دکوراسیون داخلی منزل با جدید ترین طرح ها

دکوراسیون داخلی منزل با جدید ترین طرح ها

طراحی دکوراسیون داخلی منزل و یا محل کار برای ایجاد فضایی گرم و صمیمی با استفاده از متدها و المان های جدید انجام می گیرد؛ همانطور که مستحضرید امروزه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی از موارد ضروری برای هر جایی به شمار می رود.

اگر در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی به نکات ریز و درشت آن توجه کنید و آنها را رعایت کنید به ایده آل های خود از یک دکوراسیون داخلی شیک و زیبا با جدیدترین المان های به روز دنیا می رسید.

ما در ادامه این مقاله از سایت کالکر شما را با نکات طراحی دکوراسیون داخلی و هر آنچه که نیاز است بدانید آشنا می کنیم؛ لطفا تا پایان همراه ما باشد و در انتها سوالات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

دکوراسیون داخلی اتاق

 

اتاق محل استراحت و کسب آرامش در خانه است به همین خاطر به طراحی دکوراسیون داخلی آن باید بسیار اهمیت دهید تا فضایی آرامش بخش را به ارمغان بیاورید؛ اما این طراحی نکاتی دارد که در ادامه به اختصار توضیح می دهیم.

انتخاب رنگ برای اتاق و نقش رنگ خنثی در دکوراسیون دخلی بسیار با اهمیت است. توصیه می شود که از رنگ های خنثی و ملایم برای دیزاین اتاق خواب خود استفاده کنید و از انتخاب رنگ های پر رنگ و جیغ خودداری کنید.

به محل قرار گیری تخت خواب توجه کنید و سعی کنید که تخت از هر دو طرف فضای آزاد داشته باشد، مخصوصا برای تخت خواب دو نفره این مورد بسیار حائز اهمیت است.

استفاده از آینه در اتاق خواب را فراموش نکنید؛ آینه های قدی و آینه های کوچک و بزرگ در گوشه و کناره اتاق خواب بسیار جلوه بی نظیری دارد و از دکوری های ضروری برای هر اتاقی به شمار می رود.

کاغذ دیواری اتاق خواب از دیگر مواردی است که در انتخاب آن باید هوشمندانه عمل کنید زیرا تعویض آن با هزینه های گزافی همراه است. برای انتخاب کاغذ دیواری فقط کافی است که از طرح های پر زرق و برق و شلوغ خودداری کنید.

اینها تنها بخشی از نکاتی بود که در دکوراسیون داخلی اتاق باید به آن توجه کرد فراموش نکنید که طراحی اتاق نیاز به تخصص دارد و از افراد مجرب این حوزه باید مشاوره و راهنمایی بگیرید.

دکوراسیون داخلی منزل

 

دکوراسیون داخلی منزل

 

طراحی دکوراسیون داخلی منزل برای ایجاد فضایی زیبا و چشمگیر انجام می گیرد این طراحی و اجرا با توجه به هارمونی رنگ ها و قرارگیری وسایل در جایی درست صورت می گیرد.

در خانه های کوچک طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی بسیار به افراد کمک می کند زیرا باعث می شود که از حداقل فضا حداکثر استفاده را کنند و از فضایی هایی که به چشم نمی آیند بهترین کارایی را ایجاد کنند.

از فاکتورهای اساسی که در طراحی دکوراسیون داخلی باید به آن توجه نمود انتخاب درست مبلمان است چرا که باید بین اجزای خانه هماهنگی ایجاد کرد و با انتخاب درست مبلمان مهمترین هدف را جایگذاری کرده اید که از طریق آن می توانید دیگر اجزا را به راحتی انتخاب کنید.

همچنین بخوانید
آیا بازسازی بدون مجوز امکان پذیر است؟

پرده ی منزل از دیگر موارد مهم در طراحی دکوراسیون داخلی است زیرا رنگ، جنس و مدل آن باید با فضا هم خوانی داشته باشد تا جلوه زیبایی را در خانه ایجاد کند بنابراین در انتخاب و خرید آن دقت کنید.

قاب عکس، دیوارکوب و دکوری ها از دیگر مواردی است که وجود آن در خانه ضروری نیست اما جلوه ای بی نظیری را ایجاد می کند به شرط اینکه در انتخاب آن با دقت عمل کنید.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

 

طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه مخصوصا برای بانوان بسیار حائز اهمیت است زیرا بخش کثیری از تایم خود را در آنجا سپری می کنند بنابراین در طراحی دکوراسیون داخلی آن باید با دقت عمل کرد و به نکات ریز آن بسیار توجه نمود.

در آشپزخانه انتخاب کابینت بیشتر از بقیه تجهیزات و وسایل اهمیت دارد زیرا باید در انتخاب طرح و رنگ آن تحقیق کنید و مناسب ترین نوع آن را انتخاب کنید.

میز نهارخوری از دیگر تجهیزات و المان های ضروری در آشپزخانه است که باید طرح و رنگی را برای آن انتخاب کنید که با دیگر اجزای آشپزخانه هارمونی خوبی را ایجاد کند.

