر کاربران است. با این قابلیت می‌توان هر طرح و عکسی را بر روی سقف چاپ کرده و محیط را به صورت سفارشی تغییر داد. یکی از جدیدترین متدهای چاپ سقف کشسان، قابلیت چاپ دو رو است. در این متد علاوه بر سطح روی کار، طرح بر روی سطح پشت آن نیز چاپ خواهد شد. با استفاده از چاپ دو رو سقف کشسان می‌توانید محیط را خاص‌تر کرده و با خاموش و روشن کردن چراغ‌ها، طرح‌ پشت سقف را نمایان و محو کنید.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

WeCreativez WhatsApp Support
برای دریافت مشاوره و محاسبه قیمت برای نصب سقف کشسان با ما در ارتباط باشید
دریافت مشاوره