وجود جزیره در آشپزخانه بر زیبایی آن می افزاید و کاربردهای بسیاری دارد دور جزیره خالی است و فضای آزادی را برای رفت و آمد ایجاد می کند به همین خاطر خیلی از افراد تقاضا دارند که جزیره در آشپزخانه وجود داشته باشد و امروزه شاهد این هستیم که بیشتر آشپزخانه ها دارای جزیره هستند.

فراموش نکنید که وجود نور در آشپزخانه ضروری است بنابراین اگر در آشپزخانه پنجره ای وجود ندارد برای جبران کمبود نور از لامپ ها و چراغ های مناسب و با دوام استفاده کنید.

استفاده از پارتیشن یک ایده بسیار جذاب برای آشپزخانه هایی است که از پذیرایی جدا نشده اند بنابراین اگر ایندو2 فضا مجزا از یکدیگر نیستند از پارتیشن استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی پذیرایی

 

دکوراسیون داخلی پذیرایی

 

اعضای یک خانه بیشتر تایم خود را در پذیرایی یک خانه می گذرانند اما برای اینکه این فضا تکراری و خسته کننده نباشد بهتر است به دکوراسیون داخلی پذیرایی اهمیت دهید و از ایده های جدید که مطابق سلیقه شماست بهره مند شوید.

وجود کاناپه مقابل تلویزیون از از موارد مهم و پرکاربرد در پذیرایی هر خانه ای است که از آن بسیار استقبال می شود و در طراحی دکوراسیون داخلی هرکسی به وجود یک کاناپه فکر می کند.

خرید فرش و استفاده درست و به جای آن در دکوراسیون داخلی پذیرایی حائز اهمیت است زیرا باید توجه کنید که آیا این فرش با دیگر اجزای خانه هماهنگ است و یا خیر.. و یا آن فضا اصلا به فرش نیاز دارید و یا خیر.

نور از فاکتورهای طبیعی و مورد نیاز برای هر خانه است بنابراین اگر پنجره های بزرگی در پذیرایی دارید از خرید پرده های ضخیم که جلوی نور را می گیرند خودداری کنید تا نور آفتاب به داخل خانه بتابد.

همچنین بخوانید
بازسازی ویلا قدیمی به چه صورت است؟

یک نکته برای پذیرایی های کوچک وجود دارد و آن هم این است که اگر فضای اندکی در اختیار دارید نیازی به خرید میز تلویزیون ندارید و بهتر است تلویزیون را به دیوار نصب کنید.

انواع دکوراسیون داخلی خانه

 

برای اینکه بهترین طراحی دکوراسیون داخلی را انجام دهید در ابتدا باید سبک های آن را بشناسید تا بتوانید با ذهنیت کامل از این کار به سمت طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی در خانه و یا هر جای مدنظر دیگر بروید.

دکوراسیون داخلی امروزه شامل انواعی از سبک های مختلف است که هر فرد مطابق سلیقه خود بهترین نوع آن را انتخاب می کند برای مثال در ادامه لیستی را مشاهده می کنید که سبک های رایج دکوراسیون داخلی را نشان می دهد.

  • دکوراسیون داخلی مدرن
  • دکوراسیون داخلی سنتی
  • دکوراسیون داخلی مینیمال
  • دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک
  • دکوراسیون داخلی بوهو

دکوراسیون داخلی مدرن

 

دکوراسیون داخلی مدرن

 

سبک دکوراسیون داخلی مدرن بسیار خلوت و زیباست این سبک همانطور که از اسم آن پیداست اشاره به این دارد که شما در طراحی دکوراسیون داخلی باید فقط از طرح های جدید و به روز استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی سبک مدرن امروزه بسیار پرطرفدار شده است زیرا هم هزینه ی کمتری را در بر می گیرد و هم خلوت و شیک است به همین خاطر این سبک بسیار پر تقاضا است.

دکوراسیون داخلی سنتی

 

دکوراسیون داخلی سنتی برخلاف دکوراسیون داخلی مدرن با استفاده از المان های قدیمی و کلاسیک طراحی می شود این سبک در بین ایرانیان پرطرفدار است اما جزو سبک های شلوغ و پر زرق و برق است.

دکوراسیون داخلی سنتی به دلیل تجملاتی بودن آن هزینه زیادی را در بر می گیرد و بیشتر خانه های ویلایی و یا بزرگ از این سبک استفاده می کنند ولی برای خانه های کوچک خیلی پیشنهاد نمی شود.

دکوراسیون داخلی مینیمال

 

دکوراسیون داخلی مینیمال

 

سبک دکوراسیون داخلی مینیمال کمی شباهت به سبک مدرن دارد در این سبک استفاده از رنگ های روشن و خنثی، استفاده نکردن از دکوری های شلوغ رایج است.

رنگ سفید در سبک مینیمال به وفور دیده می شود یعنی شما نگاهی به اطراف کنید بیشتر رنگ سفید را می بینید و هیچ وسیله ی پر زرق و برق در این سبک دیده نمی شود.

دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک

 

سبک نئوکلاسیک یادآور المان های تاریخی و قدیمی است که شباهت بسیاری به سبک کلاسیک دارد اگر سبک های رومی را دیده باشید باید بگوییم این سبک شبیه همان سبک هاست.

رنگ های خنثی، سنگ مرمر، مبل سلطنتی، چوب تیره و… بیشترین کاربرد را در این سبک دارند.

دکوراسیون داخلی بوهو

 

در سبک دکوراسیون داخلی بوهو هیچ قانونی وجود ندارد و شما می توانید سبک مخصوصی را بسازید که ترکیبی از دیگر سبک هاست در این سبک رنگ های قهوه ای و نارنجی به وفور دیده می شود و کاربردهای فراوانی دارد.

از موارد ضروری که در سبک بوهو باید وجود داشته باشد وجود تعدادی گلدان است یعنی شما هر جای خانه را نگاه کنید باید گلدان هایی را ببینید زیرا این سبک تداعی فضای طبیعی در خانه است.

همچنین بخوانید
مدرن کردن منزل با کمترین هزینه

دکوراسیون داخلی حمام

 

دکوراسیون داخلی حمام

 

خیلی از افراد فراموش می کنند که به دکوراسیون داخلی حمام خود اهمیت بدهند و از آن غافل می شوند اما یکی از موارد ضروری در خانه است که باید در طراحی دکوراسیون داخلی آن توجه لازمه را داشت.

یکی از مواردی که امروزه به افراد پیشنهاد می شود در حمام از آن استفاده کنند کاشی های بزرگ مربعی به رنگ سفید است زیرا هم فضا را بزرگ تر نشان می دهد و هم بسیار زیباست.

قفسه ها بیشترین کارایی را دارند در گوشه کنار حمام می توانید قفسه هایی بگذارید و وسایل ضروری خود را در آنجا قرار دهید تا از شلوغی در حمام جلوگیری کنید.

استفاده از آینه های دیواری در حمام ضروری است پس یک جای مناسب برای آن بگذارید تا دکوراسیون داخلی حمام زیباتر از قبل شود. اگر فضای بزرگی در اختیار دارید استفاده از آینه قدی را فراموش نکنید.

اگر فضای کوچکی در اختیار دارید باید از سینک های کوچک استفاده کنید پس در خرید وسایل دقت کنید که سراغ سینک هایی که جای زیادی می گیرند نروید.

دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی

 

طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی از جمله طراحی هایی است که هزینه زیادی را در بر نمی گیرد و شما برای اینکار کمترین هزینه ها را پرداخت می کنید همچنین تایم کمتری را هم به آن اختصاص می دهید.

خرید یک کمد کوچک دیواری برای سرویس بهداشتی را نباید فراموش کنید زیرا بسیاری از وسایل ضروری در این کمدها قرار می گیرند بنابراین از موارد ضروری در سرویس بهداشتی است.

استفاده از یک آینه گرد در سرویس بهداشتی بیشترین زیبایی را به فضا می بخشد اگر آینه دارای قاب باشد بهتر است امروزه آینه های گرد قاب دار بیشترین تقاضا را دارند.

وجود نور کافی در سرویس بهداشتی بسیار اهمیت دارد بنابراین به نورپردازی آن توجه کنید زیرا اگر نور به اندازه کافی باشد می توانید کارهای آرایشی خود را در آنجا انجام دهید.

دکوراسیون داخلی بالکن

 

دکوراسیون داخلی بالکن

 

در زمان های های قدیم حیاط های بزرگی وجود داشت که افراد بخشی از تایم خود را در آنجا می گذراندند اما امروزه با وجود ساختمان ها دیگر خبری از آن حیاط ها نیست و افراد به یک بالکن کوچک قانع شده اند.

اما همین بالکن کوچک نیاز به یک طراحی دارد تا برای ساکنین خسته کننده و تکراری نباشد بنابراین اگر بالکنی دارید از طراحی دکوراسیون داخلی آن غافل نشوید.

گلدان ها در بالکن بیشتر اهمیت را دارند و برای هر بالکنی نیازمند به تعدادی گلدان هستید اگر فضای اندکی در اختیار دارید قفسه های دیواری تهیه کنید تا گلدان ها را در آنجا قرار دهید.

یک میز و صندلی تاشو برای هر بالکنی ضروری است و نیازی نیست که برای آن هزینه های زیادی پرداخت کنید زیرا با کمترین قیمت امکان تهیه آن وجود دارد.

به دکوراسیون داخلی بالکن منزل خود اهمیت دهید زیرا اگر اصولی طراحی شود بهترین فضا را برایتان به ارمغان می آورد که می توانید بخشی از تایم خود را در آنجا بگذرانید.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

WeCreativez WhatsApp Support
برای دریافت مشاوره و محاسبه قیمت برای نصب سقف کشسان با ما در ارتباط باشید
دریافت مشاوره